(M)Učednice

Její matka už ve svém domě spáchala několik vražd a nejenom to – v záchvatech pomatení mučí svoji dceru, aby se hrůz účastnila. Matka předtím taková nebyla a měla svoje děti ráda, a Annie matku ji přese všechno ještě pořád miluje, ale jediný způsob, jak může strašlivým událostem udělat konec, je udat ji na policii. Annie pak dostává v životě druhou šanci. Má novou identitu, jmenuje se teď Milly, a žije v nové, zámožné pěstounské rodině, díky které dokonce začne chodit do prestižní soukromé školy. Jenomže pokračující vyšetřování jí dalšími a dalšími výslechy připomíná tragickou minulost. Milly má být hlavním svědkem obžaloby v soudním procesu s její matkou, který se neúprosně blíží. Otřesená Milly se trápí pochybami – převažují u ní zděděné předpoklady, nebo ji víc ovlivňuje to, co dobrého i hrozného dosud zažila? Dokonce i v novém domově Milly potkávají nesnesitelné chvíle, když ji šikanují její vrstevnice. Napětí se už nedá unést, svědomí v ní bojuje se smrtelným vábením a ona se musí definitivně rozhodnout. Dokáže zapřít matčinu krev a uniknout běsům? Vzepře se našeptávání démonů a zaplatí za to, anebo se stane učednicí své matky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351028/big_m-ucednice-NtM-351028.jpg 4.1328
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Leda

Good Me, Bad Me, 2017

Kniha (M)Učednice

Baja333

Začátek trošinku zmatek. Při prvních stránkách jsem měla pocit, že jsem vztoupila do příběhu odprostřed, ale rychle mě děj vtáhl. Napínavé, čtivé a ten konec vau..... Překvapil a až mě zamrazilo.

Pavlina50
13.12.2021

(Možný spoiler) Opět kniha, která na mě fungovala.
Po celou dobu čtení mě provázelo jakési znepokojení a mírné mrazení z podtextů při vyprávění hlavní hrdinky. Jaká vlastně Milly (Annie) je? Pořád jsem váhala, zda ji mám mít ráda nebo ne, zda ji mám litovat, anebo si jen tak s čtenáři pohrává a obětí k litování vlastně vůbec není….. prostě při čtení této knihy mě napadalo cokoliv. Kniha má skvěle dusivou atmosféru, pointa je sice odhadnutelná, ale možná právě proto jsem se začala trochu bát těch posledních stránek, při kterých mě opravdu dost mrazilo.
Snad jen drobná nespokojenost s malým množstvím informací o matce, určitě bych jich uvítala víc. Ale jinak - výborné psycho.
Už název knihy je skvěle vymyšlen a hodně napoví, co lze od této knihy čekat.

andrea7191
25.08.2021

Zpočátku nic moc, četla jsem s nadějí, že se to nějak rozjede a ono se tak naštěstí stalo. Děj mi nepřišel až tak napínavý jako jiným čtenářům, dalo se předvídat co se stane, ale nic to nemění na tom, že zajímavé to tedy bylo. A ten konec? Vlastně nevím, jestli se mi líbil nebo ne...

Tirisa
31.05.2021

Rozhodně doporučuji! Pomalé odkrývání toho, co se dělo za zavřenými dveřmi, mě nutilo číst dál a dál...Vždy když jsem musela knihu odložit, jsem už nutně potřebovala vědět, co ještě se dělo...a ono to přicházelo velice pomalu. O to víc napnutá jsem ale byla.

Saela
20.04.2021

Jako dooooost hustá knížka! Zpočátku mi dělalo problém se začíst, cca 30-40 stránek, ale pak to nabralo spád. Jakmile se dostalo k soudnimu procesu, to jsem skoro ani nedychala. A zaver knizky? Mazec, takovy jsem rozhodne necekala! (umyslne nezminuju zadne detaily, protoze tohle si musite precist a nebudu vam to kazit :))

putpuda
18.04.2021

Knihu mi vnutila sestra s tím, že jí zhltla za jeden den. Mě kniha taky bavila, dobře se četla...sice se dalo předpokládat jak to zhruba dopadne, ale to vůbec nevadilo. Takže určitě můžu doporučit ;)

MišusWinner
16.04.2021

Od prvních stránek mě kniha pohltila a nemohla jsem přestat číst. Bylo to napínavé ale zároveň trochu předvídatelné.

lištička123
09.03.2021

Výborný knížka, od začátku až do konce. Čte se sama. Neodložitelná, musíte číst a číst až je konec:-).