Véča Véča komentáře u knih

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Neprozraďte konec - tímhle si autorka vyšvihla vysokou laťku hned na začátku a celou knížku jsem doufala, aby mi konec vyrazil dech. Stalo se. Myslela jsem si však, že to bude celé "realistické" a to mě mírně zklamalo.

01.02.2018 4 z 5

Mé první setkání se Ziburou a rozhodně stálo to za to. Smála jsem se, poznala jsem jinou kulturu a obdivovala, jak to všechno mohl zvládnout. Těším se na další jeho knihy a doporučuji!

28.01.2018 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Odzbrojující... Celou dobu si říkáte, kdo je ten špatný a co byste udělali vy, ale zároveň je ve vás tichá radost, že tohle řešit ve skutečnosti nemusíte. Čtěte, doporučujte, mluvte o tom, tato knížka stojí za přečtení!

11.01.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze začátku jsem byla trochu skeptická, zda to není jen další z řady knih o "velkých" hrdinech. Ale po pár stranách jsem se začetla do příběhu natolik, že žádné myšlenky kromě toho, jak to skončí, nepřipadaly v úvahu. Promyšlenost postav, mapy, všechny ty skvělé Kazovy triky... Přečtěte si to!

06.01.2018 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Ke knížce jsem se dostala díky seminárce o autismu a málem jsem ji vrátila do knihovny bez čtení. Naštěstí jsem si nakonec knížku přečetla a celou první půlku jsem si říkala "Wow, to je dobré." V druhé půlce jsem začala být trochu skeptická a doufala jsem, že konec to celé nepokazí. Nepokazil.
Doporučuji všem bez výjimek.

19.11.2017 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

První stránky se četly těžce a i když byl konec zřejmý, zajímalo mě, jak bude proveden. Láska dvou mladých lidí a Paříž za první světové války dávají příběhu velké možnosti. Škoda, že některé pasáže nebyly více rozvedeny a vztah milenců měl hodně rychlý průběh. I tak to byl silný příběh, rozhodně stojí za to si ho přečíst.

05.11.2017 4 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Sama jsem měla možnost se letos vydat na Svatojakubskou cestu, akorát že na kole. Je to cesta obyčejných lidí, ale neobyčejných objevů o sobě samém, druhých i životě.
I tato kniha od Coelha mě obohacovala každou větou a pokud máte možnost si ji přečíst, neváhejte. Třeba je to důležitý krok na vaší cestě.

01.09.2017 4 z 5

Po přečtení této krásné knížky budete chtít mít i vy svého asistenčního jednorožce! Doporučuji všem věkovým kategoriím!

29.08.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Pořád čtete dál a dál, nemůžete se od toho odtrhnout. A najednou konec. Ve vás zůstává hluboká černá díra a pomalu vám dochází to, že se tato tragédie opravdu stala a když se zeptáte skoro kohokoli ve vašem okolí, nic o ní neví. Já jsem byla také jednou z nich a děkuji autorce, že touto úžasnou knížkou nám všem tuto událost přiblížila.

24.08.2017 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Vyjděme ven a nadechněme se. Zkrátka jen proto, že můžeme.

28.12.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Na knížku jsem narazila náhodně v knihovně, tak jsem si říkala, že to bude znamení, abych si ji nakonec přečetla. No, musím říct, že mě neoslovila.
Zajímavý námět to asi je, bohužel podán v předvídatelné formě. Aspoň poznámky pod čarou čtení trochu oživily.

21.08.2016 3 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Knížka krásně popisuje zranitelnost a fantazii malého chlapce, který přikládá těm pár věcem, které má kolem sebe, tak velkou důležitost. Rozhodně jde o silný příběh, jenž nám ukazuje, jak nám běžné věci se můžou ostatním zdát neuvěřitelné.

21.08.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

I když jsem měla pocit, že čtu nějaké další pokračování Selekce, knížka se mi hrozně moc líbila. Mělo to děj, akci, nějaký ten zvrat, napětí a samozřejmě i milostný příběh, který mi tentokrát dokonce ani nevadil.
Moc se těším na další díl.

14.04.2016 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Pro všechny, co chtějí oddychové příjemné čtení, občas se zasmát a mají rádi Sherlocka.
Knížka se mi líbila, i když některé pasáže bych asi trochu více rozvedla.
Těším se na další díl! :)

28.02.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak tato knížka si nálepku "bestseller" jistě zaslouží!
Řadím ji k nejlepším knihám, které jsem kdy četla a rozhodně doporučuji! Čtivý příběh psaný z několika pohledů, pro mě nečekaný konec, nádherná obálka.. co víc si přát.

28.02.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Těšila jsem se na První opravdu hodně, ale na konec jsem byla trochu zklamaná. Některé chvíle jsem měla chuť Americou zatřást, protože mě ta její nerozhodnost nehorázně štvala. Pak ale zase přišly momenty, kdy jsem si říkala, že už to bude všechno v pohodě a příběh se posune někam dál..
Rozhodně to bylo ale čtivé a pokud přeloží i další díl, přečtu si ho. :)

03.01.2016 4 z 5

Ptáček a lev Ptáček a lev Marianne Dubuc

Krásná knížka, která rozpláče i velké "děti". :)

29.12.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nepopsatelně nádherná knížka, která snad rozbrečí úplně kohokoliv! Zanechá ve vás tolik pocitů, myšlenek a dojmů.. Hrozně si mi líbil nápad udělat Smrt jako vypravěčku.
Všem doporučuji jak knížku tak i film!

31.10.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Tak jsem si ji taky konečně přečetla a musím říct, že splnila mé očekávání. Kdyby to šlo, dala bych jí 4 a půl *, protože k hodnocení 5* úplně nemá. Líbilo se mi, že knížce dali zelené písmo, protože se to k tématu Říše divů a dalším zvláštnostem hodí. (Ale u Spícího města se mi např. barevné písmo nelíbilo.)
Doporučuji a přidávám se k názoru, že postava Morfeuse je skvělá. :3

03.10.2015 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Jelikož nejsem velkou milovnicí takovýchto dívčích románů, tak mě knížka moc neoslovila, ale na druhou stranu to bylo dobré čtení na začátek roku, kdy potřebujete jen něco oddychového. :)

05.09.2015 3 z 5