Do temnoty

Osobní vyprávění českého vojáka, ve kterém otevřeně líčí své osudy od motivace pro vstup do armády přes náročný výcvik a půlroční nasazení na základně v Afghánistánu až po boj s těžkou nemocí po návratu domů… Kniha nepřináší líčení superhrdiny, jde v prvé řadě o příběh člověka. Zachycuje jeho zrání – od nadšeného kluka ve vyzrálého muže-vojáka, který musel projít řadou profesních, ale i životních zkoušek, překonat nástrahy, které mu osud vmetl do cesty, a najít sám sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222649/do-temnoty-222649.jpg 4.5343
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, Computer Press (CPress)

marketa4853

Tak silný příběh, že jsem myslela, že ho ani nedočtu. Dlouho ve mě zůstane a zatím není dne, kdy bych si na něj nevzpomněla.

MilanCFC

Silné, fakt silné. Z kapitol Rakety a těch následujících jsem měl husí kůži, ale poslední část, to byla horská dráha emocí. Přečeteno jedním dechem.

madem

Do přečtení této knihy jsem neměla tušení, jak funguje armáda, zahraniční mise, příprava na ně.
Tato kniha mi vše velmi poutavě vysvětlila. Přečetla jsem ji jedním dechem.

sarka4699

Tak tento příběh ve mě zanechal opravdu hluboký dojem. Pán je opravdu bojovník a voják každým coulem. Klobouk dolů! Přečteno jedním dechem!

nicky168036

Skvělá kniha která se četla sama.

Kostěj

Pravda, záplava ultravtipnejch přirovnání v první třetině knihy mě málem přinutila knížku vrátit. Naštěstí od toho Pavel Stehlík po zhruba stovce stránek upustil a po odletu na misi už jsem v podstatě dostal, pro co jsem si přišel. Samozřejmě mě mnohem víc zajímal popis myšlenkovejch pochodů a duševního rozpoložení kluků a holek v písku, než suchopárný popisy prováděnejch operací a v tomhle knížka nijak výrazně nezklamala.
Nejsilnější materiál ovšem přišel až v závěrečný třetině, která se armády vlastně netýká. Silný kafe, a pěkně hořký, i když s nadějeplnou tečkou.
Určitě zajímavý čtení, doporučuju každýmu. Jen toho patosu bylo možná místy příliš; ale zase co vím já, zasranej civilní ajťák? Třeba by to kluci, co takhle nepřemýšlej, dělat nemohli. Buďme za ně rádi.

francouz

Tuto knihu mám v knihovně již nějaký čas, ale nějak jsem se neměl k tomu abych ji četl. Ale po přečtení musím říci, že jsem udělal chybu.
Ano je to kniha o vlastenectví, to je to co bohužel v poslední době našemu národu chybí. Ne není to nacionalismus, za který se schovávají Ti, kteří vůbec netuší co vlastně to vlastenectví je, ale mají strach z něčeho co je většiou imaginární.
Navíc pro nás, kteří jsme oblékali maskáče, je to něco, co je nám opravdu bližší než nastupující generaci. My co jsme zažili buzeraci, ale i opravdové kamarádství, kdy jste se museli spolehnout na toho druhého.
Mě se zejména líbilo jak byla knížka koncipovaná. Jak se zrodil sen, a jak za ním hlavní hrdina šel, i přes problémy, které mu stavěl do cesty život. Trénink a zase trénink, protože těžko na bojišti a lehko na bojišti.
Opravdu velmi zajímavá knížka o tom, jak je důležité podporovat vlastenectví.

pejty

Po dočtení této knihy jsem se neubránil srovnávání se Stehlíkovou druhou knihou "Já voják v Afganistánu." A musím říci, že tato kniha je mnohem lepší a hlavně je to autorův příběh, což knihu dělá mnohem zajímavější. Jediné co mi zde trochu chybělo bylo více pohledů do Afghánistánu. Čekal jsem toho prostě maličko více.

Navíc musím konstatovat, že mi přišla mnohem zajímavější část výcviku, než pak samotný Afghánistán, což je pro mě trochu zklamání.

Babo

Dávám 5* hlavně pro styl psaní.
Je z něho cítit nadšení pro věc , v tomto případě pro armádu.Nebo spíš pro to , být tím nejlepším vojákem .
Při čtení první části jsem měla pocit , že se vracím do doby před 89 .rokem.
V armádě se toho asi mnoho nezměnilo.
Vlastně ano a to ,že vojna nekončí po mnoha cvičeních ,ale dnešní vojáci z povolání se skutečně ocitají v místech , kde už nejde o hru na vojáčky,ale skutečně o život .
A z autorova psaní přímo čiší , že to je ten život , jaký si představoval .

BobbyB

su(y)rovy, pravdivy... dekuji Ti autore

joachim36

Pozitivním překvapením pro mne byla tato kniha. Moc jsem neočekával a přečetl jsem ji na posezení. Pěkný vhled do AČR a do života jednoho vojáka. Vojáka který klesl až do temnoty, a bojova, abyl jako ten Fénix vstal z popela. Doporučuji.

Atelis
18.12.2017

Možná mi to změnilo život, díky...

Dagros
04.12.2017

Pro mě to bylo skvělé čtení, naprosto mě to pohltilo a vtáhlo do děje. Přečetla jsem knížku doslova jedním dechem. Děkuji autorovi za to, že mi touto knihou dal možnost nahlédnout do života vojáků, bylo to pro mě velmi obohacující.

rene.damek
03.12.2017

Dobré čtení

Tomas7599
12.10.2017

Skvěle napsáno... :-)

Charlie90
10.10.2017

Osobní příběh plný zvratů, které se vymyslet nedají. Líbilo se mi, že autor čtenáři tyká, jakoby mu tím prokazuje důvěru. Těch peprných výrazů na mě bylo místy až moc, ale celkový dojem to nezkazilo. Dávám 4****+

tomkys144
15.09.2017

Skvělě popsaná kariéra v armádě. Čtenář se podívá do zákulisí války v Afghánistánů, ale i na problémy vojáků, kteří se vrátili zpět do vlasti.

Atn38
21.08.2017

Úžasné dílo pána Stehlíka ! Pro nadšence pro armádní službu úžasné čtení ! Autor popisuje svou cestu od výcviku až po jeho zdravotní problémy velmi poutavě.

Aymira
03.08.2017

Hodně čtivá kniha a velmi silný příběh zároveň. Líbilo se mi, že to autor píše jako by to vyprávěl přímo mně - tykání a užití slov, který v běžným životě užíváme jednoduše všichni, když se bavíme s přáteli. Takže žádnou spisovnou češtinu nečekejte a je to jen dobře. Samotný popis toho, jak se stal vojákem, a následný děj z Afghánistánu byl natolik silný, že hltáte každé slovo. Ale to, co se stalo po návratu, mě osobně velmi emočně zasáhlo a ukázalo se, že život je mnohokrát lepší a silnější než kdejaká fikce.

Kacaba-S
16.07.2017

Jediné slovo: Perfektní

BlackFun
26.06.2017

Strhující kniha, která mě chytla i přesto, že o vojenství vím velmi málo a nijak se o tuto problematiku nezajímám. Poutavé vyprávění chlapa, který prožívá svůj sen a život se všemi mínusy i plusy. Rozhodně doporučuji přečíst, člověk si krásně uvědomí, jak se svět netočí jen okolo něj a jeho starostí.

ankaras
12.06.2017

Kniha mě bavila a místy i pobavila vtipnými přirovnáními. Doporučuji všem, které zajímají věci ze života a zároveň o tomto prostředí moc přehled nemají. Kniha je psaná pro lajky.

Melic
07.06.2017

Kniha stojí za přečtení, i když mi dost vadila ta stálá přirovnání a celkově vyjadřování nebyl úplně můj šálek kávy.

Žaklína
05.06.2017

Kniha Do temnoty by si určitě zasloužila místo mezi povinnou literaturou pro mládež, která sice hltá filmy o superhrdinech (nic proti, hltám je taky), ale reálné hrdiny a vzory nezná a nemá. Díky autorovi si mohou leccos uvědomit. Navíc je kniha skvěle a čtivě napsaná, pobavila i dojala. Díky, zabijáku!

Vladísek
12.05.2017

Jakožto žena a absolutní neznalec čehokoliv, co jen trochu "zavání" armádou, musím uznat, že kniha mě bavila. Vulgární a jadrnější výrazy (které opravdu nemusím), v tomto případě vůbec neřeším, ačkoliv méně je někdy více, ale budiž... Jedno vím jistě: do Afghánistánu bych se nikdy podívat nechtěla. Po dočtení této knihy obdivuji každého vojáka, který se dobrovolně těchto misí účastní. Doporučuji přečíst, a to hlavně klukům, kteří přemýšlí o kariéře v Armádě ČR.

Dolik13
24.03.2017

Výborně napsaná kniha. Autor píše velmi dobrým stylem, kterým se čte, jak jedna báseň. Třetí kapitola je pro mě hodně depresivní, ale zároveň nejzájímavější. Rozhodně doporučuji.

lidunka1
14.03.2017

Pravdou je, že těch přirovnání je v knize zbytečně moc.....

mankurt
13.03.2017

Zajímavé čtení a pohled českého vojáka na jeho působení v misi v Afghánistánu. Jen jsem "bojovala" s hovorovým jazykem, kterým byla kniha napsána a častými přirovnáními, které mi byly spíše na překážku.

barca9312
27.02.2017

skvělá knížka

Dejvid
30.01.2017

Syrový, nepochybně zajímavý příběh, a to i přes to, že vlastně opravdový bojový střet (nějaká přestřelka, tak, jak si to všichni my laici představujeme) pan Stehlík nezažil. Mnohokrát vytýkaná hovorová čeština mi navadila, co mi vadilo byla četná, zcela zbytečná a často přiblbá přirovnání (točila se nám z toho všeho hlava jak puberťákovi v sexshopu apod.)