Fantastická zvířata a kde je najít

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. „Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy.“ Albus Brumbál...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11468/big_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-rVG-11468.jpg 41989

Harry Potter (doplňkové publikace)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts & Where To Find Them, 2001

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít

PhoebePollard

Hezky zpracovaná encyklopedie, která je užitečná pro každého pravého potterheada.

Stázka007

Jsou tam zvířata od A do Z. Ke každěmu zvířeti je obrázek, který se mi vždy líbil - teda až na tu tarantuli Je to přehledné, což je pro mě dost důležité. Mě osobně se tato bonusová kniha Harryho Pottera moc líbí.

Eeper242

je to taká encyklopédia zvierat z fantastických zverov ale inak veľmi pekná a páči sa mi

Antibabiš

moc pěkné

NextOne

Jedná se o takovou encyklopedii magizoologie. Líbila se mi stručná historie, kde je krásně vylíčeno, jak těžké to s některými tvory bylo. Zařadit daného tvora do říše lidí či zvířat nebylo zrovna jednoduché. Ačkoliv kniha obsahuje krásné ilustrace, je škoda, že podobu některých zvířat si už musíme vyhledat sami. Jednotlivý popis tvorů byl dost zajímavý, hlavně co se týká skrývání před mudly(nečary). Vzhledem k tomu, že vyšel film i knižní scénář Fantastických zvířat, tak tahle kniha se opravdu hodí.

IG: next_fantasy_one

Rapeh

Krásné ilustrace a zajímavé popisy zvířat. Kdo miluje Harryho Pottera miluje i tuto knihu

radusak9806

Kniha na 1.5 cesty do práce :)
Jen dvě poznámky: Pobavil mě obrázek agromantule, kde je v popisu uvedeno osm ocicek na obrázku jich je šest (jasně pitomost).
Pak jen k tomu popisu týkajícího se Kentaurů, Jednorožece a Jezeních lidí. Nevím jestli to je přesný překlad z originálu, ale opravdu byl problém v českém vydání upravit poznámku, aby u prvního neodkazovala až na poznámku u posledního tvora?
Jinak je kniha popisem kouzelných tvorů, nevím co více dodat.

Štěpinambura

Miluju tuhle knihu. Doufám že jednou mi příjde balíček, kde bude můj vlastní smrtiplášť (klasifikace XXXXX).