Trustty Trustty komentáře u knih

Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Václav Miko

Srozumitelně a dobře napsaná kniha o životě manželů Goebbelsových, opírající se převážně o fakta z deníku, který si sepisoval sám Goebbels. Další dva fanatici, kteří svůj život zasvětili pro ně jedinému bohu říšskému kancléři. Na jedné straně promiskuitní Joseph, na straně druhé vypočítavá Magda. Pro ty co se zajímají o 2.sv. válku určitě doporučuji k přečtení.

23.06.2018 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Užasné :)) Konec byl trošku zvláštní, ale jinak super. Přečteno za jeden den. Erotiky je zde dost a vtipu ještě víc. Rozhovory mezi hlavními postavami byly hodně vtipné. Komentáře na Gillianiným blogu taktéž. Já se skvěle bavila. Skvělá oddychovka, která Vás vtáhne do děje. Určitě doporučuji :))

22.06.2018 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Podařilo se jim celou dobu tajit těhotenství. Za otřesných podmínek donosily a porodily své děti živé. Dnes jsou děti těchto tří statečných žen samy rodiči a prarodiči. Neskutečně emotivní příběh tří žen, které přežily holocaust v době, kdy čekaly narození svých dětí. Děj se odehrává od Osvětimi až po Mauthausen, kde byli všichni lidé osvobozeni. Doporučuji

19.06.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Další pěkný díl ze serie s Kim Stoneovou. Napětí nechybělo od začátku až do konce. Trochu mi vadila postava labilního vojáka, ale jinak super.

10.06.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Příběh vyprávěný z pohledu velitele největšího vyhlazovacího tábora v Osvětimi R. Langa. Od dětství veden k poslušnosti a plnění nařízených úkolů. Nežil ničím jiným než plnit rozkazy. Za Německo by položil vlastní život. Čest vojáka byla pro něj vším. Takto zformovaný již od dětství se dostal až k zabití 2,5 milionům lidí. Po odsouzení oběšen ve svém světě, který stvořil. Vzhledem k tomu, že vypravěčem je sám Lang je kniha psaná bez emocí a citu. Doporučuji

09.06.2018 5 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Téměř každá kniha s tématikou holocaustu je autentická. Měla jsem možnost oba tábory v Osvětimi navštívit, možná proto se mi kniha i snáze četla. Po návštěvě táborů si pokládám otázku.."proč tyto hrůzná místa ještě nejsou srovnány se zemí?" Jsou přeplněné turisty, kteří postrádají úctu k místu s tak velkým utrpením. Nestačí knihy se všemi svědectvími? Paní, která přežila Osvětim v dokumentu (Dívka, která odpustila nacistům) pronesla "co se stalo, může se stát znova". Doufám, že její slova nedojdou naplnění. Po přečtení této knihy ve mě zase chvilku zůstane pocit zklíčenosti. Napsaná drsně, bez cenzury. Vrátit se zpět do normálního života po tomhle prožitém pekle musí být nemožné snad pro každého. Doporučuji

31.05.2018 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Erotický thriller pro otrlé čtenáře.......no vzhledem k tomu, že až do ted jsem četla převážně detektivky, thrillery a knihy válečné, byl tento příběh pro mě spíš takovou červenou knihovnou. Kniha se četla dobře. Už na začátku je příběh předvídatelný, ale mě to nijak nevadilo. Knihu jsem dočetla během dvou dnů, takže mě bavila. Místo v mé knihovně má.

29.05.2018 4 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Je mi líto, ale knihu jsem odložila.......nedočteno. Na mě příliš moc zdlouhavé. Nedokázala jsem se začíst do děje. Kniha mě nebavila. Po 150 stránce odloženo. Možná až budu v důchodu a nudit se, dočtu jí :)

20.05.2018 2 z 5

Deník všímavosti Deník všímavosti Corinne Sweet

Pro ty, kteří se potřebují nakopnout, vstát a žít. Deník všímavosti je především o tom, uvědomit si sami sebe. Doporučuji všem, kteří chtějí přeměnit přežívání na žití.

16.05.2018 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další skvělý díl s fajn vyšetřovacím týmem. Čtivé, zábavné i napínavé. Doporučuji

30.04.2018 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Není potřeba komentáře.....doporučuji

24.04.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Přečetla jsem zatím dva díly z této serie a to Němý křik a Otevřený hrob. Otevřený hrob je dle mého názoru propracovanější. Líbilo se mi těch hodně šmodrchanic ve vyšetřování :)). Člověk má šanci se vícekrát zapřemýšlet nejen nad postavami, ale i nad sledem událostí ve vyšetřování. Doporučuji

19.04.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Moje první kniha od této autorky. Nic náročného, příběh je čtivy. Trošku mi vadil občasný překlad "Von řek, že...." apod. Určitě si přečtu i další díly z této serie. Kniha stojí za přečtení.

14.04.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Za mě další skvělý počin této spisovatelky. Velmi čtivý příběh. Není co dodat. Doporučuji

30.03.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Jak kdo zaseje, tak taky sklidí :)). Příběh se mi moc líbil, i přestože byl předvídatelný. Styl psaní byl super, krásně stránky lítaly jedna za druhou. Pravda je, že v momentě, kdy se změnil vypravěč to bylo ještě mnohem zajímavější. Doporučuji

16.03.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherný, citlivý příběh napsaný formou vzpomínek. Přečteno na jeden zátah. Několikrát mi vyprávění vehnalo slzy do očí, jen nedokážu popsat jaké pocity jsem u čtení prožívala, ale rozhodně to nebyly pocity smutku. Anna svůj těžký život vyprávěla s přesvědčením o svém štěstí a to se mi vlezlo pod kůži. Doporučuji.

07.03.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knihu hodnotit nebudu, protože tenhle žánr není ani trochu z mého soudku. Seriál jsem neviděla a ani neshlédnu.

"Mě představa pečení moc láká, ale nějak ji nedokážu přetvořit na skutečnost. Jak to děláš, abys doma měla všechnu tu mouku, cukr a co já vím, vanilkovou esenci? No, koupím to. Na takovém místě, co se mu říká supermarket".

Občas jsem se zasmála, ale to je tak všechno.
Doporučuji všem co mají sny a nedokážou je přetvořit na skutečnost :))

04.03.2018

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Moje první duchařinka. Příběh byl celkem slušný. Přeskakování v časové ose mi nijak nevadilo. Čtivý a napínavý příběh. Kniha má místo v mé knihovně :) Doporučuji

21.02.2018 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Člověk může přečíst milion podobných příběhů a pocit z nich je stále stejně tísnivý a skličující. Opět krásně napsaný smutný příběh. O skutcích pana Schindlera bylo již mnohokrát psano...byl a i nadále zůstavá hrdinou oné doby. Doporučuji

17.02.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Skvělé, já se bavila po celou dobu čtení. Autorka si se mnou hrála a to se mi líbilo. Konec byl tedy hustý :)) já si jen říkala "Ne ne, to nemyslí vážně". Mě se to moc líbilo. Dobrá práce. Doporučuji

16.02.2018 5 z 5