vikyna9 vikyna9 komentáře u knih

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Prostě tenhle styl psaní je přesně pro mě.

14.01.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje prvotina autorky. Velmi čtivý příběh, ale pro mě hodně depresivní. Umění s jakým jsou popsány některé situace, to nejde vyjádřit slovy. Kniha vtáhne a nepustí, dokud nedočtete.

12.12.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nevěřila jsem, ale je to tak... Nevím proč, nechápu, ale knížka mě dostala. Snad tou lidskostí, surovým popisem postav, ale hlavně silou a odhodláním hlavní hrdinky.

24.10.2020 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Odvaha, přesvědčení, odhodlání a síla. To spojuje ty tři matky. Až nevěřícně čtivá kniha, možná i proto, že sama matkou jsem a v situacích, co jsou v knize, dávno bych svůj boj asi vzdala. Husí kůže, úsměv, radost, vztek, bezradnonst, slzy, ale i nezastavitelný pláč, toho všeho jsem se dočkala. Určitě doporučuji.

13.12.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Mě prostě její knihy baví.

19.07.2020 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Kniha přečtena za dva dny. První, ale určitě ne poslední, od Lindy. Thriller, který se uloží do paměti snad napořád. Moc se mi líbilo to citlivé popsání amišského způsobu života. Nějaké základní informace jsem měla, ale i když ani v knize nešly moc do hloubky, pochopila jsem, občas snad i záviděla.

21.12.2019 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Knihu jsem dostala jako dárek, v e podobě. Ještě že tak, tu papírovou bych asi odkládala kvůli počtu stran. Ale musím říct, že tohle byla jízda několika pročtených nocí. Postavy úžasně vykresleny, podání jejich myšlenek a pohnutek bylo úchvatné.

15.02.2023 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Ze začátku jsem byla zmatená, že je Joona zavreny. Pak mi došlo, že nečtu sérii popořadě. Ale už nešlo knihu odložit.Prostě mě kniha nutila číst dál a dál. Joo, toto já můžu.

26.09.2020 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Velmi silný příběh. Kniha hned vtáhne do děje, nutí číst dál a dál. Nechala ve mě silnou stopu, kterou utvrdila mou návštěvu Osvětimi letos v červenci,kde jsem viděla fotky žen, o kterých je psáno. Se slzami v očích vyprávění naskakovalo při tom pohledu samo.

13.12.2019 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Četla jsem v druhé vlně covidu. Možná proto, mě kniha docela zasáhla a nutila přemýšlet a dohledávat o období španělské chřipky informace. Poutavý děj, příjemně vyprávěný, někdy i docela zdlouhavě, ale pořád nutilo číst dál. Je to moje první kniha autorky, a snad ne poslední.

15.02.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nemůžu prostě jinak, než dát pět. Kdyby šlo, dám klidně deset hvězdiček. Keplerovky jsem si zamilovala.

18.12.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Prostě a jednoduše... Tohle nikdy neomrzí. Kniha mě uchvátila.

18.12.2019 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha. Jedna z mála, co si ráda přečtu znovu.

16.12.2019 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Tak jak fantasy nemusím, kniha se mi líbila. Je jedinečná, ať příběhem, tak stylem psaní. Četla jsem na doporučení kamarádky, která ví, že tenhle žánr není můj šálek kávy. Abych jí udělala radost, dala jsem knize šanci. Tedy až po přečtení předchozích. A musím říct, že jsem ráda.

16.12.2019 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Skvělé téma. Na styl psaní jsem si musela chvilku zvykat, ale příběh mě nakonec pohltil.

13.12.2019 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Silný příběh silné ženy.

14.03.2021 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Noo, tak to byla jízda. Těch nocí, kdy jsem nespala a hltala stránku za stránkou. Snaha usnout byla marná, po pár minutách čtečka opět svítila. A konec... Doslova fičák, souhlasím s komentem někde níž pode mnou. Nejde odložit, ať se děje, co se děje.

12.10.2020 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Zajímavé čtení. Zajímavá zápletka. Kniha mě docela dost vtáhla. Winter mě bavil, ale víc mě bavil šílený únosce, pokud to tak jde napsat.

22.03.2020 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Nevím proč, ale do téhle knihy od Lindy jsem se nějak nedokázala začíst. Byla jsem zklamaná sama ze sebe, protože předchozí, co jsem četla, mě nadchly, doslova jsem je hltala. Děj se mi zdál předvídatelný, psán tak nějak neosobně, i když snahu jsem tam viděla. Jen prostě nešlo se začíst a hltat stránky. Třeba jí dám v budoucnu znovu šanci a přečtu.

20.01.2020 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Nečetla jsem recenze, nečetla jsem anotaci. Jaké štěstí, že jsem četla ve čtečce. Až na konci jsem se dozvěděla, že příběh je smyšlený. Ale asi ani vědomí toho, že bych to během čtení věděla, by neubralo na mých emocích při čtení. Ada je mladá, krásná, naivní, nafoukaná, sobecká, ale i pracovitá, cílevědomá, láskyschopná. Jen jsem se nedokázala smířit s její nekonečnou naivitou. U sedmnáctileté zamilované dívky se to ještě dá pochopit. Varovné signály nechtěla vidět, když už viděla, tak je potlačila. Ale u dospělé ženy? Po tom všem, co prožila... To jediné je to, proč nedávám plný počet hvězd.

18.12.2019 4 z 5