Jedinečný nůž

Ve druhém dílu fantasy trilogie se seznamujeme s dvanáctiletým Willem, který hledá svého ztraceného otce. Will náhodou objeví průchod do jiného světa a v něm potká Lyru, která sem přichází pátrat po tajemství záhadných částic zvaných Prach. Will se stává nositelem dokonalého nože, s jehož pomocí může procházet mezi světy, a obě děti začínají tušit svoji úlohu v nadcházející největší bitvě všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2553/big_jedinecny-nuz-2i0-2553.jpeg 4.3697

Jeho temné esence / Temné hmoty 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

The Subtle Knife, 1997

Kniha Jedinečný nůž

Eeper242
14.11.2021

dobrá kniha.je veľmi pekná a dobrá a doporučujem ju :)

TaNya_
02.08.2021

Dobré pokračování, přidání dalších postav se vyplatilo. Líbí se mi, že autor se nerozpakuje nad tím se s některými už nepotřebnými rozloučit s grácií a ne nějakými vynucenými uslzenými tragédiemi.

Nej_Emili
29.04.2021

Super pokračování. Druhý díl se mi líbil snad ještě víc než první. Příjemná, milá fantasy, která nadchne každého fandu fantasy příběhů :-)

Luigi1
29.03.2021

Moc pěkné pokračování,které zaujalo už od začátku.

Rihatama
02.03.2021

Má záliba v pohádkách mě opět přivedla do světa malé Lyry, vlastně celkem hned do tří světů. Pohádka. Ano, je to pořád jenom pohádka, a to pěkně propracovaná pohádka či spíše fantasy, byť docela drsná. Musím ale tentokrát souhlasit s kritiky ohledně řady nelogičností, kterých se Pulmann bohužel dopustil. Například z malé, inteligentní a bystré rebelky Lyry udělal nafrněnou (aspoň zpočátku) a občas až přehnaně dětinskou, zabedněnou postavičku. Ovšem, to přece děti bývají. Ale Lyra? Vzhledem k charakteru a mentální kapacitě její jedenáctileté postavy ve Zlatém kompasu? Dokonce i její daemon Pantalaimon tentokrát mnohdy jeví více rozumu. A ani chování dalších postav nedává občas smysl, přesněji není autorem objasněn. Ovšem být dítkem, nejspíš něco takového vůbec neřeším a soustředím se na podstatu, souboj sil dobra a zla, na alethiometr, jedinečný nůž a jeho nositele a jeho dobrodružství na cestě k záchraně... světa? Světů? A já, stejně jako ono dítko, si nenechám ujít pokračování.

PanKlobouk
02.02.2021

Skvele pokracovani prvniho dilu. Knihu jsem prectl za par dni, temer nesla odlozit.
Tesim se na dalsi dil, ovsem zaroven se obavam, jak velkou roli bude hrat nabozenstvi ( uz tady mi nektere veci nesedely a chybelo k nim dalsi vysvetleni, je tam par deus ex machina momentua napr. schopnosti pani Coulterove..) a co sem tam s nim bude dit. Aby to nedopadlo jako treti dil trilogie Nakaza, ktery pro me celou serii strasne zazdil.

MatoPalkes
28.01.2021

Výborné pokračovanie a predjedlo k poslednému, najlepšiemu dielu.

josef2900
09.01.2021

Dobré pokračování na první díl,seznamujeme se s nivou postavou a spoustou nových světů.