Lízinka

Lízinka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202268/mid_lizinka-mCP-202268.jpg 4 126 37

Píše se rok 1953 – rok, kdy má být Alžběta korunována královnou Anglie. Elsie se nemůže dočkat, až se svou milovanou babičkou pojede do Londýna na oslavu korunovačního dne. Vtom je však zasáhne tragédie. Babička i Elsie onemocní tuberkulózou a Elsie musí odjet do nemocnice v Miltree, kde bude po celé měsíce upoutána na lůžko. Zoufale se jí tu stýská po babičce, a navíc má co dělat, aby se přizpůsobila přísnému nemocničnímu řádu. Ale každý večer po zhasnutí vypráví ostatním dětem na pokoji fantastické dobrodružné příběhy. Brzo zjistí, že má kolem sebe plno přátel – včetně Lízinky, nádherné bílé kočky, která v nemocnici žije. Nakonec se Elsie uzdraví a bude moct nemocnici opustit. Ale ještě předtím za ní přijde jedna velice vzácná a velice nečekaná návštěva…... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Queenie , 2013

midone
15.04.2022 4 z 5

Je to fajn, ale pamatuji si, že mě pak hrozně nebavilo, že se to odehrává celé v jedné místnosti potažmo v nemocnici.

VioletMokrasova
05.10.2021 5 z 5

Elsie mi přirostla k srdci. Její babička byla strašně moc hodná. Elsiina máma byla někdy docela hodná ale jinak bylo poznat že nemá Elsie ráda. V nemocnici jsem si moc oblíbila sestru Gabrielovou. Martin se mi moc nelíbil,Gillian byla na Elsie docela hodná, Babete a Maureen byly málo výrazně, Michael byl moc roztomilí, Anguse jsem si taky oblíbila, Rita mi nebyla moc sympatická ale jak na ni na konci Gillian kašlala bylo mi ji líto a nějak jsem s ní najednou strašně soucítila. Konec byl krásný a moc dojímavý. Šest hvězd, nejlepší knížka co jsem četla.

téravokudlaná
29.01.2021

pěkná knížka a příběhy, které zažívá Elsie v nemocnici zajímavé

lenkaabooks
13.05.2020 4 z 5

Potřebovala jsem si přečíst něco milého, co tzv pohladí po duši a dcera mi podala svou oblíbenou Lízinku. A bylo to fajn. Lízinka je nemocniční kočka, která pomáhá holčičce Elsie překonat dlouhý pobyt v nemocnici a stesk po babičce. Elsie má velkou fantazii a její příběhy poslouchají malí spolupacienti s velkým napětím.

Angelika92
17.04.2020 5 z 5

Nejlepší kniha od Jaqueline co jsem četla. Velmi emotivní a nádherná. Příběh mě chytil za srdce.

Andrea_I_Am
22.08.2019 5 z 5

Je úplně jedno, kolik vám je let, protože Jacqueline se dostane do srdce každého z vás. Jsou to nádherné příběhy, které čerpají ze skutečných situací a tak nějak lidsky se dostanou strašně blízko k vám.

Kupcovka
17.11.2018 5 z 5

Kniha je dokonalá.Nejen že mě dojala,ale taky mě chytla u srdce

DancerJaneBooks
31.01.2018 5 z 5

(SPOILER) OBSAHUJE SPOILERY
Úplně boží kniha. Jedna z nejlepších a nejhezčích knih od Jacqueline Wilsonové. Byla dojemná a líbilo se mi, že se to odehrává v roce 1953. Byl nádherný i doslov knihy, jak Elsie povídá o tom, že je momentálně ještě starší než tehdy její babička a že už uběhlo šedesát let, ale že je Alžběta II. pořád královnou atd. Prostě skvělá kniha.

Bookisme
27.09.2017 4 z 5

Knihy od Jacqueline patří k mým nejoblíbenějším. Zvlášť tato je moje srdcovka

Lil_Pandicorn
20.08.2017 5 z 5

Elsiina máma mi byla strašně nesympatická už od začátku a doufala jsem, že se její chování změní a zrovna dvakrát se mi ani nelíbily chvíle, kdy se Elsie projevila jako malý sebestředný sobec. Taky jsem čekala, že se bude děj více točit kolem Lízinky, když je po ní pojmenovaná kniha. I přesto se mi knížka od Jacqueline strašně líbila.

anicka.ws
15.05.2017 5 z 5

NEJ mohu jen doporučovat

Nelimilujeknihy
25.04.2017 5 z 5

Byla mi moc sympatická hlavní hrdinka Elsie, moc krásný příběh. Všem doporučuji!

Kačkaknihomol
18.03.2017 5 z 5

I tento příběh je prostě skvělý. Co jiného bych měla říct. :-)

zuzi509
06.01.2017 3 z 5

No docela super. Musím říct že mě zaujalo neuvěřitelné pouto mezi Elsie a její babičkou. Ano každá vnučka či vnuk mají rádi svojí babičku, ale chápete mě, že když o vás maminka nejeví moc zájmu je to jiné. Potom mě zaujal moment s královnou. A konec byl moc krásný.

Nejene
11.09.2016

Od J.W. mám rozhodně radši romány z historie. Příjdou mi prostě lepší svým zasazením. Vůbec by mě nemrzelo kdyby tak psala všechny. Ale ostatní mám taky ráda. S touhle knihou jsem byla velmi spokojená.

Anonymka1
12.07.2016 5 z 5

Kniha byla dojemná.

Supernova
06.03.2016 5 z 5

Jacqueline Wilsonová má nějaký zvláštní dar vypsat do detailu všechno, co prožívá dítě... a tady jsem si pobrečela, i když dítě dávno nejsem.

nikikostadinova
17.02.2016 5 z 5

Nádherná publikace. Konec mě dojal. Mám Wilsonovou ráda a tuhle knihu jsem četla jedním dechem. Moc pěkné. Elsie jako hlavní postava je fajn.

SimčaTvrzová
09.01.2016 5 z 5

Krásné vyprávěná moc pěkná.

vodopad152
15.04.2015 5 z 5

Kniha byla super, jako všechny knížky od Wilsonové. Doslov mě úplně dojal.