Maminčin mazánek

Maminčin mazánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347188/bmid_mamincin-mazanek-zsU-347188.jpg 4 921 921

DC Charlotte Stafford série

1. díl >

Sleduje... Vyčkává... Kdo je na řadě? Tento thriller o precizním sériovém vrahovi není pro slabé povahy. Musíte být připraveni na šok! Ideální pro fanoušky Angely Marsons. V hrobě v lese jsou pohřbeny matka s dítětem. Ale jeden z nich je naživu, druhý je mrtvý. Detektiv Charlie Stafford je přiřazena ke svému šéfovi Geoffreymu Hunterovi, aby mu pomáhala s tímto případem, kde matky a jejich děti beze stopy mizí. Ztrácí se čím dál více párů a tlak na oba sílí. Podezřelý je dopaden, ale je to skutečně on? Dokáže Charlie zastavit sadistického vraha, jehož jediným přáním je potrestat ty, kteří udělali chybu? Nebo se ona sama nevědomky stala obětí? Nová série s členkou Londýnské metropolitní policie Charlotte Charlie Stafford v hlavní roli je tu! "Knihu jsem přečetla na jeden zátah a srdce mi bušilo až v krku." PENNY HANCOCK... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Omega
Originální název:

Mummy's Favourite , 2016


více info...

Přidat komentář

Dalamanek831
15.05.2024 5 z 5

První kniha že série. Musím říct, že Sarah umí psát bezvadně. Kniha od začátku má spád žádné hluche místa a už se chystám na druhou knihu ze série.

Satyrka
04.05.2024 4 z 5

Tak zaprvé - Moje nejoblíbenější knižní krimi série je právě ta od A. Marsons, takže moc netuším, proč je tato kniha popsána jako "napínavý thriller pro fanoušky A.M.", nevidím nic moc společného, kromě takových detailů, co má společné většina krimi. A samozřejmě, že jsou to obě britské autorky.
Zadruhé - Kde je ta slibovaná omáčka okolo, co tu píší ostatní? A zdlouhavé popisy? Já sama moc nemusím popisy okolí, protože si dokážu představit opravdu mnoho, ale popisy budov a míst zrovna moc ne, ale řekla bych, že zrovna v této knize tak dlouhé a nudné popisy nebyly, četla jsem daleko delší a i nudnější.
Zatřetí - Díky hodnocení jsem čekala horší knihu, takže jsem byla mile překvapena, že není zas tak strašná, jak je hodnocená. Mně se kniha četla dobře, bavila mě už od začátku a bavila mě každá její část. Jediné, co mi přišlo hodně brutální, surové a nechutné oproti jiným krimi, byli ty části, které "vyprávěl" vrah. To mě, a to mám v tomto žánru něco načteno, bych řekla, docela šokovalo a přišlo mi to opravdu dost.
Shrnutí - Takže za mě velmi dobrá krimi, zajímavý, ale krutý motiv, který jsem ještě nečetla, ale zároveň je tu samozřejmě plno věcí, co mají i jiné detektivky. Jako třeba hlavní postavu s bolavou minulostí. Vraha jsem vůbec neodhadla a to jsem četla několik krimi, kde byl vrahem právě velmi podobný člověk. Co děsí je taky to, že autorka čerpá z opravdových zločinů, protože sama pracovala jako policistka. Rozhodně si pořídím další díly.
Poznámky obsahující spoilery:
Konkrétně, co mě hodně šokovalo a bylo to něco, co jsem asi zatím fakt jinde nečetla a přišlo mi to dost br, byl ten popis, co "maminka" chtěla a dělala a ty pachatelovy popisy.
Taky za mě krutější závěry - jak s tím, že manžel právničky byl zabit, tak hlavně taky zabitá Gemma. Já doufala a čekala jsem, že ji zachrání. A nejen Gemmu, nečekala jsem tolik obětí. Tahle autorka se s tím ale nepáře. Napsala bych, že aspoň je to jen vymyšlený příběh, jenže je tu jedno velké ALE.


sarkaditt
21.01.2024 2 z 5

V knize jsou zbytečně dlouhé pasáže popisující okolí nebo postavy, například více než stránka popisu městské části Brixton a budovy věznice. Popravdě jsem měla problém se v těchto částech knihy soustředit na znění textu a tak i ve třetině knihy jsem přemýšlela, zda ji neodložit. Vždy, když to začalo být zajímavé, přišla dlouhá nudná pasáž a já se nemohla začíst. Kniha mě začala bavit až za víc jak polovinou, také proto jsem se k jejímu čtení přiměla vždy přibližně po týdnu a přečetla jsem jen pár stran, takže s přibývajícími postavami jsem se začala ztrácet v tom, kdo je kdo.
Konec mě překvapil a jen díky němu dávám o hvězdu navíc, než jsem původně zamýšlela.

schvomis
10.01.2024 3 z 5

Bavilo mě to.

Adriena838772
16.12.2023 5 z 5

Britský autoři zkrátka pro stě umějí moc dobře psát. Moc dobrý thriller a hodně napínavé. Strašně moc se mi to líbilo

cornetka
15.11.2023 4 z 5

U postavy hledaného zločince je krásně ukázáno, jak se nám do života promítají a odráží zážitky z dětství (dobré i ty špatné) - právě to byl motiv, proč si vybral vždycky ty samé osoby. Sám se cítil nemilovaný, nebyl maminčin mazánek a tak chtěl, ať trpí i ostatní.

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a musímříct, že hlas Niny Horákové se mi poslouchal moc dobře. Práce s intonací hlasu pro mě dělala příběh zajímavějším a napínavějším než při běžném čtení. Navíc tak byla jasně poznat povaha některých postav, především těch negativních. Vraha jsem neuhodla ani omylem - nějaké tipy jsme měla, ale úplně mimo. Ale jak se říká - pod svícnem je největší tma.

LuckaLO
02.11.2023 3 z 5

Snad první kriminálka, kde jsem netušila pachatele až do konce a proto mě to asi bavilo. Jako klaustrofobika mě to chvílema dost děsilo. Jinak taková klasika, vyšetřovatelka s traumatem, několik možných pachatelů, nudné popisy vyšetřování. A ten překlad tomu taky nepřidal.

asam
25.10.2023 4 z 5

Očekávala jsem trochu něco víc. Nebo méně? Možná že by to i knížce prospělo, kdyby tam nebyla planá slova a zbytečná omáčka kolem.

m2056
19.09.2023 1 z 5

Kniha se dobře čte ale je tam psáno tolik zbytečné omáčky o kolo všeho že vás to přestane bavit úplně

aliza
31.08.2023 3 z 5

Četla se dobře, ale žádná "pecka" to nebyla. Taková průměrná detektivka.

Kanylka
11.08.2023 2 z 5

Kniha se četla dobře, žádný zázrak ovšem nečekejte, i když sem tam mě při čtení zamrazilo.

Mruskulka
08.06.2023 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale žádná wow akce tam nebyla.

Verresa
22.05.2023 5 z 5

Tak mám knihu za sebou a byla jsem spokojená. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na střídání pohledu ze startu, ale za chvíli jsem neměla problém. Děj byl hodně čtivý a zajímavý. Rozhodně to, co se vrahovi stalo už v dětství ho šíleně poznamenalo a pak se to jen vezlo a zhoršovalo. Těším se na další případ a doporučuju.

Mary81
19.05.2023 5 z 5

Tak toto bolo poriadne drsné! A zároveň neskutočne napínavé a návykové.
Do poslednej chvíle som nemala ani šajnu, kto je vrah. Rozuzlenie bolo pre mňa rovnako prekvapivé ako pre Charlie.
Na to, že som dosť slabá povaha, čo sa týka násilia a ubližovania nevinným, toto pre mňa nebolo až také náročné, ako som podľa anotácie očakávala. V každom prípade to bolo brutálne. Čtivé, napínavé, dychberúce. A Charlie sa mi dostala pod kožu.

Dejnau
26.04.2023 5 z 5

Díky mé fantazii jsem se chvílemi cítila být na místě obětí sériového vraha.. Perfektně napsaná kniha, kterou si určitě ještě jednou ráda přečtu.

katerina8537
25.04.2023 5 z 5

Kniha Sarah Flint je velmi čtivá, styl psaní je svižný a napínavý.Zápletka je překvapivá, ale uvěřitelná a konec jedním dechem. Doporučuji a již se těším na další.

Pavlína2019
17.04.2023 3 z 5

Za prvé, není to thriller, ale detektivka.

Což u mě ubírá bod, nebaví mě popisy vyšetřování a rozhovorů detektivů.
A poněkud mě to, zvlášť po lákavé obálce, zklamalo.

Ale není špatná, nápad zajímavý, ač dost odpudivý.
Člověku je pachatele až líto, v tomto případě jimi autorka nešetřila.

Milovníkům detektivek doporučuji.

Monika1717
05.09.2022 4 z 5

Zajímavý námět, vraha jsem odhalila az skoro na konci,ale když jsem nad tím potom přemýšlela, některé indicie tam byly mnohem dřív. Hlavní postava mi chvilkami lezla na nervy. Ale detektivka dobrá. Stojí určitě za přečtení.

Kira747
10.07.2022 4 z 5

Velice dobrá kniha, čtivá a napínavá.
Charlie jsem fandila, a to obvykle ženské hrdinky nemívám v oblibě (nevím proč), ale tady jsem udělala výjímku. Doufám, že se dostanu i k dalším dílům autorky.

Kristulda
10.07.2022 4 z 5

Četlo se to moc dobře,stihla jsem to za jeden den. Hlavní postavy jsem si oblíbila,vraha jsem neodhalila. Určitě si přečtu další knihu od autorky.

Štítky knihy

thrillery sérioví vrazi pomsta pohřbení zaživa matky a synové křivda

Autorovy další knížky

Sarah Flint
britská
2017  76%Maminčin mazánek
2018  83%Sběratel trofejí
2019  84%Lháři, lháři
2020  77%Rozbité panenky
2021  76%Tátovy holky