Zasluhuje zemřít

Můžete utíkat. Můžete se skrývat. Ale minulost vás stejně dostihne. Sleduje, jak se do vody pozvolna noří tělo té, kterou kdysi miloval. Už nikdy nebude tak krásná jako dřív, ale jemu to nevadí. Vzal si od ní totiž něco na památku. Není to ani tak suvenýr, jako spíše trofej. Protože trofeje patří vítězům. A on se bezpochyby cítí jako vítěz. Policistky Alvarezová a Pescoliová se obtížně sžívají s novým velitelem, v celém oddělení vražd panuje naprostý chaos. A do toho všeho přijde zpráva o nálezu mrtvého těla, kterému chybí prst. Alvarezová doufá, že zohyzdění oběti je výraz vrahovy zášti vůči mrtvé, nikoli známkou jeho šílenství. Doufá nadarmo, protože záhy je nalezeno další tělo. Vyšetřování brzy začne ukazovat na konkrétního podezřelého, ale s každým objeveným důkazem sílí v Pescoliové tísnivý pocit, že za tímto případem se skrývá mnohem víc, než se na první pohled jeví. Tento vrah přišel do Medvědího brodu proto, aby dokonal pomstu, kterou naplánoval už před lety. Kdo ještě si podle něj zasluhuje zemřít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324809/big_zasluhuje-zemrit-uqy-324809.jpg 4.2113

Alvarezová & Pescoliová 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Domino

Deserves to Die, 2014

Kniha Zasluhuje zemřít

Katulinka69

Bylo to nějaké moc rychlé ,za mě nejslabší ze série, ale hned beru další díl

laura
27.12.2020

Napínavé a čtivé - jako vždy. Líbilo se mi to. Bavilo mě to. Přečteno za den, za dva?

Nicméně - zápletka velmi, ale opravdu hodně připomínala tu v Osamělé smrti. Tak moc, že jsem prakticky hned na začátku tušila, co bude, jak to bude - a proto mě kniha vlastně vůbec ničím nepřekvapila. Ale za tu čtivost alespoň tři hvězdy...

RomanDušek
25.09.2020

Postupně uvadající průměr. Čím dál tím méně času věnováno vrahovi a více času věnováno problémům detektivek Pescoliové a Alvarezové. Často se opakující věty.

Jen taková zajímavost. Jedná se o nápisy, jenž jsou na ceduli bistra. Zřejmě chyba překladatele.
Na straně 135 jsou nápisy:
"LITUJEME, ALE MÁME ZAVŘENO"
"VÍTEJTE, MÁME OTEVŘENO"
Jenže na straně 173 je již jiný nápis:
"OMLOUVÁME SE, MÁME ZAVŘENO"
A nakonec strana 182 a nápis:
"POJĎTE DÁL, MÁME OTEVŘENO".

Překladatel nejspíš zapomněl, co uvedl prvně a napsal pak jinou verzi. Nevyčítám, pouze mne to zaujalo :-)

Pajuška59
02.01.2020

Další skvělá kniha od Lisy Jackson :) knihy od této autorky mám velmi ráda a tuto sérii obzvlášť. Už se těším až se vrhnu na další díl :)

moudivlacek
30.05.2019

Zas jeden, který nepochopil, že láska se vynutit nedá, a pokud se do toho vloží násilí. Myšlenka, že když dotyčnou nemůže mít sám, nebude ji mít nikdo, a navíc ona musí dostat pořádně za vyučenou, je opravdu hodně zvrhlá.
Navíc v tomto díle policie v Medvědím Brodě utrpí velkou ránu, jak to budou brát detektivové? Problém mají i Selena a Regan, hlavně ve svých srdcích.

Peršanka
10.07.2018

Jedna hvězda za slibný začátek. A hned po něm nuda. Odkládám.

sabca
04.03.2018

Tak tentokrát mě Lisa Jackson nezklamala. Příjemné čtení a napínavý konec. Doporučuji

veveronka
25.02.2018