Akta usoužené puberťačky

Akta usoužené puberťačky

Bestsellerovou britskou autorku Ros Asquithovou už měli naši čtenáři (a hlavně čtenářky) příležitost poznat: ve vtipném Průvodci usoužených puberťáků láskou se představila jako patnáctiletá Letty Chubbová. Tahle kamarádská duše a rozená radilka má vzácný dar trable a strasti umí nadlehčit smyslem pro humor. Nahlédněte do jejího absolutně neufňukaného deníku až si jej přečtete, přesvědčíte se, že spousta trablů nestojí za jedinou slzičku. Nad většinou z nich totiž bezpečně zvítězí smích! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/4209/akta-usouzene-pubertacky-4209.jpg 3.353

The Teenage worrier’s worry files (1999)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

misulef
28.12.2015

Knížka mě vůbec nezaujala, byla plná klišé, nelíbil se mi autorčin styl psaní a ještě ke všemu ty ošklivé ilustrace... Nebylo mi blízké ani ono sociálně slabé prostředí, v němž Letty žila, a bohužel jsem se nenašla ani v tom věčném "Grrr" a pištění kvůli ladným údům a ostružinovým vlasům jejího prince na bílém koni. V půlce příběhu jsem to vzdala a přeskočila na posledních pár stránek a vůbec mě nepřekvapilo zjištění, že mi nic neuteklo. Jedna hvězda za pěkně vypointovaný konec (byť trochu očekávaný) a jednu za Quentinu Tarantino, nicméně tahle knížka rozhodně není jednou z těch, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

Amiran
29.07.2014

Vtipné, smutné i k radosti. :D Vystižné. Tak bych pojmenovala, o čem kniha je. O dospívajících a jejich starostech.

Véča
14.07.2014

Hodnocení tady je celkem průměrné, mě to ale přišlo jako dobrá oddechovka na dovolenou.
Není to žádný literární výkon, ale takové pohodové čtení na zasmátí. Letty mi bylo fakt někdy líto, ale zase jsem se dost zasmála. Určitě si tam každá puberťačka najde kousek sebe. :D

nattáll
08.04.2014

Kniha je dobrá.. ale nemá moc pointy

karkulka8t
03.02.2014

určitě doporučuji každé puberťačce ....kniha je vtipně psaná a dozvíte se i něco nového :)

123adela
09.12.2013

Knihu jsem tenkrát dostala jako upomínku na ukončení ZŠ. knihu jsem přečetla ale moc mě nebavila. je to samé grrrr. Grrr.

Hikari
13.10.2013

Ani jsem knihu nedočetla.. lacině napsaná nezajímavá kniha

Layss
26.02.2012

Psaní různých deníků je i mým koníčkem, proto mi tato knížka kdysi docela sedla..

Ketly
25.08.2011

Začátek knihy byl docela nudný a měla jsem chuť se pustit do jiné, ovšem udělala jsem dobře, že jsem počkala. Konec byl totiž dost zajímavý, ale měl trochu moc rychlý spád. Díky tomu, že je kniha psaná v podobě deníku s dny a datumy máte v tom přehled a kdykoliv se můžete během čtení knihy vrátit k některému z dnů. Knihu je doplněna i ilustracemi, které připomínají karikatury. Humor nechybí, představitelka se zaobírá jak rodinou, kamarády tak i kluky, což považuji za dobré, protože některé dívky v knihách jakoby vůbec neměli rodiče. Věty jsou srozumitelné, možná se i dozvíte nějaký ten nový význam slova. Jako další velké plus (což mě pohánělo i k tomu číst další den po dni) beru to, že se Letty chce stát režisérkou a každý pátek chodí do kurzu. A proto se i na konci stane jeden neočekávaný zvrat, který změní průběh a konec knihy. Oceňuji to jako příjemné čtení na odpoledne pro náctileté.