Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11468/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-rVG-11468.jpg 4 2386 288

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. „Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy.“ Albus Brumbál... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts & Where To Find Them , 2001

ivca84
ivca84
předevčírem 5 z 5

další zajímavá kniha ke světu harry Pottra

Shindo
Shindo
27.01.2024 3 z 5

Encyklopédia potvor vyskytujúcich sa v potterovskom univerze. Ako uvádza DK, jedná sa o doplnkovú publikáciu.

Obdivujem ale vychcanosť a ziskuchtivosť Rowling a jej kolegov. Vydojiť značku tak, že encyklopédiu, ktorá nemá ani 80 strán (čítaný slovenský preklad z Ikaru) nafúknu do troch niekoľkohodinových filmov, z ktorých vytvoria komplet spin-off, to je naozaj sila.

Erra
Erra
24.01.2024 5 z 5

Ta kniha je hlavně vzhledově pecka. Ilustrace na každé stránce vyrazí dech. Obsahově jako učebnice, je to obecně hezké.

_wejunkaa_
_wejunkaa_
02.01.2024 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila z toho důvodu, že je to vedené opravdu jako učebnice. Byla to velmi příjemná změna od klasického příběhu. Zároveň se díky ní mnohem více orientuji ve světě kouzelných zvířat. Kniha si odnáší 5/5 a určitě se k ní za pár let opět s velkou chutí vrátím.

pejty
pejty
11.12.2023 2 z 5

Bestiář světa Harryho Pottera. Celkem zajímavé doplňkové čtení, ale jen pro opravdové fanoušky. A i ti si myslím nebudou úplně nadšeně u knihy pískat.

Eicherik
Eicherik
26.11.2023 4 z 5

Tahle útlá brožurka je bestiářem pro malé čarodějky a malé kouzelníky. Výhradu mám snad jen ke klasifikaci Ghúla. Označit ho jako XX (neškodný / lze ochočit)? To musel Mlok Scamander napsat pod vlivem nějakého potměšilého lektvaru.
Citace: K poslednímu případu takového podvodu došlo roku 1973, když zmizel kouzelník Janus Thickey a zanechal na nočním stolku pouze spěšně načmáraný vzkaz tohoto znění: "Ach ne - dostal mě smrtiplášť - dusím se!" Jsouc přesvědčena nedotčenou a prázdnou postelí, že tento netvor skutečně Januse zabil, zahájila jeho manželka i s dětmi období přísného smutku, které však nenadále přerušila, když byl Janus objeven, jak pět mil od domova žije s hostinskou od Zeleného draka.

Ronnieve
Ronnieve
17.10.2023 5 z 5

Výborná kniha pro milovníky HP, ilustrace jsou překrásné, čtení jsem si moc užila.

mia.com
mia.com
24.09.2023 4 z 5

Hezká doplňková publikace. Mám hned první vydání, kde jsou Harryho poznámky, což jsem jako dítě milovala! Připadalo mi to tak skutečné :D. Nicméně lepší bude určitě to ilustrované, jinak je to jen podle popisu celkem nuda, takže jsem si neznámé zvířata hledala na netu alespoň.

Lele61
Lele61
30.06.2023 4 z 5

Jedná se o doplňkovou publikaci k sérii knih o Harrym Potterovi věnovanou nejrůznějším fantastickým tvorům, kteří jeho kouzelný svět obývají. Solidní četba nejen pro fanoušky HP.

pazdy15
pazdy15
15.03.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo :)

ArkAngel
ArkAngel
31.01.2023 3 z 5

Fantastická zvířata, jejíž fiktivní autor se stal hlavní postavou filmové série, jsou takovým jednoduchým bestiářem ze světa Harryho Pottera, který čtenáře seznámí s tvorstvem, které jej obývá. Jako učebnice by to dle mého názoru fungovat nemohlo, jelikož popisy jsou příliš stručné a má to tak blíže spíše k jednoduché encyklopedii. Doma mám starší vydání bez ilustrací, které je vlastně celkem zbytečné a poznámky Rona a Harryho příliš vtipné nejsou.

LuckaDea
LuckaDea
20.01.2023 3 z 5

Další doplňková kniha k sérii Harry Potter. Tentokrát je kniha zaměřena na zvířata a různé tvory z kouzelného světa. Jedná se o něco mezi encyklopedií a učebnicí. Je to hezký a zajímavý doplněk s krásnými ilustracemi.

DarthElle
DarthElle
04.01.2023 5 z 5

Pěkný doplněk do světa Harry Pottera. Člověk se zase mohl na chvilku ponořit do svého dětství a prozkoumat všechny potvůrky, které v kouzelném světě žily a žijí. Ale přeci jen pořád dám přednost Bajkám, ty se mi četly lépe. Ale na jedno přečtení dobré, po tom druhém bych šáhla, kdybych si potřebovala nějaké to zvířátko vyhledat. Ale rozhodně oceňuji originalitu, kdy je i jako autor napsán Newt Scamander. A pěkné zpracování.

ptacicek
ptacicek
04.01.2023 3 z 5

Hezké zpracování, zajímavý seznam zvířat. Určitě fajn rozšíření knihovny na motivy Harryho Pottera a Fantastických zvířat.

Petr13103
Petr13103
03.01.2023 5 z 5

Zajímavý seznam zvířat

klaraj093
klaraj093
01.01.2023 5 z 5

Prima doplnění informací pro fanoušky HP i FZ.. Za mě super zpracování. Kniha se mi líbila.

Knihy_nad_zlato
Knihy_nad_zlato
31.12.2022 3 z 5

Prakticky jen výčet kouzelných tvorů. Jako jo, bylo to fajn, ale nemůžu říct, že by mě to zrovna nějak hodně bavilo.

l.e.d
l.e.d
30.12.2022 3 z 5

Bestiář ze světa Harryho Pottera. Za mě není co hodnotit. Je to pěkné.

Luci-_-
Luci-_-
27.11.2022 5 z 5

Odhalení mnoha zvířat, které nikdy nebyli zmíněny s nádhernými ilustracemi, jediné co že mi chybí více obrázků, ku příkladu u zvířat, která jsou popisována jako jedni z nejnebezpečnějších, ale jejich vzhled zobrazen není. Jinak skvělá kniha

Laerry
Laerry
25.11.2022 5 z 5

Sborník obsahující veškeré známé živočišné druhy z celého kouzelnického světa (bohužel zástupci z České republiky chybějí) a jejich jednoduchý popis. Každý správný potterofil by si měl tuhle knížku přečíst, protože obsahuje zajímavé informace o roztodivných tvorech, se kterými se čtenář setkává na stránkách knižní série o Harrym Potterovi. Po uvedení stejnojmenného filmu jako je tato knížka, byla v novém vydání přidána i zvířata z Ameriky, která se vyskytují i ve filmu. Bohužel „záhadně“ zmizely ručně psané poznámky Rona a Harryho.

Harry Potter

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít je v

Přečtených3 757x
Knihotéce1 332x