Do temnoty

Do temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222649/mid_do-temnoty-222649.jpg 4 476 122

Osobní vyprávění českého vojáka, ve kterém otevřeně líčí své osudy od motivace pro vstup do armády přes náročný výcvik a půlroční nasazení na základně v Afghánistánu až po boj s těžkou nemocí po návratu domů Kniha nepřináší líčení superhrdiny, jde v prvé řadě o příběh člověka. Zachycuje jeho zrání – od nadšeného kluka ve vyzrálého muže-vojáka, který musel projít řadou profesních, ale i životních zkoušek, překonat nástrahy, které mu osud vmetl do cesty, a najít sám sebe.... celý text

Atn38
21.08.2017 5 z 5

Úžasné dílo pána Stehlíka ! Pro nadšence pro armádní službu úžasné čtení ! Autor popisuje svou cestu od výcviku až po jeho zdravotní problémy velmi poutavě.

Aymira
03.08.2017 4 z 5

Hodně čtivá kniha a velmi silný příběh zároveň. Líbilo se mi, že to autor píše jako by to vyprávěl přímo mně - tykání a užití slov, který v běžným životě užíváme jednoduše všichni, když se bavíme s přáteli. Takže žádnou spisovnou češtinu nečekejte a je to jen dobře. Samotný popis toho, jak se stal vojákem, a následný děj z Afghánistánu byl natolik silný, že hltáte každé slovo. Ale to, co se stalo po návratu, mě osobně velmi emočně zasáhlo a ukázalo se, že život je mnohokrát lepší a silnější než kdejaká fikce.

Kacaba-S
16.07.2017 5 z 5

Jediné slovo: Perfektní

BlackFun
26.06.2017 5 z 5

Strhující kniha, která mě chytla i přesto, že o vojenství vím velmi málo a nijak se o tuto problematiku nezajímám. Poutavé vyprávění chlapa, který prožívá svůj sen a život se všemi mínusy i plusy. Rozhodně doporučuji přečíst, člověk si krásně uvědomí, jak se svět netočí jen okolo něj a jeho starostí.

Melic
07.06.2017 3 z 5

Kniha stojí za přečtení, i když mi dost vadila ta stálá přirovnání a celkově vyjadřování nebyl úplně můj šálek kávy.

Žaklína
05.06.2017 5 z 5

Kniha Do temnoty by si určitě zasloužila místo mezi povinnou literaturou pro mládež, která sice hltá filmy o superhrdinech (nic proti, hltám je taky), ale reálné hrdiny a vzory nezná a nemá. Díky autorovi si mohou leccos uvědomit. Navíc je kniha skvěle a čtivě napsaná, pobavila i dojala. Díky, zabijáku!

Vladísek
12.05.2017 4 z 5

Jakožto žena a absolutní neznalec čehokoliv, co jen trochu "zavání" armádou, musím uznat, že kniha mě bavila. Vulgární a jadrnější výrazy (které opravdu nemusím), v tomto případě vůbec neřeším, ačkoliv méně je někdy více, ale budiž... Jedno vím jistě: do Afghánistánu bych se nikdy podívat nechtěla. Po dočtení této knihy obdivuji každého vojáka, který se dobrovolně těchto misí účastní. Doporučuji přečíst, a to hlavně klukům, kteří přemýšlí o kariéře v Armádě ČR.

Dolik13
24.03.2017 5 z 5

Výborně napsaná kniha. Autor píše velmi dobrým stylem, kterým se čte, jak jedna báseň. Třetí kapitola je pro mě hodně depresivní, ale zároveň nejzájímavější. Rozhodně doporučuji.

lidunka1
14.03.2017 5 z 5

Pravdou je, že těch přirovnání je v knize zbytečně moc.....

mankurt
13.03.2017 4 z 5

Zajímavé čtení a pohled českého vojáka na jeho působení v misi v Afghánistánu. Jen jsem "bojovala" s hovorovým jazykem, kterým byla kniha napsána a častými přirovnáními, které mi byly spíše na překážku.

barca9312
27.02.2017 5 z 5

skvělá knížka

Dejvid
30.01.2017 4 z 5

Syrový, nepochybně zajímavý příběh, a to i přes to, že vlastně opravdový bojový střet (nějaká přestřelka, tak, jak si to všichni my laici představujeme) pan Stehlík nezažil. Mnohokrát vytýkaná hovorová čeština mi navadila, co mi vadilo byla četná, zcela zbytečná a často přiblbá přirovnání (točila se nám z toho všeho hlava jak puberťákovi v sexshopu apod.)

jakub87
21.01.2017 5 z 5

Je vidět, že to napsal normální člověk a život. Poutavě napsáno, bez servítek. Je to úplně jiný příběh hrdiny, kterými vojáci bezpochyby jsou, ač si jich společnost a stát neváží... Přečteno jedním dechem.

lenka.g
06.01.2017 2 z 5

Na téhle knížce oceňuju otevřenost, s jakou autor popsal svůj boj s nemocí. A druhou hvězdičku dávám za to, že se s ní porval a vyhrál.
Jinak velké zklamání. Má to asi být české "Nejsem hrdina" nebo jiná podobná knížka popisující život příslušníka elitní jednotky, ale podle mne je to výsměch skutečným hrdinům. Těm, kteří se netváří jako mistři světa, kteří nekecají, skutečně bojují, jejichž život v armádě je podstatně zajímavější, delší, nabitější, drsnější. Je sice pravda, že autor dokáže i cestu do Střešovic prolíčit tak barvitě, že máte dojem, že se s ním brodíte deltou Mekongu, ale jinak je celý ten příběh vojáka nafouknutá bublina.

LucyNej
06.01.2017 5 z 5

Pro někoho snad i neuvěřitelný příběh, pro mě velice motivační příběh. Člověk, který není v okolí s armádou si těžko dovede představit, co všechno se za slověk voják skrývá. Mám štěstí jenoho vojáka ve svém blízkém okolí mít a na kterého jsem pyšná - je to můj hrdina. Nejen on, ale všichni vojáci ať už tady doma nebo někde na misi.
Děkuji p. Stehlíku, že jste se mnou Váš příběh sdílel. Jste bojovník.

Silwia20
31.12.2016 5 z 5

Prva kniha o vojakoch, ktoru som precitala. Silny pribeh, klobuk dole pred nim ako sa dokazal zdvihnut z dna a ist dalej...

Rosana
23.10.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Jediné, co mi vadilo, byla hovorová čeština. I tak dávám pět hvězd.

Insignitka
09.09.2016 4 z 5

Docela mi při čtení mrazilo...

Lucie51
09.09.2016 5 z 5

Kniha českého vojáka Pavla Stehlíka se mi moc líbila, byla to vlastně první kniha s Army tématikou a zároveň autobiografie, kterou jsem kdy četla. Pan Stehlík mi byl od začátku knihy sympatický. V úvodu popisuje svůj vstup do armády, od školních let, přes fyzické a psychotesty, až po účast na misi. Kniha na mě zapůsobila, patří mezi mé oblíbené autobiografie, obdivuji autorovu statečnost, jak se dokázal vypořádat se svou nemocí a dalšími lapáliemi, které mu život připravil do cesty. Již od začátku knihy tvrdí, že není žádný superhrdina, pro mě se jím však během čtení jeho příběhů rozhodně stal. Velmi se mi líbil popis prostředí Afghánistánu, ráda jsem se několik nocí po sobě ponořila do příběhu, četla si o vojenských patrolách a místních lidech. Pobavila mě část o Danielu Landovi, trochu jsem na něj změnila názor.. :) ★★★★★

Oskarson
30.08.2016 5 z 5

Inspirativní příběh, který ukazuje jakou sílu má lidská mysl. Velmi smutné bylo vyprávění o přítelkyni, která ho opustila, když v nemocnici prožíval své nejhorší chvíle.