Svědkové z továrny na smrt

Členové zvláštního židovského oddílu, známého jako "sonderkommando", byli jedi­nými očitými svědky masového vraždění ve vyhlazovacím táboře Osvětim-Brzezinka. Nikdo jiný – kromě pachatelů samotných – nesměl vědět, co se v osvětimské továrně na smrt odehrává. Členové sonderkomman­da nebyli však pouhými svědky – museli vykonávat tu nestrašnější práci, kterou si lze představit, byli totiž nuceni udržovat maši­nerii smrti v chodu: prováděli přípravy pro hromadné vraždy nevinných obětí, statisíců lidí, včetně dětí a žen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31720/svedkove-z-tovarny-na-smrt-31720.jpg 4.7175
Literatura faktu, Historie

Vydáno: , Rybka Publishers

Zeugen aus der Todeszone, 2005

Kniha Svědkové z továrny na smrt

Mona7741

Kniha se mi ze začátku četla těžce, přišla mi hodně odborná - jak když čtu stránky dějepisné učebnice. Ale postupně musím říct, že se mi kniha dost dostávala pod kůži. Tak opravdové a silné popsání té strašné doby, kterou si dnes lidé ani nedovedou představit.

helena842

Opravdu velmi zajímavá kniha, která popisuje hrůzy, které byli nuceni členové zvláštního komanda zažít. V knize jsem se dozvěděla spoustu nového. Doporučuji.

Wasylka79
27.06.2020

No co napsat.Kniha je opravdu drastická a místy až nechutná.Popisuje vše do detailů a jen opravdu silný jedinec to zvládne bez jakéhokoliv zastavením nad tou hrůzou.

Jája92
25.03.2020

Přečetla jsem již několik knih na téma holokaust, ale tato kniha se mi vryla hluboko do srdce. Je takřka nemožné přečíst si tuto knihu najednou, protože informace, které obsahuje musíte strávit postupně. Kniha obsahuje velmi podrobné informace o smrti tisíce a tisíce lidí a několik stovek "vyvolených", kteří byli přinuceni se na tomto činu podílet. Dílo je doplněné o fotografie, při kterých vám bude běhat mráz po zádech. Na konci se dozvíte příběhy přeživších, kteří se museli s touto traumatizující události vyrovnávat po celý život.

katka3118
19.02.2020

Velice poutavá kniha

linda2125
14.02.2020

Koncentrovaná hrůza v plně autentické podobě. Přímá svědectví přeživších příslušníků zvláštního komanda, faktografická data, fotografie... Opravdu jen pro silnější povahy, ale i těm doporučuji dávkovat po částech.

Bulldog
27.06.2019

Velmi povedená kniha a měla by to být povinná četba pro všechny, kteří zpochybňují holocaust.. asi není víc co dodat..

zapina
30.05.2019

To je prostě velmi silná kniha. Jak psal Francouz níže, kniha je opravdu jen pro silné povahy. Je velmi podrobně a detailně napsaná.
Ke knize jsem se dostala čistě náhodou během výprodeje knih v knihovně a jsem ráda, že jsem jí ulovila. Je to neskutečně silné svědectví. Kniha je zaměřena na zvláštní komando a vypráví historii z toho děsivého úhlu pohledu. Četla jsem již mnoho knih o 2. světové válce, ale tato kniha mi poskytla další informace, které jsem neznala. Myslím, že se tam dělo spoustu dalších věcí, které si nedokážeme ani představit a které netušíme. Děkuji za tyto knihy, nikdy nesmíme zapomenout.
Dalším pro mě důležitým bodem bylo vyprávění o tom, jak vězni žili dál po osvobození a jak pro ně bylo těžké se začlenit do normálního života. SS jim zničili život. V táboře nechali část své osobnosti a přišli o svůj vnitřní klid. Jen velice silné osobnosti s tím dále dokážou žít a já je moc obdivuji.
Kdo se o toto téma zajímá, určitě doporučuji přečíst.