Akta usoužené puberťačky

Bestsellerovou britskou autorku Ros Asquithovou už měli naši čtenáři (a hlavně čtenářky) příležitost poznat: ve vtipném Průvodci usoužených puberťáků láskou se představila jako patnáctiletá Letty Chubbová. Tahle kamarádská duše a rozená radilka má vzácný dar trable a strasti umí nadlehčit smyslem pro humor. Nahlédněte do jejího absolutně neufňukaného deníku až si jej přečtete, přesvědčíte se, že spousta trablů nestojí za jedinou slzičku. Nad většinou z nich totiž bezpečně zvítězí smích!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/4209/akta-usouzene-pubertacky-zdF-4209.jpg 3.258

The Teenage worrier’s worry files (1999)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Akta usoužené puberťačky

Eliška12
12.08.2018

Na začátku mně kniha vůbec nezaujala a tak jsem se snažila ji dočíst asi třikrát :) Pak jsem se ale začetla a přišla mi trochu lepší . Přemýšlela jsem , jestli mám dát dvě nebo tři hvězdičky , ale nakonec jsem se rozhodla pro tři , když tam byl tak nabitý ( i když trošku rychlý ) konec . Celou knihu mi přišlo , že si Letty hrozně moc stěžovala :) Každopádně si zkusím přečíst od autorky něco dalšího ,a budu doufat , že její ostatní knihy nebudou tak slabé jako tato .

Snehulajn
30.03.2018

Hezká, sice je starší ale vždy se dá přečíst.

misulef
28.12.2015

Knížka mě vůbec nezaujala, byla plná klišé, nelíbil se mi autorčin styl psaní a ještě ke všemu ty ošklivé ilustrace... Nebylo mi blízké ani ono sociálně slabé prostředí, v němž Letty žila, a bohužel jsem se nenašla ani v tom věčném "Grrr" a pištění kvůli ladným údům a ostružinovým vlasům jejího prince na bílém koni. V půlce příběhu jsem to vzdala a přeskočila na posledních pár stránek a vůbec mě nepřekvapilo zjištění, že mi nic neuteklo. Jedna hvězda za pěkně vypointovaný konec (byť trochu očekávaný) a jednu za Quentinu Tarantino, nicméně tahle knížka rozhodně není jednou z těch, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

Amiran
29.07.2014

Vtipné, smutné i k radosti. :D Vystižné. Tak bych pojmenovala, o čem kniha je. O dospívajících a jejich starostech.

Véča
14.07.2014

Hodnocení tady je celkem průměrné, mě to ale přišlo jako dobrá oddechovka na dovolenou.
Není to žádný literární výkon, ale takové pohodové čtení na zasmátí. Letty mi bylo fakt někdy líto, ale zase jsem se dost zasmála. Určitě si tam každá puberťačka najde kousek sebe. :D

nattáll
08.04.2014

Kniha je dobrá.. ale nemá moc pointy

karkulka8t
03.02.2014

určitě doporučuji každé puberťačce ....kniha je vtipně psaná a dozvíte se i něco nového :)

123adela
09.12.2013

Knihu jsem tenkrát dostala jako upomínku na ukončení ZŠ. knihu jsem přečetla ale moc mě nebavila. je to samé grrrr. Grrr.

Ros Asquith

Ros Asquith