Sirotek č. 8

Sirotek č. 8 je poutavý román, inspirovaný skutečnými událostmi, o lidské schopnosti ubližovat – a milovat. Roku 1919 byla tehdy čtyřletá Rachel Rabinowitzová umístěna do židovského sirotčince pro nejmenší děti, v němž doktorka Solomonová prováděla experimenty na jeho chovancích. Doktorka Solomonová podrobila Rachel experimentální léčbě ozařováním rentgenovými paprsky. Díky ní si lékařka vysloužila odbornou reputaci, ale současně vystavila riziku zdraví holčičky. Nyní, v roce 1954, je Rachel zdravotní sestrou v domově pro židovské seniory, kam přichází již zestárlá doktorka Solomonová a stává se její pacientkou. Rachel si uvědomuje, jakou moc má nad nyní nemohoucí lékařkou, a podrobuje ji vlastnímu nebezpečnému experimentu. A dříve než skončí jedna noční služba, bude Rachel postavena před volbu mezi odpuštěním a pomstou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297473/sirotek-c-8-Dsf-297473.jpg 3.7203
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Baronet

Orphan Number 8, 2015

Kniha Sirotek č. 8

Veronika33

(+ SPOILER) Kniha ma neskutočne bavila. Dej bol pútavý a zaujímavý, asi ani raz som sa nenudila. Striedanie deja veľmi pomohlo čítaniu knihy, musím zhodnotiť veľmi dobrá, avšak nedocenená kniha. Určite si ju ešte niekedy zopakujem.Jediné čo ma trošku vyrušovalo, bola lesbická dejová linka..

sabca

Mě se kniha líbila. Střídání časové linie rok 1910 a 1954 bylo dobře zvoleno.
Rachel, která byla umístěna v domově pro židovské sirotky se stala experimentem pro ozařování rentgenovými paprsky, přesto, že byla naprosto zdravá. Doporučuji

Monolit0713

Výborné téma - bohužel nevyužité. Průměrná kniha.

Pechule

Super, super, super! Kniha, která si mě získala, hltala jsem ji a mrzelo mě každé její odložení.

sgjoli
10.03.2019

Kniha Sirotek č. 8 mne bohužel dost zklamala. Tématem je rozhodně zajímavá, ale vůbec mi nesedlo to zpracování. Připadalo mi, že se v řadě pasáží autorka zabývá naprostými zbytečnostmi, které by si mohla klidně odpustit. Bavila mne ta linie popisující dětství hlavní hrdinky, když byla v sirotčinci, ale to pozdější období už mne moc nebavilo. Takže za mne nakonec průměrná kniha.

alena4154
05.03.2019

Kniha se mi líbila, avšak na konci jsem čekala něco víc. U posledních asi dvou kapitol už jsem četla jen ze zvědavosti, jak to dopadne. Už mi to přišlo zbytečně utahané. Ale přesto dávám 4/5 za příběh.

veronika1769
16.02.2019

Tak tahle kniha pro mě byla jako dělaná. Čtenáře vtáhne do děje a nutí ho pokračovat ve čtení v každé volné chvíli. Mrzí mě, že konec zůstal otevřený a po přečtení mi bylo líto, že nepokračuje :-)

Jolina
31.01.2019

Kniha se četla dobře, čekala jsem, zda z příběhu přijde ještě něco hlubšího - nějaké další propojení, vyvrcholení, závěr (i když třeba otevřený). Myslím, že by charakteristika hlavní hrdinky mohla by ještě více propracovaná. Líbilo se mi střídání vypravěčů, střídání dějových linií.

Jméno růže
Jméno růže