Spící spravedlnost

Spící spravedlnost

V románovém příběhu Spící spravedlnost se rodiče na celém světě probouzí z mnohatýdenního záhadného spánku. Svět se mezitím od základu změnil. Svět, ve kterém zůstali vzhůru jen bezdětní dospělí, mládež a děti byl nebezpečný a nepřátelský. Příležitosti se chopily zločinecké bandy i nepoctiví jednotlivci. K nejohavnějším zločinům, které tyto bandy páchaly, patřil i obchod s dětmi. Čtyři sourozenci, dětští hrdinové románové trilogie, tohle všechno přežili díky vzájemné lásce, podpoře a díky neochvějné víře v dobro. Nyní se tedy spící rodiče probudili, ale kupodivu jen ti, jejichž děti jsou v pořádku. Ti, jejichž děti mezitím zmizely, dál spí. Probuzení rodiče ovšem nemají tu zkušenost, kterou udělaly jejich děti. Ano, děti mají nyní více zkušeností než jejich rodiče a větší odpovědnost za svět, ve kterém žijí. Zatímco rodiče se ke zločinům spáchaným v době jejich spánku už nechtějí vracet, děti prosazují spravedlnost. Každý zločin přece musí být spravedlivě potrestán. A tak nezbývá, než aby se děti na vlastní pěst pustily do nebezpečného pátrání. Podaří se dětem spící spravedlnost probudit? 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158848/spici-spravedlnost-158848.jpg 4.317

Spící město (2.)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Vojtos
07.12.2017

Stejně skvělý jako první díl :)

Arenga
09.11.2017

oproti prvnímu ne tak temné, možná víc pro děti, začátek trochu rozvleklý, postavy nicméně už uvěřitelnější (i když chování rodičů... no, možná věc názoru), některé věci se dořešily, celkově ale nezanechalo tak hluboký dojem a hodnotím spíš průměrně

parvitas
17.10.2017

Našla som v knižnici pokračovania (v slovenčine!) a tak reku vyskúšam. A je to nuda, nuda a nuda, je tam iba jedna zaujímavá scéna, v podstate je to len - a tu si vypomôžem krásnym českým slovíčkom - tlachanie. Dospelí nechcú spraviť spravodlivosti zadosť a tak pátrajú po zločincoch samy deti.

Za veľké plus však považujem pribalenú príručku pre Čítanie s porozumením Analfabeta Negramotná (od Timotey Vráblovej). Myslím, že tu môže byť diskusia o knihe zaujímavejšia ako samotný príbeh. Dobrý spôsob, ako naučiť deti spracovať prečítané si vyžaduje aj dobrého pedagóga (alebo knihovníka), veľmi fajn ilustrácie, na ktorých sa dá veľa naučiť.

SirokO
03.01.2015

Druhý díl.. mnohdy ještě drsnější než první. Hlavní hrdinové už nejsou tak naivní, přesto je dobře přihlédnuto k jejich věku. Ihned po dočtení jsem si objednal díl třetí.

skulenka
03.10.2013

Druhý díl dobrodružného románu pro mládež. Téma je sci-fi, avšak ne až tak nereálné :) Knížka má ještě třetí díl, jsem zvědavá, kudy se děj bude ubírat. Doporučuji na oddechové čtení k chvilkovému zamyšlení.

Martin Vopěnka

Martin Vopěnka