Sirotek č. 8

Sirotek č. 8 je poutavý román, inspirovaný skutečnými událostmi, o lidské schopnosti ubližovat – a milovat. Roku 1919 byla tehdy čtyřletá Rachel Rabinowitzová umístěna do židovského sirotčince pro nejmenší děti, v němž doktorka Solomonová prováděla experimenty na jeho chovancích. Doktorka Solomonová podrobila Rachel experimentální léčbě ozařováním rentgenovými paprsky. Díky ní si lékařka vysloužila odbornou reputaci, ale současně vystavila riziku zdraví holčičky. Nyní, v roce 1954, je Rachel zdravotní sestrou v domově pro židovské seniory, kam přichází již zestárlá doktorka Solomonová a stává se její pacientkou. Rachel si uvědomuje, jakou moc má nad nyní nemohoucí lékařkou, a podrobuje ji vlastnímu nebezpečnému experimentu. A dříve než skončí jedna noční služba, bude Rachel postavena před volbu mezi odpuštěním a pomstou......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297473/sirotek-c-8-Dsf-297473.jpg 3.7165

Orphan Number 8 (2015)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Baronet

ondras666
04. prosince

Ač nemám rád tématiku války, koncentračních táborů a podobných dějových zápletek, tahle kniha mě svým tématem zaujala.
Čte se svižně, děj má hlavu a patu. Střídání kapitol ze současnosti s minulostí je plynulé a krásně do sebe zapadá. Na konci inspirace ke knize, která potěšila.
Menší mínus dávám za četnost tiskových chyb, ale za to nemůže autor.

jana1306

Velmi zajímavý příběh, který se čte dobře od první stránky. Líbilo se mi přecházení mezi 2 obdobími a nedalo se předem předjímat, jak to celé dopadne. Na rozdíl od ostatních, kteří psali, že se jim zdál useklý konec, mě se líbil. Zůstal otevřený a je na každém, aby si představil, jak to s Rachel dopadlo ;)

Veru.Viti

Zvláštní kniha. Za mě určitě čtivě napsaná, zajímavé téma. Příběh Rachel mě bavil a od začátku jsem jim přála, aby se Samem mohli vyrůstat spolu. Později jsem přála nějakou rodinu alespoň jí. Střídání kapitol z minulosti a přítomnosti mi vůbec nevadilo. Malinko jsem postrádala lepší konec. Jak to s Rachel dopadlo? V nemocnici vlastně také neukončené. To mě trochu mrzelo. Jinak kniha čtivá a zajímavá.

LusSyNDA

Zajímavý námět pro knihu. Židé v USA za války, sirotčinec pro židovské děti, homosexualita. Kapitoly se střídali minulost/přítomnosti, v poslední kapitole se hezky příběh navázal na sebe. Odpočinkové čtení. Libilo se.

Bookberry

Čtivá a napínavá kniha se zajímavým tématem.

JessieEx

Kniha opravdu klame tělem (obálkou), není tak dramatická a tajemná jak se zdá, ale komu nevadí delší kapitoly a střídání času, tomu doporučuji. Tematika amerických židů je zajímavá, zvlášť když se autorka inspirovala skutečnými událostmi a vlastní rodinnou historií.
Víc v recenzi: http://bookaholicjessie.blogspot.com/2018/06/americke-stesti.html

barusak1

Zajímavý příběh

Kristy21

Nevěděla jsem, co mám od knihy očekávat. Zprvu jsem si myslela, že mě kniha nebude bavit, že to bude jen "slátanina" a nakonec jsem byla celkem překvapená.
Příběh Ráchel a Sama byl plný zápletek a napínavého děje.
Příběh mě do sebe vtáhl, z experimentů doktorky Solomonové jsem měla kolikrát husí kůži.

Jediné co mě na knize zklamalo, byl konec příběhu. Od ukončení knihy jsem čekala mnohem více, než se odehrálo. Je sice krásné, že se Rachel shledala se svou přítelkyní, ale jak dopadla třeba operace rakoviny? Pověděla jí to? Nepověděla? ... To jsem z konce knihy nepochopila. To je důvod, proč dávám knize 3 hvězdičky z 5, jinak knihu doporučuji k přečtení.

Princezna22

Tak tohle bylo zklamání. Bohužel,ale musím dát knize jen dva a půl hvězdy...Knihu jsem měla rozečtenou strašně dlouho a dočetla jí vyloženě s donucení... Škoda,obálka slibovala pěkné čtení možná i hororové nebo napínavé. Ale ve skutečnosti to bylo divné (místy až nudné) .. Rachel pro mě byla tak šíleně nesympatická a tak šíleně já nevím jak bych to řekla prostě asi pro tohle nemám ten správný výraz.. Mě se tato osoba nelíbila a po celou dobu čtení jsem jí měla vyloženě plné zuby.. A ten konec? No co ,to toto.... Mohlo to být opravdu hezčí čtení. Bohužel :( ale tohle nene....

Maruska57

kniha se četla celkem dobře,ale nevím zda generace,která se už neumí vžít do situace popisované v knize ,pochopí děj.Závěr byl useknutý,jako by autorka nevěděla jak dál.

whiolet
31.12.2017

Od knihy jsem nic neočekávala a byla jsem možná i díky tomu velmi mile překvapena.
Příběh byl zajímavý, a už od první stránky mě přímo pohltil,kniha se tedy četla skoro sama.
Musím však souhlasit, že je škoda takového konce, který ve mně vyvolal pocit, že autorka nevěděla jak a v jakém místě příběh ukončit.

Zelvinka
17.12.2017

Krásný příběh. Ráchel je silná žena, jen je škoda useknutého konce kde bych očekávala 1, větší interní rozevírání Ráchel, 2, podrobněji popsané následky Ráchel onemocnění a reakce její přítelkyně.

biairicia
17.12.2017

Dle obsahu na obálce jsem měla velké očekávání a viděla velký potenciál. Ale přišlo bohužel zklamání a to ne malé :( Knížka mě někdy až nudila. Do čtení jsem se musela chvílemi nutit. Kniha neměla žadný spád. O nedotaženém konci ani nemluvím. Škoda.

helča5
05.11.2017

Kniha se špatně četla,ale chtěla jsem vědět,jestli se Rachel pomstí své trýznitelce,včas si uvědomila,že je na pomstu pozdě.

sporran
25.10.2017

Zajímavé téma. Jen ta pointa, čekala bych, že bude na závěr více rozebrané nitro hlavní hrdinky vzhledem k tak závažným událostem, které prožila a vrátili se jí v dospělosti zpátky. Kniha k zamyšlení. Do jaké míry k pokusům docházelo a vlastně stále ještě dochází. JInak trochu zvláštní začátek, který trochu gradoval v úplně jinou zápletku. Možná bych méně popisovala okolnosti, které přivedly Rachel a Sama do sirotčince. Zprvu jsem myslela, podle popisu chování Rachel, že je s mentálním postižením. Pak mě překvapilo, že zápletka byla něčem jiném.

evin84
19.10.2017

Tak nevim,nebyla spatna ale nemela zadny spad.Spis jsem se nutila cist.Rachel mi bylo lito ale ten konec mi prisel takovy nedotazeny.

danielaladybird
28.09.2017

Čekala jsem trosku neco jineho, ale i tak se mi kniha líbila. Možná trosku moc příběhů k jedné postavě - smrt rodicu, sirotcinec, vyzkum, homosexualita, rakovina... ale kniha byla ctiva.

JaKa1974
19.09.2017

Knihu jsem začala číst, pak jsem ji na pár dní musela odložit a nevěděla jsem, jestli ji mám dočíst. Nedalo mně to a musela jsem ji dočíst. Kniha se čte hůře, ale příběh je zajímavý tím, že je podle skutečnosti a chtěla jsem vědět, co vyhraje, zda odpuštění nebo pomsta.

Acquenta
31.07.2017

Když jsem četla popisek knihy, musím říct, že jsem se bála začít číst, protože bych nezvládla příběh o týraných dětech. Naštěstí tam těch hrůz nebylo tolik a přiznávám, že v polovině knihy jsem se doslova musela do čtení nutit. Rachel mi bylo líto, ale přišlo mi, že se v knize nic neděje a je to stále dokola dokola a dokola....

papajapa
28.07.2017

Po prvni kapitole jsem zustala zirat.
Tohle byl muj salek kavy a skoky v case mi vubec nevadi.
Doplnujici udaje na konci knihy, kde bylo uvedeno co je skutecnost a co fikce vyporne podtrhly celkovy dojem z knihy. Muzu jen doporucit

Monni
27.07.2017

Kniha mě chytla už od začátku. Líbilo se mi i střídání kapitol z dětsví a ze současnosti. Občas mi to přišl trošku zamotané a čekala jsem to takové víc děsivé. Ale i tak mě kniha chytla, možná i proto, že je inspirována skutečností a to mám ráda.

Mahulenka86
24.07.2017

Knizka nebyla spatna, ale na to, ze se v ni objevila temata opustenych deti, pokusu na nich, homosexualita, rakovina, tak mi prisla trochu nudna. Cekala jsem, ze doktorka Solomonova dostane vic prostoru at uz v sirotcinci, tak potom v nemocnici.

lenuskav
21.07.2017

Konec teda zvláštní a jak už se tady zmiňujou, i já jsem čekala úplně něco jiného, každopádně to nebylo zas tak špatné. proto dneska za 3 * :)

LiLinka
13.07.2017

Knihu jsem si pořídila s očekáváním hrůzostrašného příběhu o experimentálních pokusech na dětech. Toho jsem se sice úplně nedočkala, ale i tak mě děj knihy zaujal. Že začátku jsem se sice do čtení musela celkem nutit a poměrně dlouho kniha stála ladem rozečtená, jakmile jsem se ale začetla a dala jí šanci, pohltila mě a já četla, dokud nebyl konec. Závěr na můj vkus až příliš useknutý, ale s hezkou myšlenkou, odkazující čtenáře zpět do děje a nutící zamyslet se...

rosalee3974
01.07.2017

V prvé řadě musím říct, že kompozičně to u mě tato kniha opravdu vyhrála. Střídání kapitol z dětství a z dospělého života by mi nejspíš přišlo trošku chaotické, nicméně autorka si s tím poradila velmi dobře. Co se děje týče, také jsem očekávala něco trochu jiného - děsivý sirotčinec, hrůzostrašné pokusy, nicméně mi byla podána realita, která mě nakonec ale zaujala.

relam
23.06.2017

Za mě fajn čtení, ale chápu, že každému se líbí něco jiného. Já jsem ráda, že jsem si knihu přečetla !!!

Luciáš55
18.06.2017

Od knihy podle anotace, jsem čekala něco jiného, hlavní hrdinka mne zklamala a zprotivila. Knihu jsem v polovině odložila, nemohla jsem jí dočíst.

NADEI
09.06.2017

Čekala jsem rozhodně víc, ale i tak se mi kniha celkem líbila.

michaela7087
08.06.2017

No nevím, strašně zle se mi tahle knížka četla, spousta zbytečných hloupých vět. Vůbec to nemělo spád.

GiaMarie
05.06.2017