(M)Učednice

(M)Učednice https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351028/bmid_m-ucednice-NtM-351028.jpg 4 366 126

Její matka už ve svém domě spáchala několik vražd a nejenom to – v záchvatech pomatení mučí svoji dceru, aby se hrůz účastnila. Matka předtím taková nebyla a měla svoje děti ráda, a Annie matku ji přese všechno ještě pořád miluje, ale jediný způsob, jak může strašlivým událostem udělat konec, je udat ji na policii. Annie pak dostává v životě druhou šanci. Má novou identitu, jmenuje se teď Milly, a žije v nové, zámožné pěstounské rodině, díky které dokonce začne chodit do prestižní soukromé školy. Jenomže pokračující vyšetřování jí dalšími a dalšími výslechy připomíná tragickou minulost. Milly má být hlavním svědkem obžaloby v soudním procesu s její matkou, který se neúprosně blíží. Otřesená Milly se trápí pochybami – převažují u ní zděděné předpoklady, nebo ji víc ovlivňuje to, co dobrého i hrozného dosud zažila? Dokonce i v novém domově Milly potkávají nesnesitelné chvíle, když ji šikanují její vrstevnice. Napětí se už nedá unést, svědomí v ní bojuje se smrtelným vábením a ona se musí definitivně rozhodnout. Dokáže zapřít matčinu krev a uniknout běsům? Vzepře se našeptávání démonů a zaplatí za to, anebo se stane učednicí své matky?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Leda

Good Me, Bad Me , 2017

Magie233
04.11.2020

Skvělý psychothriller, který Vás nutí neustále číst a nepřestat. To že je vypravován v 1. osobě přispívá k hlubšímu prožitku. Mírně předvídatelný závěr, ale není to na škodu.

Arkagas
12.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak tahle kniha je opravdu mazec. Jak jsem jí otevřela, nebyla jsem schopná ji odložit, i proto jsem ji přečetla za 5 hodin. Jedná se psychothriller o 5 hlavních postavách, kdy sledujeme Anniny myšlenky, rozmluvy s psychologem, vidíme její halucinace, děsy a bezmoc. Od 5 let znásilňovaná svou matkou a nejen to, už jako malá musela přihlížet tomu, jak její milovaná maminka mučí a zabíjí malé děti vě věku 6-11 let. Stane se z takového člověka stejná bestie, protože jí maminka jasně říkala, že je její učednice a následnice, nebo konečně najde svou vysněnou rodinu a začne žít nový život bez hrůz?
Dokonalá psychologická hra, ve které nechybí soud s matkou, kde je Annie jak jediný svědek. Jak tohle celé dopadne se nechte překvapit. Annie se sice dostává do milující rodiny, ale ani bohatství není vše.. matka je závislá na lécích a její dočasná nevlastní sestra je královnou školy a nesnáší ji. Takže jak tohle celé nakonec dopadne jsem sice trochu tušila, ale i tak mě konec překvapil.Skvěle napsané, svižné, i přesto, že se jedná o vraždění dětí to není brutální, ale opravdu hodně psychologické. Skvost! Dlouho jsem nečetla tak dobrý thriller a že jsem jich přečetla už stovky...

jarka2222
29.07.2020 5 z 5

Jo, jo, jo. Psychothriller jak se patří. Hrůzné konání matky očima dcery. Kdo by po tom všem, co prožil, ještě zůstal normální... Výborná knížka.

Janaves
26.07.2020 5 z 5

Tohle bylo opravdu povedené. Těším se na další knihy autorky!

PetraBery
25.07.2020 4 z 5

Příběh patnáctileté dcery vražedkyně Annie / Milly, která matčino vraždění malých dětí ukončí udáním na policii. Může začít nový život v jiné rodině po takovémto dětství? Psychothriller jak má být, konečně rozuzlení až tolik nepřekvapilo, nějaké náznaky určitě byly, ale jinak na prvotinu čtivé dílo.

Mirin1349
15.06.2020 3 z 5

Možná už jsem otužilá nebo rozmazlená, ale až tak strhující mi kniha nepřišla. Příběh se trochu těžkotonážně valil a měla jsem nouzi o nějaké šokující zvraty. Naopak se mi zdál příběh lehce předvídatelný, konec mě tedy nepřekvapil, ale potěšilo mě, že jsem se vývojem událostí trefila. Hlavní postavy byly taky tak trochu ploché a stereotypní. Abych ale jen nekritizovala, téma bylo natolik zajímavé, že jsem po většinu času nad výše uvedeným přimhouřila oči a docela obstojně jsem se bavila.

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Líbilo se mi, že mě kniha dokázala naprosto vtáhnout do děje a já o to víc všechno prožívala společně s Milly. Dokážu si představit, že by na motivy knihy mohl být natočen film – s radostí bych se na něj podívala. (M)Učednice je kniha, která vás zcela pohltí a nenechá klidnými. Rozbouří ve vás velmi rozporuplné emoce.

Erlif
01.04.2020 3 z 5

Kniha byla psaná čtivě, ale něco tomu chybělo... Možná větší hloubka, jde spíše o psycho než thriller. Kniha je hodně předvídatelná a tak nějak mi přišlo, že se tam dost věcí omílá stále dokola, ani pohovory s psychologem nejsou víc do hloubky. Soudní stání nebo nějaká křížová debata s matkou.... prostě mi přijde celá kniha taková "nedovařená" :-)
SPOILER
Ani zvrat v závěru knihy, který určitě všichni čekali a i si ho možná i přáli, hodnocení opravdu nevylepšil :(

karol.cadex
25.02.2020 4 z 5

Annie/Milly je teda úplnej blázínek!
Samozřejme vyrůstat v rodinném prostředí kde ona - komu by pak nehouklo? Jenže zas tak věrohodně její psychologie popsána nebyla, což mě překvapilo vzhledem k tomu, že autorka s psychicky zasaženými dětmi má osobní pracovní zkušenost. Možná, kdyby trochu ubrala s tou divokostí... Jelikož v některých pasážích byl děj velmi přitažen za vlasy.
Ale jinak slušný thriller.

TheSarcasm
06.01.2020 5 z 5

Trochu jiný thriller než klasické akčňárny s hromadami mrtvol. Příběh si uchovává tajemno a přestože spěje k poměrně očekávanému konci, stále udržuje v napětí. I když nedochází k nějakým šokujícím zvratům, mnohokrát mne napadlo ... že by to nakonec bylo všechno jinak?

Katulinka69
08.12.2019 4 z 5

Tohle ano

dark.ma93
22.11.2019 4 z 5

Fuj, no tak tohle drsné, ale nedotažené. Chyběla mi postava Morgan, která neměla v knize moc pozadí a psala bych o ní víc. Naopak o vztahu matka s dcerou tam toho mnoho nebylo. Všichni víme, že matka je vražedkyně, ale víc ne.

petrpospa
10.11.2019 3 z 5

Další náhodná volba a bohužel nijak zvlášť povedená. Pro mě průměrná kniha, na thriller minimum děje a spádu, takže spíše psycho. O čem to bude, napovídá z jedné třetiny sám název, z druhé třetiny info na přebalu a poslední třetinu najdete na 300 stránkách. Napětí se nekonalo, nebyl důvod. Možná bylo lepší vypustit poslední dvě strany a nechat otevřený konec, s otazníkem nebo bez něj. Ale to by zase někteří čtenáři nepochopili..

vladka321
06.07.2019 4 z 5

Kniha se mi četla moc dobře a zanechala ve mně temný pocit. Šikana neznámé dívky v nové škole, odkrývání zločinu i zvláštní nepochopení rodičů vlastní dcery. To vše perfektně propleteno tak, aby čtenáře děj dovedl k přemýšlení. Ano, kniha se čte lehce, příjemně, ovšem její odkaz je drsný a v dnešní době i velmi aktuální.
Jak Milly (Annie) snášela šikanu od Phoebe, bylo velmi vyzrálé a dochapřítomné, a i když se jednalo o jasnou snahu zalíbit se Mikemu a Saskii, byla to opravdu perfektní manipulace.
Naproti tomu školní úraz a vlastně žádné vyšetřování, ve mně zanechal dojem nedotaženosti a zlehčování situace. Zde se mohl příběh velmi dobře zkomplikovat a dostát určité vážnosti, jíž pro mě v tuto chvíli kniha tak trošku pozbyla :(

smithynka
01.07.2019 5 z 5

Kniha se četla dobře, přečtená za den :). Příběh zajímavý, poutavý, spíše trochu lehčí děj než abych to nazývala psychothriller.

Allla9
26.05.2019 5 z 5

Mučednice nebo učednice? Co zvítězí? Podlehne Milly síle matčina vlivu nebo se osvobodí? Fascinující thriller postupně odkrývá i ta nejtajnější zákoutí mysli. Strhující čtení mě zcela pohltilo.

Nunynka
24.03.2019 4 z 5

Knížka se četla dobře,ale za mě mohla mít větší spád. Ale téma super a konec taky docela prekvapivej.

veg.petka
14.02.2019 4 z 5

Příběh byl zajímavý, místy napínavý, ale pro některé citlivé osoby určitě nevhodný. Mně osobně to nevadilo, ale dokáži si představit, že někdo by to prostě číst nemohl. Každopádně já knihu dočetla, líbila se mi, ale přišla mi spíš taková pro teenagery. Konec byl zvláštní, ale snad i očekávaný.

Janule809
30.01.2019 5 z 5

Kniha mě zklamala, čekala jsem vic

Termina
23.01.2019 2 z 5

Trochu mi to připomínalo četbu pro pubertální slečnu ale námět určitě zajímavý :)

vraždy psychoterapie rodinné vztahy šikana matky a dcery

Autorovy knížky

Ali Land