Jackaby

Příběh detektiva, který se zabývá paranormálními jevy, překypuje troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese. Abigail Rooková právě přicestovala do New Fiddlehamu v Nové Anglii. Píše se rok 1892 a ona nutně potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího nevysvětlené jevy, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého – což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborně hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve městě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že za vším stojí nelidská stvůra, jejíž existenci policie – s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea – vytrvale popírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248280/jackaby-OsM-248280.jpg 3.8310

Jackaby (1.)

Literatura světová, Detektivky, Fantasy
Vydáno:, Host

Kniha Jackaby

wildXchos

Připojení detektivky a fantasy je skvělý nápad a k tomu jsou postavy opravdu skvělé. A taky se mi líbí, že je Jackaby jediný, kdo může vidět zvláštní věci. Čekal jsem, že se to najednou naučí i Abigail.

Rowana

Docela zajímavá fantasy pojatá zase trochu jiným způsobem. Jackaby jako soukromé očko, který jako jediný vnímá bytosti a události, jež se tak trochu (nebo opravdu hodně) vymykají běžnému vnímání obyčejného smrtelníka. Až jeden uvažuje, jestli si Jackaby ve své bujné představivosti fakt jen něco nevymýšlí - až je najednou zřejmé, že to ani náhodou.
Jediný "jasnozřivec", kterého zná(me). Objeví se někdy časem třeba i další? Ten pojem tu rozhodně získává zcela jiný význam, než na jaký jsem byla doposud zvyklá.

broskev28

Oč méně lze tuto knihu zvát detektivkou, o to více zábavy si u ní užijete! Nejenže je plná nadpřirozených bytostí, ale autor dokázal najít vtipné stránky i tam, kde byste je nikdy nečekali (při zatčení odevzdejte všechny předměty; popište obsah dámského kufru). Jak už někdo ve svém komentáři napsal, dialogy Abigail a Jackabyho doslova jiskří, nikdo z nich netrpí ostychem ani viktoriánskou prudérností ohledně postavení ženy ve společnosti. Jenny a Douglas rovněž nemají chybu, a to nemluvím o 13.kapitole! Nezbývá než doporučit, jak jinak.

baru_dostalova

Tato kniha se četla sama, skvěle popsané postavy a vyvážená dávka tajemna a humoru.:)

šneki

Knížku jsem objevila náhodou v knihovně a byla jsem zvědavá, co se v ní skrývá, bohužel jsem nedokázala hledat moc dlouho a radši jsem šla číst něco jiného.

zuzak07
20.11.2018

Kniha je velice čtivá, postavy sympatické. Ale jako detektivka moc neoslní, když poznáte, kdo je vrah ve chvíli, kdy se poprvé objeví na scéně, a tajemství jiných postav také.

zuzca.h
20.11.2018

Jednoduché, hézké čtivé. Jackaby je roztomile trhlá postavička žíjící ve vlastním světě. Učitě si přečtu i Případ ukradeného zubu.

Alma-Nacida
14.11.2018

Nad (mé) očekávání zábavná YA fantasy, třebaže trochu předvídatelná, ale vtipná, čtivá a s rychlým spádem, zabydlená zajímavými tvory a netvory. Nalákala mě i na další díl. :-)