Fantastická zvířata a kde je najít

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. „Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy.“ Albus Brumbál...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11468/fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-11468.jpg 3.91540

Knihy k sérii Harry Potter

Fantastic Beasts & Where To Find Them (2001)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít

Lady.Lucrezia

Mám vydání z roku 2002 a dodnes mi přijde skvělé. Fascinují mě hlavně poznámky načmárané perem u textu. Viděla jsem i novější vydání, ale nezaujalo.

Dakarianna

Po všech těch letech bylo hrozně pěkné si připomenout všechny ty kreaturky, které se knížkami mihly. Žádným extra vtipem to ovšem nesrší, je to záležitost pro skalní fanoušky.

Terata

Nádherné ilustrace, které celou knihu okouzlí a očaruje. Některá zvířata jsou opravdu promyšlená a popisky k nim jsou povedené, jiná jsou podobná těm našim mudlovským zvířatům :)

LucillaPeters

Stejně jako u Famfrpálu v průběhu věků je tohle samo o sobě jen "učebnice", i když psaná populární formou, ale pro fanoušky (nejen nove filmove série) je to milý návrat do světa HP a doplnění sbírky.

smajiska

Četla jsem v čestině a čekala jsem víc.... Jen seznam zvířat, žádný příběh. Samozřejmě popis dobrý, má to nápad atd, ale chyběl mi tam ten příběh, děj...

Adellll
30.12.2018

Příjemná knížka, ale myslím že Bajky a Famfrpál byly lepší:D.

Lubisek
24.12.2018

Jako obrovský fanoušek Harryho Pottera je pro mě naprostou nutností vlastnit tuhle knížku. Je dokonale rozdělena do jednotlivých úseků. Obzvláště se mi líbí úvod, ve kterém se dozvídáme o tom kdo, nebo co je vlastně zvíře. Hlavním obsahem knížky jsou samozřejmě zvířata od A do Z obsahující celkem 81 zvířat. V hlavních knihách celé ságy některá byla zmíněna, ovšem zde je máme abecedně krásně zařazeny a jsou zde vypsány jejich základní vlastnosti. Konečně jsem v nejlepším obraze. :)

roman9276
11.12.2018

Fantastická zvířata je absolutní must have pro každýho potterheada!! Nádherný ilustrace doplněný povídáním o kouzelných zvířatech. Naprostá pecka!

Tevik
09.12.2018

Tuto knihu jsem koupila dceři na vánoce a při balení jsem se do ní začetla. Moc pěkná kniha.

Viki0
30.09.2018

Narozdíl od Bajek a Famfrpálu mě Fantastická zvířata bavila. Bylo zajímavé číst o nich a poznávat je, krásné obrázky čtení ještě zpříjemnily.

Leenah
24.09.2018

Krásná kniha na prohlížení obrázků i vtipné počtení :)

postrach
21.09.2018

Tento průvodce je spíš zajímavý pro děti a mládež.Mám moc ráda knihy a filmy.ale průvodce jsem přečetla pouze jednou a stačí.

LuiCJ
10.09.2018

Muklovskí čitatelia dostali opäť možnosť prečítať si ďalší výtlačok z Rokfortskej knižnice. Fantastické zvery a ich výskyt boli spomenuté v hlavnej ságe o Harrym Potterovi tri krát a to konkrétne:
Harry Potter a Kameň mudrcov (5. kapitola - Šikmá ulička, dielo spomenuté ako Nadprirodzené bytosti a ich výskyt)
Harry Potter a Fénixov rád (27. kapitola - Kentaur a Donášač)
Harry Potter a Dary Smrti (20. kapitola - Xenophilius Lovegood)
Knižka nemá veľkú spojitosť s hlavnou dejovou líniou ságy Harryho Pottera.
Má za úlohu previesť čitateľa svetom fantastických kreatúr z čarodejníckeho univerza a myslím si, že ju plní dokonale. Ja som si prečítal druhé upravené vydanie z roku 2017.
J.K.Rowlingová prostredníctvom fiktívneho anglického spisovateľa a magizoológa Mloka Scamandera oboznamuje fanúšika s bytosťami, ktoré mi nemáme zatiaľ možnosť vidieť. Avšak dúfam, že sa nám raz bytosti ako Yeti či Chiméra podarí objaviť. Áno, autorka si pri písaní tejto knihy požičala niekoľko zverov z gréckej mytológie a taktiež bytosti, ktoré ako som už spomínal, sú nedostupné, nikdy sme žiadne nevideli a pre to neexistujú, všakže skeptici. No Scamander popisuje aj tvory, ktoré sa v Harrym Potterovi neobjavili a o to zaujímavejšia je kniha.
Odporúčam si ju však prečítať až po hlavnej sérii pretože sa tu nachádza veľa živočíchov, ktoré boli v knihách spomenuté a tak osobám, ktoré si ságu neprečítali, nebudú hovoriť nič. Avšak skutoční fanúšikovia v nich spoznajú zvery, s ktorými sa neraz stretli či už u Hagrida alebo v Zakázanom lese.

Zaujímavý je aj Predslov autora (Mloka Scamandera), v ktorom rozpráva svoj príbeh ako aj o prácii magizoológa. Poslúži aj Úvod, odpovedá na otázky typu čo je to zver a prehľadne popisuje históriu klasifikovania zverov a obsahuje aj stručný historický prehľad o existencii fantastických zverov vo vedomí muklov či predkladá význam magizoológie.

Grafické spracovanie je úžasné, s fantastickými ilustráciami chorvátskeho umelca Tomislava Tomića sme sa stretli už pri Metlobale v priebehu vekov. Avšak škoda, že ich tu nie je viac. V porovnaní počtu popisov zverov a ilustrácií, prevažujú popisy, čo je trochu škoda. Existuje však aj ilustrované vydanie, ktoré v tomto vyhráva. Avšak na tomto vydaní je dobré to, že malé a prenosné. Dobré sa to číta (ja som to prečítal za 1 deň) a taktiež precvičí predstavivosť.

Ja osobne som veľmi spokojný, ďalšie rozšírenie z čarodejníckeho sveta J.K.Rowlingovej prináša krátky príbeh a mnoho zaujímavých a pobavujúcich faktov, ktoré určite ocenia praví fanúšikovia tohto stále rozpínajúceho sa vesmíru.

dancav28
04.09.2018

Určitě knížka, kterou musí mít každý fanoušek Harryho Pottera doma. Knížka mě bavila a přečetla jsem jí rychle. Jsem ráda, že jí mám v té červené verzi a ne v té nové ( i když dalo docela dost práce ji sehnat) :)

medvídě
29.08.2018

Rozhodovala jsem se, zda dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale díky obrázkům, které mě zaujaly a dostala jsem velkou chuť je vybarvit (ne neudělala jsem to, do knížek nepíšu, natož je nevybarvuji) jsem se rozhodla pro 4.
Je to pěkně zpracovaný seznam stvoření, na které můžeme narazit ve světě slavného kouzelníka Harryho Pottera.
Je to hezký doplněk ke knižní sérii, která neztrácí na oblibě.

Dagros
29.08.2018

Učebnice o fantastických zvířatech z bradavické knihovny. Krásně zpracovaná knížka, ve které se dočtete o zvířatech z kouzelnického světa. Já ocnuji i velmi povedené kresby. Vizuálně je knížka nádherná. Co se textu týče, je to ve velmi přehledných kapitolách, poutavě napsané. Knížka mě sice svým obsahem nechytla tak, jak jsem čekala, nicméně ráda jsem si jí přečetla :)

Lil30
25.08.2018

Pro fanoušky série HP to musí být velice zajímavé. Mně se popisy zvířat líbily a historie také, ale nejvíce mne zaujala zvířata, která se v sérii objevila. Ostatní si nejspíše dlouho nezapamatuji. Více se mi zalíbily Bajky Barda Beedleho, ty si určitě znova přečtu.

molly22
23.08.2018

Nebilo to uplně nejlepší.

Žožik
07.07.2018

Velice krásná a zajímavá kniha. Pro fanoušky Harryho Pottera naprosto úžasné.

Ellissabeth
26.06.2018

Mohlo být u některých více textu. A ilustrace mám raději jiného typu. Ale jinak kniha byla krásná a rychle se četla. Moc pěkné

coppacabana
25.06.2018

Nevím, co je fantastičtější - tvorové, o kterých kniha vypráví, nebo ilustrace těch tvorů. Rozhodně ale můžu říct, že s obrázky každého zvířete to byl úplně jiný zážitek, než když jsem si četla klasické vydání. Navíc to byly velice originální a zajímavé ilustrace a já se nachytala nad některými zírat hned několik minut. Ilustrované vydání určitě doporučuji. Je to umělecký kousek.

havranice
23.06.2018

Není to špatné, ale je to postradatelné. Člověk se dozví trochu něco víc o kouzelnickém světě, o historii přístupu k tomu, kdo je či není osoba a kdo je či není zvíře a jak to rozdělovat, nebo o tom, jak to, že mudlové o kouzelných tvorech neví (to mi běhalo hlavou při čtení knih HP, takže tady se člověk dozví nějaké odpovědi), ale povětšinou je to opravdu výčet kouzelných tvorů a v krátkém odstavci jejich vlastnosti. Tyto informace o daných kouzelných tvorech buď už člověk ze série knih HP zná a nebo ne, pak ale zase ti daní kouzelní tvorové nikdy v těch příbězích nehráli moc roli, a tak člověka vlastně až tak nezajímají. Je to fakt na jedno přečtení, spíše z knihovny, osobně bych neměla potřebu zrovna tuto knihu vlastnit.

čtenářka301
11.06.2018

Příjemná a hravá.

AnnaNešporová
03.06.2018

Líbilo se mi to více než famfrpál. Bylo to zajímavé, ráda jsem se něco dozvěděla o nejrůznějších zvířatech. Spoustu zvířat jsem znala z filmů.

heliiinka
29.05.2018

Miloučká knížka psaná hravým a hodně jednoduchým jazykem. Myslím, že zaujme spíše HP fanoušky než "obyčejné" čtenáře. Moc se mi líbí i grafika vnitř i na obálce.
pozn. Co mozkomoři? Snad se neřadí mezi osoby.

Tyrkysová
19.05.2018

Abecední seznam kouzelných zvířat je zajímavý, obsahuje i úsměvné pasáže, ale co si budeme namlouvat, příliš čtivý není :) Díky útlosti knížky jej však přelouskáte za chviličku a poskytne vám alespoň malý záchvěv radosti z objevování oblíbeného kouzelnického světa.

kní
18.05.2018

Ráda bych tohle nové vydání z roku 2017 v pevné vazbě s krásnými černobílými ilustracemi Tomislava Tomice porovnala s původní brožovanou verzí - jenže kde vona je?! Kam ji kdo zašantročil? Nebo někomu půjčil a zapomněl komu i že, že?! ...

Už v úvodu je nastíněn opravdu zajímavý fenomén - pře - o kategorizaci tvorů na osoby, zvířata a ostatní:

Teprve roku 1811 byly vynalezeny definice, jež byla většina členů kouzelnického společenství ochotna akceptovat. Grogan Pařez, který byl právě jmenován do funkce ministra kouzel, vydal vyhlášku, podle níž se za "osobu" měl považovat "každý tvor, který má sdostatek inteligence, aby porozuměl zákonům kouzelnického společenství a byl schopen spolupodílet se na utváření těchto zákonů". Zástupci trollů byli pozvání k pohovoru v nepřítomnosti skřetů a komise dospěla k závěru, že nechápou naprosto nic z toho, co se jim říká; navzdory své dvounohé chůzi byli tudíž klasifikováni jako "zvířata". Vodní lidé byli poprvé v historii prostřednictvím překladatelů vyzvání, aby se stali "osobami". Víly, raraši a trpaslíci byli navzdory svému téměř lidskému vzhledu jednoznačně zařazeni do kategorie "zvířat".
Tím celá záležitost ovšem ani zdaleka neskončila. Všichni dobře víme o existenci extrémistů, kteří vedou kampaň za klasifikaci mudlů jakožto "zvířat", všichni také víme, že kentauři odmítli statut "osob" a požádali, aby mohli zůstat mezi "zvířaty", a vlkodlaci jsou zatím už dlouhá léta neustále přesunováni mezi Divizemi zvířat a osob. (...) Někteří vysoce inteligentní tvorové jsou klasifikováni jako "zvířata", protože nedokážou překonat vlastní brutální povahu. Akromantuly a mantichory jsou schopny rozumné komunikace, jakmile se k nim však přiblíží člověk, pokoušejí se ho pozřít. Sfinga mluví pouze v hádankách a hlavolamech a v případě nesprávné odpovědi má sklon k násilnostem. ...

Nixa
10.05.2018

Pro milovníka Harryho Pottera a kouzelnického světa je tato kniha nutností :-)

Tesinka_Laufey
07.05.2018

Moc pěkná oddechovka pro milovníky světa Harryho Pottera, která doplní znalosti o světě okolo něj.

Annkag
23.04.2018

Príjemné čítanie.Fascinovala ma prepracovanost autorky pri opise zvierat,kde sa vyskytujú,aké majú zvláštne schopnosti.Čo dokážu.
Doplnkové čítanie pre každého fanúšika Harryho Pottera. :)
nejaké zvieratko by som rada chovala doma.