Boj se tmy

Bývalá agentka FBI Brigid Quinnová zažila psychopatů víc než dost. Chce nechat vše za sebou a vybudovat si v Tucsonu nový život s manželem, přáteli a klidnou prací soukromého očka. Po smrti švagrové se ujme sedmnáctileté neteře, která však začne projevovat nezdravý zájem o pitvání různorodé zvířeny. Brigid mezitím slíbí místnímu páru pomoc s vyšetřováním smrti jejich syna – ani to nakonec není tak snadné. Její dům přestává být útočištěm a všude jako by číhaly nové hrozby. Brigid neví, jestli může vůbec někomu věřit. Nebo je to jen tím, že se ďábel nastěhoval blíž?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298564/boj-se-tmy-xuJ-298564.jpg 4.155

Brigid Quinn 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Fear the Darkness, 2014

Kniha Boj se tmy

Marciem

Hlavní hrdinka Brigid Quinnová v tomhle dílu trochu zlidštěla. Myslím tím, že se objevují nějaké zdravotní potíže, trochu i psychické a to jí dělá opravdovou. Nemám ráda superlidi, kterým táhne na sedmdesát a přitom fyzicky zvládají kousky dvacetiletých. Takhle je to v pořádku. Děj se rozbíhá pomaleji, což vůbec nevadí, protože pak graduje a závěr ......... skvělé!!

Jakubadavid

Styl psani se mi zalíbil už při čtení 1.dílu. Děj pěkně plyne, zapletka se zapleta! Agentka je sice někdy až moc silna a vše zvládá i vzhledem k vyššímu věku nadstandartne, ale proč ne. Za mě velice příjemné čtení. Určitě se pustim do dalsiho dílu. A navíc je tam teplo, narozdil od severských krimi. ( které miluji)

harena
03.09.2019

Skvělá detektivka s prvky thrilleru s již postarší, ale stále fyzicky velmi zdatnou dámou, bývalou agentkou FBI je stejně napínavá, jako první díl. Ubylo trochu honičky za vrahem, což vůbec nevadilo, ale neubylo sarkastických poznámek Brigit, ani jízlivého humoru. Zpočátku trochu pomalejší rozjezd, ale pak velké napětí do poslední stránky. Velmi dobrá, originální detektivka.

Dela111
02.07.2019

Boj se tmy je velmi kvalitní detektivka s thrillerovými prvky, patří k těm lepším.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila už v prvním díle, Brigid mě baví. Je to chytrá dáma, bývalá agentka FBI, na svůj věk rázná a se správným přístupem k životu. Tentokrát to Brigid trvá než jí to secvakne a pustí se za správným pachatelem. Ovšem potom už jde rovnou po něm a cesta to bude přímo o život!
V první polovině knihy se místy děj trochu vlekl, druhá polovina byla už parádní počtení na jeden zátah.

maličkán
12.01.2019

Od knihy dle hodnocení jsem čekala daleko víc. Stále jsem očekávala, co přijde a ono nic. Žádný velký napětí se nekonalo. Dost mě to zklamalo.

Gibis
12.01.2019

Brigid Quinnová mě hodně bavila už v prvním díle Běsni a zuř a ani Boj se tmy mě nezklamalo. Za mě výborný thriller s překvapivým koncem a sérii řadím mezi srdcovky.

orinka3
12.09.2018

Konečně povedená detektivka. Výborná hlavní postava, i ty vedlejší. Perfektní styl psaní, nic rozvleklého, oceňuji sarkasmy v textu. Podezření zprvu padlo na pachatele, který byl ale až příliš nápadný. Pak jsem začala tušit, že vrahem je "zahradník". Moc dobře se to četlo, konečně spisovatelka, které jde práce od ruky a má dobré nápady.

Vladísek
07.05.2018

První knížka o Brigid Quinnové, kterou jsem přečetla a musím hodnotit jedině kladně. Příběh se mi líbil a je pravda, že zhruba od poloviny knihy jsem začala nabývat dojmu, že nic asi nebude tak, jak je nám naznačováno. Myslím, že tato detektivka určitě za přečtení stojí.

Dívka, která si hrála s ohněm
Dívka, která si hrála s ohněm