Rozdělená srdce

Po přestěhování je sedmnáctiletá Elisabeth naštvaná snad na celý svět - přišla o všechny kamarády, na venkově není moc příležitostí k zábavě a navíc rodičům to tam naprosto vyhovuje. Všechno změní setkání s Colinem. Proč ji tento kluk od začátku neuvěřitelně přitahuje, to nedokáže vysvětlit. Chová se divně, odtažitě a dává Elisabeth jednu hádanku za druhou. Jaké je jeho tajemství? Co skrývá? Svým pátráním odhalí Elisabeth pravdu - její rodině, Colinovi i jí hrozí velké nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136678/big_rozdelena-srdce-kLk-136678.jpg 3.5132

Rozdělená srdce 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Splitterherz, 2010

Kniha Rozdělená srdce

*Pájuše*
25.03.2021

Tohle je opravdu bída s nouzí. Chápu, že je kniha určená pro mnohem mladší čtenáře, ale divím se jejímu celkem vysokému hodnocení. (A skutečností, že tímhle máme obohatit mladší generaci. Bleh!)
Horší jména pro postavy autorka nemohla vybrat (Elisabeth bych ještě skousla, ale Colin? Trochu mi to připomnělo to Německé město Kolín, které je v knize tolikrát zmiňováno). Nebudu ani popisovat moc děj knihy, protože v podstatě v každé kapitole se hlavní hrdinka kvůli něčemu napruží (a začne se chovat jako dítě) a v každé kapitole se spí a spí a spí... Skoro bych přísahala, že čtu Šípkovou Růženku, ale už ve chvíli kdy spí v nejvyšší věži a mezitím uplyne sto let. No, tak tady se popisuje každý rok jejího spánku. A mohla bych pokračovat i samotnými nelogičnostmi nebo přehršelem postav "jen tak do počtu" či "kam posouvat děj dál". Raději se vzdávám hodnocení, protože - láme mi to srdce to říct, ale... - kniha si zaslouží nálepku "na podpal".

vermiceli
01.02.2021

Dlouho mi trvalo než jsem se začetla, začátek je dost zdlouhavý a nudný. Ale pak to dostane trochu šťávu, ale už bych si to znovu nepřečetla.

nikolaxx
19.10.2020

Nedokázala jsem knihu dočíst do konce. Příběh byl zdlouhavý a kniha zřejmě určená pro mladší čtenáře než jsem já:)

diana5134
24.02.2020

Moc hezká knížka nemohla jsem se od ní odtrhnout.

eliska2669
04.03.2019

Jediné, co si z toho vybavuju, je, že hlavní hrdinka pořád jenom spala. (A teda ještě jak to tady pročítám, tak se mi teda vybavilo, jak moc hrozný je pojmenovat tajemnýho temnýho fuckboye Colin.)

Sonya-chan
29.08.2017

Osobně moc nemusím fantasy a romatiku, ale tahle kniha mě zaujala. Dostala jsem ji k Vánocům, tak jsem si řekla, že se nějak zabavím a začala jsem ji číst. Druhý den ráno jsem ji měla dočtenou a šílela jsem z ní. Hodně se mi líbilo zpracování. Je pravda, že na některých místech to bylo zdlouhavé, ale podle mě to vyrovnává ten příběh.

Blurryface
30.07.2017

Když jsem před lety knížku četla, dala jsem jí na jeden nádech. Prostě fantasy romantika jak má být.

Eleanor-ka
11.06.2017

Pustila jsem se do knihy s příjemným elánem, že je opět nějaká příjemná oddechová kniha s dobrým fantasy námětem, neodehrávající se jen v americkým prostředí psáno neamerickou spisovatelkou. K Německu mám osobní sympatie, takže jsem se z knihy těšila o to víc. Avšak celkem zklámání - velmi zdlouhavé a příliš takové nezáživné a přitažené za vlasy.. ovšem musím autorku pochválit za skvělý popisovací smysl, už dlouho jsem nečetla v takovém druhu knih tak propracovaný text.