Véča Véča komentáře u knih

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Bavilo mě to asi víc než Zlatý kompas. Moc se mi líbí propojení všech postav, co tam vystupují. :)
A třetí díl si určitě brzy přečtu taky.

08.03.2015 4 z 5

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Ze začátku jsem měla pořád nutkání knížku odložit, moc mě to nebavilo, z Ellie jsem neměla moc dobré pocity, vadilo mi, jak pořád omdlévala a musela si sednout po každém kroku.. Pak jsem se do toho ale nějak začetla a začalo mě to zajímat.
Celkově to nakonec nebylo špatné a těším se na další 2 díly, snad si je přečtu aspoň ve slovenštině, pokud se do češtiny nepřeloží.

08.02.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Já rozhodně nejsem žádná velká fanynka Johna Greena a už vůbec ne knížky Hvězdy nám nepřály, ale Papírové města se mi celkem hodně líbily. Možná i víc než Hledání Aljašky. A s tím je právě spojena část mého komentáře.
Asi ve druhé části jsem začínala přemýšlet, proč nepojmenoval tuto knížku Hledání Margo. Tato část byla taky trochu nudnější, ale první a třetí to zachránily. Ty už byly víc akční a taky jsem se u toho zasmála.
Hodně vás tady komentuje, že ten konec nebyl dokončený. To si taky myslím, doufala jsem, že tam bude ještě nějaký epilog nebo něco, ale bohužel. Asi si to už máme domyslet jak chceme.

27.12.2014 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Tuto knížku jsem si půjčila, aniž bych věděla co to je nebo o čem to je, protože jsem o tom slyšela jen samé dobré zprávy a všichni to hodnotili jako jednu z nejlepších knížek. Tak jsem si ji teda půjčila a rozhodně toho nelituji. Je moc dobře napsaná, čtivá, mě se prostě líbí. Určitě se přidávám k těm co ji doporučují.
Hodně v komentářích čtu, že jste viděli první film. Já ho neviděla, teda aspoň jsem se ho snažila nevidět, protože ho pustili ve škole zrovna ve chvíli, kdy jsem tuto knížku četla. Myslím, že se na něho asi nikdy nepodívám, protože chci mít u této knížky zachované svoje představy.
Moc se těším na další díly. :)

27.12.2014 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Carrie je úžasná knížka, všem ji moc doporučuji! Nechci se opakovat, ale je opravdu moc chytlavá, člověk ji přečte prostě jedním dechem. :3

04.10.2014 5 z 5

Spící město Spící město Martin Vopěnka

Celkem jsem se na tuto knížku těšila, myslela jsem si že to bude dobré, i když je to pro menší, ale úplně mě to zklamalo. Asi po čtvrtce mě tu už přestalo bavit, ale přinutila jsem se to dočíst. Téma dobré, ale celkový příběh je na nic. Ty děti mi připadají poměrně rozmazlené a všechno je takové umělé. Nelíbilo se mi to a vůbec nechápu o čem jsou ty další díly, protože už tento byl o ničem. Rozhodně se je nechystám číst.

04.10.2014 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Podle mě byla knížka dobrá. Líbila se mi mnohem víc než Hvězdy nám nepřály, i když je to trošku blbé porovnávat, když jsou to dvě rozdílné knížky.
Celé "před tím" jsem uvažovala o tom, co bude "potom". Co bude to ono mezí tím. Měla jsem hrozně moc variant, ale přiznávám, že ta správná mě nenapadla. Brečela jsem, ale pak jsem to začala postupně chápat a líbilo se mi jak udělali na její vzpomínku ten kanadský žert. To bylo fakt krásné.
Možná si ji přečtu někdy znovu. :)

02.08.2014 4 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

První polovina mě moc nebavila, skoro jsem tu knížku odložila, ale pak to začalo trošku ožívat. Myslela jsem, že tu knížku roztrhám z toho jak jsem byla naštvaná na Vaughna. :D
Bylo mi líto Gabriela a Debiie a Rein jsem občas trošku začínala nenávidět. Kdyby to nemělo takový konec tak by mi ani moc nevadilo, že ten 3 díl není přeložený, ale takto.. :D
Přesně jak psala Kari15 tady pode mnou - ať to Fortuna mazá dělat!

02.08.2014 3 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Mé hodnocení je celkem kladné. Určitě to je dobrý nápad, nic podobného jsem ještě nečetla, ale chvilku mi trvalo než jsem se do té knížky začetla. Ze začátku jsem z toho byla celkem zmatená, protože chvilku psala o bratrovi, pak zase o něčem jiném.. Jinak to bylo ale celkem dobré. Jennu jsem měla hrozně ráda, stejně tak Deidre. Přišlo mi to ale celkem dost smutné, že taková malá holčička musí sloužit. Ještě bych tomu vytkla to, že nějaké věty začínají v budoucnosti, ale pak to hned navazuje v přítomnosti, což mě trošku vadí. "Najde mě ležet v posteli a nese mi teplý čaj." Tato věta tam není, jen jsem to uvedla jako příklad.
Jinak celkem dobré, nějaký příběh to má, teď čtu Horečku, tak jsem zvědavá jak to bude pokračovat. :)

30.07.2014 4 z 5

Vědma Vědma Michael Scott

Dobrý a napínavý díl. :)
Líbilo se mi takovéto pouto mezi Pernelou a Moriganou a hlavně to, jak jí Morigana pomohla. Pak mi bylo líto Scatty a Johanky, že uvízli v čase, ale jelikož mám docela ráda Machiaveliho, tak musím uznat, že měl dobrý nápad.
Obdivuji autora, jak dokáže dát k sobě hodně mýtických postav a napsat tak obsáhlé knížky, které se odehrávají třeba jen ve 2 dnech! :)

16.07.2014 5 z 5

Akta usoužené puberťačky Akta usoužené puberťačky Ros Asquith

Hodnocení tady je celkem průměrné, mě to ale přišlo jako dobrá oddechovka na dovolenou.
Není to žádný literární výkon, ale takové pohodové čtení na zasmátí. Letty mi bylo fakt někdy líto, ale zase jsem se dost zasmála. Určitě si tam každá puberťačka najde kousek sebe. :D

14.07.2014 4 z 5

Krysburger Krysburger David Walliams

Je to samozřejmě pro menší, četla jsem to jen z nouze, ale zase mi to připadlo celkem drastické.
Některé části bych řekla, že byl až trošku přehnané. Jiné zase byly vtipné.. takže ono se to tak vyvážilo.

14.07.2014 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Připadalo mi to trochu jako pohádka na dobrou noc. Je to ale dobře napsané a stejně tak čtivé. Určitě se chystám přečíst i další díly. :)

01.07.2014 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nádherná knížka s hlubokým zamyšlením a pěknými ilustracemi. Určitě všem doporučuji.

01.07.2014 5 z 5

Lízinka Lízinka Jacqueline Wilson

Na mě knížka až moc nezapůsobila, ale to je možná tím, že jsem na ni trošku stará. Je to ale pěkný příběh, který určitě mladší čtenářky zaujme. Elsie mě v nemocnici trošku štvala svým chováním, protože jsem si myslela, že bude naopak taková tichá. :D
Takže dávám 4 hvězdičky. :)

01.07.2014 4 z 5

Super dodatková knížka k HP. Moc se mi líbí poznámky Harryho a Rona. Měla jsem ji přečtenou za chvilku. :)

18.02.2014 5 z 5

Můj cucflek a já Můj cucflek a já Ilona Einwohlt

Musím říct, že tato knížka mě vůbec nezaujala. Měla jsem to přečtené za 2 dny. Pro mě je to nezajímavé a vůbec tyto věci mě neberou. Ale věřím, že ostatním se líbit může, když jsou tam i ty rady, a tak.

18.01.2014 1 z 5

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

Do děje jsem se okamžitě vžila, úplně mě pohltil. Moc se mi knížka líbila, až na ten konec. Jenže to je ta osobitost Hetty, už je prostě taková. :-)

16.01.2014 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Tonya Hurley

Jak se dívám na vaše názory tak z toho moc nadšení nejste, ale mě tato knížka velice zaujala a určitě se chystám přečíst i poslední díl. První jsem bohužel nečetla, ale stačila mi ta ukázka na konci knížky a do děje jsem se celkem vžila. Jinak vzhled knížky je úžasný^^

04.01.2014 4 z 5

Noemovo dítě Noemovo dítě Éric-Emmanuel Schmitt