(M)Učednice

Její matka už ve svém domě spáchala několik vražd a nejenom to – v záchvatech pomatení mučí svoji dceru, aby se hrůz účastnila. Matka předtím taková nebyla a měla svoje děti ráda, a Annie matku ji přese všechno ještě pořád miluje, ale jediný způsob, jak může strašlivým událostem udělat konec, je udat ji na policii. Annie pak dostává v životě druhou šanci. Má novou identitu, jmenuje se teď Milly, a žije v nové, zámožné pěstounské rodině, díky které dokonce začne chodit do prestižní soukromé školy. Jenomže pokračující vyšetřování jí dalšími a dalšími výslechy připomíná tragickou minulost. Milly má být hlavním svědkem obžaloby v soudním procesu s její matkou, který se neúprosně blíží. Otřesená Milly se trápí pochybami – převažují u ní zděděné předpoklady, nebo ji víc ovlivňuje to, co dobrého i hrozného dosud zažila? Dokonce i v novém domově Milly potkávají nesnesitelné chvíle, když ji šikanují její vrstevnice. Napětí se už nedá unést, svědomí v ní bojuje se smrtelným vábením a ona se musí definitivně rozhodnout. Dokáže zapřít matčinu krev a uniknout běsům? Vzepře se našeptávání démonů a zaplatí za to, anebo se stane učednicí své matky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351028/m-ucednice-NtM-351028.jpg 4.1303
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Leda

Good Me, Bad Me, 2017

Kniha (M)Učednice

Saela

Jako dooooost hustá knížka! Zpočátku mi dělalo problém se začíst, cca 30-40 stránek, ale pak to nabralo spád. Jakmile se dostalo k soudnimu procesu, to jsem skoro ani nedychala. A zaver knizky? Mazec, takovy jsem rozhodne necekala! (umyslne nezminuju zadne detaily, protoze tohle si musite precist a nebudu vam to kazit :))

putpuda

Knihu mi vnutila sestra s tím, že jí zhltla za jeden den. Mě kniha taky bavila, dobře se četla...sice se dalo předpokládat jak to zhruba dopadne, ale to vůbec nevadilo. Takže určitě můžu doporučit ;)

MišusWinner

Od prvních stránek mě kniha pohltila a nemohla jsem přestat číst. Bylo to napínavé ale zároveň trochu předvídatelné.

lištička123

Výborný knížka, od začátku až do konce. Čte se sama. Neodložitelná, musíte číst a číst až je konec:-).

NelaMaty

Opravdový zážitek!! Skvělá kniha, která vás nepustí. Odpustit nebo neodpustit......?Autorka má moje velké sympatie a těším se na její další knihu.

Allys

Zaujímavý psychothriller rozprávaný z pohľadu neplnoletej Annie, pri ktorej vlastne väčšinu času nevieme, či je obeť, alebo vyšší level psychopatky, ako je jej mama. V knihe môžeme nájsť manipuláciu, napätie, šikanu a plno zvratov v deji. V príbehu mi chýbalo viac informácií o jej matke a lekár z jej novej pestúnskej rodiny mi prišiel trochu, no nie úplne ako dobrý psychológ. Bolo miestami až desivé, keď sa jej spýtal, či sa chce o niečom rozprávať, ona odpovedala nie a následne bolo možné si prečítať na čo všetko myslela. Vplyv matky na Annie bol veľmi veľký aj po tom, ako sa už spolu nevideli a minulosť mala silný dopad aj na jej správanie v budúcnosti. Koniec je celkom predvídateľný, ale kniha je aj napriek tomu dobrá a stojí za prečítanie.

mimi55
15.11.2020

Takový smutný příběh s očekávaným koncem. Škoda, že tam nebylo více o matce.

Magie233
04.11.2020

Skvělý psychothriller, který Vás nutí neustále číst a nepřestat. To že je vypravován v 1. osobě přispívá k hlubšímu prožitku. Mírně předvídatelný závěr, ale není to na škodu.