Jackaby

Příběh detektiva, který se zabývá paranormálními jevy, překypuje troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese. Abigail Rooková právě přicestovala do New Fiddlehamu v Nové Anglii. Píše se rok 1892 a ona nutně potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího nevysvětlené jevy, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého – což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborně hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve městě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že za vším stojí nelidská stvůra, jejíž existenci policie – s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea – vytrvale popírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248280/big_jackaby-OsM-248280.jpg 3.9363

Kniha Jackaby

Ešína

Jak se říká ..nesuď knihu podle obalu... Musím přiznat, že obálka mě hned nadchla, skvěle propracovaná. Ale pak přišli otázky .... Detektivka s nadpřirozenými jevy?? Co to bude? To bude zvláštní? A vúbec... Skvěle to funguje. Opravdu dobře promyšlené, a palec nahoru za tento nápad.

Booky84

Zajímavá detektivka spojená s nadpřirozenými jevy, skvělé čtení.

radkanin

Cekala jsem oddychovou mirne ztrestenou detektivku a dostala jsem presne to. Diky za tip z Ctenarske vyzvy! :-)

KristynaKohleo
04.12.2020

Do ted jsem nevedela, jak obratne je mozne v textu skloubit tajemno s humorem. Bavila jsem se a doporucuju.

Isew
30.10.2020

Komu tato knížka vlastně byla určena? Vlkodlaci, nelidské stvůry - asi pro mládež. Příliš mnoho krve - pro dospělé? Tahle neukotvenost přesně vystihuje knihu. Vůbec to spolu nedrží ani neladí. Je to slepenec různě posbíraných motivů, které jsou vetkané do těžkopádného detektivního případu. Pár nápadů dobrých (bánší), ale jako celek nic moc.

parvitas
21.10.2020

Perfektná oddychovka. Mladé žieňa, Abigail Rooková sa zamestná u svojrázneho detektíva, ktorý vyšetruje nadprirodzené javy. Svoje krstné meno neprezradí, ale všetci ho oslovujú Jackaby. Je jediný jasnovidec a tak vníma to, čo obyčajný smrteľník nevidí. Abigail je tiež iná, ako by sa od viktoriánskej slečny dalo očakávať - nehľadá si ženícha a ani nemá rada salónne návštevy, na ktoré si jej mama tak potrpela v Anglicku. Práveže ušla z domu, len aby sa mohla venovať archeológii po vzore jej otca a zažila dobrodružstvo na vlastnej koži, ale neskôr, keď projekt nepokračoval, si hľadala prácu... a tak sa ocitla v Amerike. Jej praktickosť a zmysel pre detail je nápomocný viac, ako by si Jackaby myslel a tak si ju ponecháva ako asistentku. Ich prvý spoločný prípad začína vraždou, takže je hodená priamo do diania. Nakoniec, bolo to príjemné čítanie, miestami veľmi vtipné, detektívna zápletka však bola slabá, možno asi len preto, aby bola. Vraha odhalíte hneď, ale hlavným postavám to chvíľu trvá. Je tam mix nadprirodzených osôb, najosobitejšia je pani, ktorú vidia najjasnejšie iba osoby bez trvalého domova, zaujala ma aj bánší, či troll pod mostom, atď.. A vtipné je aj to, ako predchádzajúci asistent zmenil podobu, a že na jednom poschodí domu je jazierko, prípadne oblečenie Abi požičiava duch. Teším sa na pokračovanie. :)

Trijan
17.09.2019

Záhady mám prostě rád :-) a když jsou tajuplné se špetkou nadpřirozena, tím lépe. Vyšetřovateluv dům s jezerem a zelení uvnitř mne naprosto okouzlil, také bych si dovedl představit v něm žít. Dal bych plný počet hvězdiček, ale nemohu, protože asi v polovině jsem zjistil, kdo je záhadným vrahem a pak jsem si jen v duchu říkal, to není možný, že jim to stale ještě nedošlo.

knihomolka27
29.07.2019

Knížka na které bych vůbec nic neměnila. Postavy jsou strašně sympatické, děj ubíhá až moc rychle(klidně by mohl být delší),námět je originální a zajímavý, včetně detektivních zápletek. Hodně často jsem se musela smát jinak to nešlo. Nejkrásnější na příběhu jsou postavy a to jak je každá z postav krásná svým vlastním způsobem. Už ted bych si jí nejradši přečetla znova.