Jackaby

Příběh detektiva, který se zabývá paranormálními jevy, překypuje troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese. Abigail Rooková právě přicestovala do New Fiddlehamu v Nové Anglii. Píše se rok 1892 a ona nutně potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího nevysvětlené jevy, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého – což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborně hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve městě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že za vším stojí nelidská stvůra, jejíž existenci policie – s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea – vytrvale popírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248280/big_jackaby-OsM-248280.jpg 3.9376

Kniha Jackaby

Dym

Zajímavé pojetí potřeštěného detektiva s nadpřirozenou deduktivní metodou a jeho záhadného světa a to vše z pohledu jeho nové asistentky, lovkyně dinosaurů, která touží po dobrodružství. Během čtení mě opravdu týralo, že jsem vraha odhalila, hned když se objevil a naším detektivům i Charliemu Canovi to došlo až na konci. Jinak je to fajn čtení se skvělými postavami a rybníkem ve třetím patře, kde opěrný asistent pečuje o kartotéku a bývalá majitelka domu se snaží nezblaznit se z Jackabyho pokusů o vaření.
Ps: Nezírejte na žábu

koumes731

Hodnocení rychlé - co jsem chtěl, jsem dostal. Rychlá oddechovka, směs detektivky s fantasy, v oblíbené historické době.....Navíc ten humor. Jdu na další díl.

Píďalka1

Oddechové čtení pro nenáročného čtenáře. Detektivní zápletka mi přišla hodně předvídatelná. Jak už bylo napsáno níže, vraha odhalíte od jeho prvního objevení se v knize. Hlavní hrdinové jsou oba ztřeštění, jeden více, druhý méně. Vztah mezi nima docela funguje a vzájemně se doplňují. Na letní dovolenou ideální kniha :-).

Dela90

Dokonale napínavá detektivka s prvky mystery/fantasy, tajemna. Trošku mi to připomínalo dedukci Sherlocka Holmese, o to víc mě to bavilo. Z Jackaby to prostě úplně sálalo, jak ho práce baví a naplňuje. Abigail do toho spadla po hlavě a ti dva byli prostě super tým. S duchem Jenny a kačerem Douglasem to bylo výborné osvěžení. A přece jen to bylo napínavé jako kšandy, někde za polovinou knihy jsem začínala tušit, kdo je asi vrah - všechno to do sebe začalo nádherně zapadat, opravdu jako skládanka, kterou skládáte po jednotlivých dílcích. A pak ta nádherná obálka! Jen, škoda že u nás vyšly jen dva díly. Mě knížka hodně bavila - není to žádná nadupaná detektivka, ale pohodová knížka s detektivní zápletkou s mystery prvky okořeněná Sherlockem Holmesem.

“Jeho metody jsou …. nekonvenční.” Marlow zíral na detektiva, jakoby se Jackaby silou jeho pohledu mohl stát méně, řekněme jackabyovským.”

jancapen

Bylo to takové milé čtení. Něco jako Sherlock Holmes zasazený do fantasy světa. Na začátku mi v tom příběhu přišlo těch nadpřirozených bytostí až moc, ale později jsem si zvykla a bylo to fajn :).

Kaduri
21.11.2021

Ja mám v poslednej dobe zrejme "čuch" na výber kníh, lebo aj toto bolo moc dobré:).
Historická fantasy detektívka plná originálnych nápadov a jedinečného humoru.
V hlavnej role sa nám predstaví excentrický Jackaby, vyšetrovateľ so špecializáciou na nadprirodzené javy, a jeho nová asistentka Abigail Rooková. Hneď v jej prvý deň v práci sa dvojica pustí do vyšetrovania vraždy, a to by ste neverili, čo sa dá odhaliť / pokaziť:) behom jedného dňa...
Skvelo som sa bavila a som zvedavá, aké dobrodružstvá čakajú vyšetrovací tím v druhom dieli.
P.S. : A káčer Donald bol proste top!

Ešína
25.07.2021

Jak se říká ..nesuď knihu podle obalu... Musím přiznat, že obálka mě hned nadchla, skvěle propracovaná. Ale pak přišli otázky .... Detektivka s nadpřirozenými jevy?? Co to bude? To bude zvláštní? A vúbec... Skvěle to funguje. Opravdu dobře promyšlené, a palec nahoru za tento nápad.

Booky84
24.04.2021

Zajímavá detektivka spojená s nadpřirozenými jevy, skvělé čtení.