Do temnoty

Osobní vyprávění českého vojáka, ve kterém otevřeně líčí své osudy od motivace pro vstup do armády přes náročný výcvik a půlroční nasazení na základně v Afghánistánu až po boj s těžkou nemocí po návratu domů… Kniha nepřináší líčení superhrdiny, jde v prvé řadě o příběh člověka. Zachycuje jeho zrání – od nadšeného kluka ve vyzrálého muže-vojáka, který musel projít řadou profesních, ale i životních zkoušek, překonat nástrahy, které mu osud vmetl do cesty, a najít sám sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222649/big_do-temnoty-222649.jpg 4.5438

Kniha Do temnoty

Jellus

Zajimave, trochu kratke. Mozna jsem mel i vetsi ocekavani. Presto stale jeste dobra cetba.

Fanda321

Velmi působivá kniha. Autor popisuje nejen jak to chodí, ale i co cítí. Je v tom zachycen kus života, osobního zrání, krásných i bolestivých zážitků. Doslova pohladí jeho vlastenectví, které se dnes moc nenosí a o kterém vlastně moc nemluví, ale je tam. Dovede ocenit a poděkovat ostatním. Za mě tou knihou říká: "Nevzdávej to!" A říká to hodně hlasitě. Vlastně tu ani nehodnotím knihu, oceňuji jeho.

DuncanIdaho

Jasně a stručně popsané splnění snu i úspěšné zvládnutí noční můry jednoho kluka. Je to napsané jednoduše, neprofesionálně. Autorem totiž není spisovatel ale voják. Cílem asi nebyl umělecký dojem, ale snaha autora představit svůj život. Proč ne.

MilošGavenda
24.09.2020

Úžasně a jednoduše napsáno. V knížce to je napsané přesně tak jak to pan Stehlík cítil. Na nic si to nehraje .
Je úžasné co tento člověk dokázal. Knížka není o vojákovi v Afghánistánu. Je to příběh kluka který si chtěl splnit sen a i když ho osud dostal na kolena on to nevzdal a zase se zvednul a bojoval dál.

Kenan
17.08.2020

Úžasná kniha. Ne stylem, ale obsahem. Bylo mi ctí vnořit se do autorových prožitků prostřednictvím jeho knihy.

Acnaj
28.07.2020

Ačkoliv nemám vojáky, válku a válčení v lásce, tak mě překvapilo jak je kniha čtivá a jak mne pohltila... Pořád jsem čekala zvrat a dost mě překvapilo, že přišel úplně jindy a úplně jinak....

Hloupejhonzacz
13.07.2020

Autor popisuje svou motivaci pro vstup do armády a vypráví o účasti v zahraniční misi a léčbě závažné nemoci

BlackBlade
17.03.2020

Souhlasím, je to silný příběh a nejvíce se mi líbila scéna jak vystřižená z "Copak je to za vojáka."
Vím, že budu jeden z mála, ale moc jsem se na knihu čekal, ale dostal jsem úplně něco jiného... a to asi ovlivnilo moje hodnocení. Nesedla mi ani ta hovorová mluva.