Spící město

Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě zbývajících dospělých… Čtyři sourozenci, nejstarší Kryštof, dvojčata Ema a Kristýna a malý Samuel, žili ještě donedávna ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale probudili v hrozné situaci. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. Jak zjistili, usnuli všichni rodiče po celém světě. A co je ještě horší, malého Samuela jim unese neznámý muž! Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž vítězí ti silnější, vychytralejší a bezohlednější. Zároveň ale poznávají, jak je důležité držet při sobě, pomáhat si a nedat se. Podaří se jim malého Samuela zachránit? A jak rodiče opět probudit? 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88344/spici-mesto-88344.jpg 3.3101

Spící město 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Spící město

Autor nezapomíná na děti asi pro 14-ti leté. Na besedách ho hltají, rozhodně špičkové.

Barabora

Moc dobrá knížka ale ta kterou jsem četla vypadala trochu jinak ale tu jsem tady nenašla.

Ale mrzí mě že jsem se nedozvěděla, proč rodiče spali.

Vžila jsem se do děje knihy.
Doporučuji

Fany09

Kniha se se mi líbila.

Sirius
06.07.2020

Martin Vopěnka v týhle knížce splnil sen asi všem dětem, který občas štvou rodiče prudící s úkoly a povinnostmi. Prostě je nechal usnout. Což je na první pohled myšlenka docela sympatická. Bejt dítě bez dozoru, co si může jíst čokoládu a do noci koukat na telku nebo pařit hry je přece fajn... jenže když si domyslíte do detailu, tak z toho mrazí. Dojde k výpadku elektřiny, vody, dochází jídlo v lednici... a navíc situaci přebírají dospělý, který nemají ani trochu dobrý úmysly. Naopak. Celá společnost se najednou ocitá mimo svůj zaběhnutej jízdní řád - hodně mi to v tomhle ohledu připomnělo nejen Neffovu Tmu, ale taky situaci, kterou jsme nedávno zažili všichni před pár týdny. Vopěnka si navíc za vypravěče vybral čtyři děti, sourozence a ačkoliv obvykle není asi úplně jednoduchý psát z dětský perspektivy, tak se s tím popasoval nadmíru dobře. Děti jsou sympatický a během četby vám nelezou na nervy a umí táhnout za jeden provaz, což se ukáže ve chvíli, kdy se jim ztratí nejmladší bráška a oni ho musí hledat - což je ve výsledku hlavní motiv knížky. A k mýmu překvapení se Vopěnka nebojí ani docela drsnejch scén a místama jsem měl pocit, že čtu něco, co spolu dávali dohromady Steven King a Steven Spielberg. Spící město má skvělou atmosféru, rychle ubíhající příběh, který kazí jenom trochu větší počet stran a hlavně dobrej nápad.

Mibaf
05.06.2020

Kniha je sice o dětech (a co mě překvapilo tak i pro děti a to už snad prý od deseti let), ale je rozhodně zajímavá spíše pro dospělejšího čtenáře.

Příběhu se nedá upřít originální nápad. Ten se pak rozvíjí do mnoha směrů. V podtextu hlavní dějové linie, tak najdeme narážky na na mnoho otázek současného světa - od sociálních rozdílů, přes ekologii, až po církev a politiku. Někdy to ale připomíná přesně to přísloví, kde myslivec honí mnoho zajíců a občas to způsobí jeho smrt...
I tak ale kniha stojí za přečtení.

Elka252
19.03.2020

Moc pěkná kniha.

vojtechpolak_
15.12.2019

Nemůžu se dokousat konce, nudná, dlouhá a nezajímavá.

Isew
20.05.2019

Realistická a velmi depresivní vize toho, co by nastalo, při jakékoli neočekávané situaci. Třeba, když usnou všichni rodiče. Je to velmi čtivá kniha. Je to sice o dětech, ale svým dětem bych ji zatím číst nedala. V mezních situacích se odhalují charaktery. A i zde to bylo vykresleno poměrně věrně. Dovedu si představit, že nějak takto by to vypadalo, kdyby se něco takového stalo. Ale dobrý pocit z toho vážně nemám.