Listen to my heart: Moje láska k životu

,,Chci vám říct jen to důležité. Žádné kudrlinky. Prostě tak, jak to doopravdy bylo." ,,Chci vám vyprávět, jaké to je, když člověka zasáhne osud tak, jako zasáhl mě." Jako zpěvačka kapely Roxette dobyla Marie Fredriksson pódia celého světa a po dětství poznamenaném chudobou zažila, kterak se pohádka stává skutečností. Všechen úspěch však ztratil svůj smysl, když se dozvěděla diagnózu: smrtelný nádor na mozku. Životní priority se v ten okamžik zcela změnily. Rakovinu porazila, přesto se však Marie již více než patnáct let potýká s jejími následky, které ji nakonec donutily se s pódiem nadobro rozloučit. Listen to my heart je příběhem velké lásky, smutku, ohromného úspěchu a vítězství nad osudem - díky lásce k životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322622/moje-laska-k-zivotu-3Yu-322622.jpg 4.550
Literatura světová, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno:, Omega

Kärleken till livet (2015)

Kniha Listen to my heart: Moje láska k životu

ladyka

Nejsem skalní fanoušek Roxette,ale v 90.letech jsem je moc ráda poslouchala a patří mezi mé oblíbené kapely. Kniha je vyváženým povídáním jak o osobním životě Marie,tak o její profesní dráze a může proto zaujmout i ty,co Roxette příliš neznají. Marii se dle mého názoru podařilo to,co chtěla - upřímně sdílet svou zkušenost s nemocí a jejími následky a dát naději a snad i inspiraci nejen podobně zkoušeným, ale nám všem k tomu, abychom si i přes životní úskalí nepřestávali vážit svého života. Závěr knihy je velmi osobní a za to dávám 5*.

cenichajda

Uz jsem par zivotopisu precetla a vyjma dvou, to byl takovy prumer. Jeden byl Agathy Christie a druhy byl tento. Nevim co jsem cekala, asi opet takovy prumer, ale uz u Agathy se mi potvrdilo, ze nejlepsi zivotopisy jsou ty, kde je dotycny sam autorem nebo alespon spoluautorem.
Zivotopis Marie Fredriksson by se mel cist jako povinna cetba, aby si lide uvedomili, jak dobre se maji (nekteri). Marie potvrzuje v teto knize fakt, ze lide, kteri vedi (tusi), ze se blizi konec, zmeni zpusob mysleni. Sama to pise: " Co je v zivote dulezite? Urcite ne nakupy v ... ".
Clovek si s prichodem vazne nemoci uvedomi, ze spousta veci, ktere v te dobe povazoval za nutne (nejnovejsi model telefonu, kazdy rok dovolena, ...) najednou nejsou to nejpodstatnejsi.
Za me to byla jedna z nejsilnejsich knih, ktere jsem cetla.

Jak uz v nekolika komentarich bylo napsano, korektura knihy, je opravdu hodne tristni!, a zaslouzila by minimalne o jednu hvezdicku mene, ale obsah knihy je natolik silny, ze to proste nejde. ... Marie za to nemuze...

Toňula
09.05.2018

Již od mládí jsem posluchačkou Roxette, proto jsem se toužila dovědět více o životě Marie Fredriksson. Zajímává, osobní zpověď kombinující vzpomínky na dětství, hudební počátky a vzestup v kariéře a boj se zákeřnou a vážnou nemocí a jejími důsledky na život jak osobní, tak profesní.

Dan
14.04.2018

Upřímný a detailní vhled do života a mysli zpěvačky světoznámé švédské skupiny Roxette, Marie Fredriksson. Marie neměla snadný život, jak už asi víte z anotace. Zemřela ji v mládí sestra a v relativně mladém věku pak sama velmi vážně onemocněla... Marie je navzdory často se vyskytujícímu pláči velká bojovnice a silná žena, která se umí radovat z maličkostí. Začátek knihy bylo z určitých důvodů náročné číst... po čase jsem se ke knize vrátil a dočetl ji velmi rychle.
Přestože písně Roxette znám dobře, obával jsem se nezajímavých podrobností a vaty kolem hudební části Mariina života, jako už občas bývá v biografiích některých hudebníků, jejichž písně neznáte stoprocentně. Naštěstí se tak nestalo. Jak hudební, tak osobní části života jsou popsány stručně a jasně, bez kudrlinek přesně tak, jak bylo slibováno v anotaci. Hudební tvorbu Roxette tedy nemusíte znát vůbec a kniha vás bude bavit. Marie kromě své statečnosti působí napříč celou knihou velmi skromně a sympaticky.

Měňavka
02.03.2018

Příběh Marie je velice zajímavý a je příjemné dozvědět se o jejím životě víc. Tady se člověk může potkat s tím, že sláva a peníze nejsou všechno. Nejvíc je zdraví, a když ho člověk ztratí, jsou mu všechny poklady světa k ničemu. Důležitá je síla, odhodlanost, nic nevzdávat a nechat se podržet či přijmout pomoc od ostatních. Taky se vyplakat, za což se Marie nestyděla a nestydí. Je to taky jenom člověk, i když je to velice slavná zpěvačka. Za to mám můj obdiv. V knize popsala svoje pocity, prohry i výhry v životě, který nebyl až tak růžový jak by si kdo myslel. Škoda jen, že kniha nezačala vznikat již dřív, než Marie částečně ztratila díky své nemoci paměť....

raidmnoid
17.02.2018

Občas mi kniha připomínala příběh dívky v jejímž světě jsou tři věci: hudba, boty a drahé oblečení, ale přitom to je pro mě poutavý příběh ženy, která zvítězila nad "smrtí". Můj blízký taktéž bojoval s rakovinou, a proto pro mě kniha má i citovou stránku.

Ronny
14.02.2018

V okamžiku, kdy Marie měla vše, co si jen mohla přát - šťastnou rodinu, oslnivou kariéru, peníze atd. - ji osud skolil v podobě nádoru na mozku. Lékaři byli skeptičtí a dávali jí 1-2 roky života. Za podpory rodiny, hlavně manžela a tchýně, se jí podařilo nemoc překonat, ne však bez následků. Marii se podařil po letech návrat ke koncertování. Po úspěšném combacku bohužel musela s vystupováním přestat.
V knize popisuje své dětství ve skromných poměrech, ale v kruhu milující rodiny, svou kariéru - tato část mne příliš nezaujala, nejsem zase až tak velkým fanouškem Roxette. Určitě stojí za přečtení. Marie má můj obdiv za svou vytrvalost.

LuckyZ
14.01.2018

Krásná kniha o zajímavé ženě, dobrý vhled do světa showbysnysu. škoda že čtení kazily časté chyby a nejasnosti překladu.

životopisy

Autoři knihy