Papíroví duchové

Papíroví duchové https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373065/bmid_papirovi-duchove-gLP-373065.jpg 3 136 46

Carl Louis Feldman kdysi býval uznávaným fotografem. Pak ho ale obvinili z vraždy mladé ženy a následně zprostili obžaloby. Ve stáří se stal pacientem pečovatelského ústavu pro lidi postižené demencí. Nyní za ním přichází jeho dcera, aby ho vzala na výlet. Jenomže ve skutečnosti to jeho dcera není. Navíc pokud splní, co si předsevzala, Carl se už do ústavu nikdy nevrátí… Staříka dohnala minulost. Mladá žena za volantem auta je přesvědčená, že muž vedle ní je skutečný vrah, který má na svědomí smrt několika dívek včetně její sestry Rachel. Jejím cílem je zjistit, zda si Carl na vraždy pamatuje, a pokud ano, chce, aby se k nim doznal. Nejvíc jí vrtá hlavou, co se doopravdy stalo s Rachel. Vážně Carl zapomněl na to, co provedl, nebo to jen předstírá? Možná je dokonce nevinný a ona je tou, kdo lže. Ať tak či tak, mladá žena podstupuje obrovské riziko – pokud je Carl skutečně sériovým vrahem, v texaské divočině se nikdo pomoci nedovolá…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Omega

Paper Ghosts: A Novel of Suspense , 2018

Dejnau
Dejnau
03.06.2023 3 z 5

Jsem tak trochu ráda, že jsem tuhle knihu měla jen vypůjčenou. Bylo to pro mě poměrně zklamání a chvílemi dlouuuhá nuda. Několikrát jsem ji odložila, nečetla a pak se k ní vrátila, že ji teda jako dočtu.. Není to odpad, ale ani můj šálek čaje..

Lexie321
Lexie321
08.09.2022 2 z 5

Nudné čítanie. Postavy Carla a Grace boli naozaj nesympatické a všetko mi pripadalo zdĺhavé. Ten záver bolo sklamanie aj ked som od knihy počas čítania veľa neočakávala. Neodporúčam.

Parwana
Parwana
24.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem sice dočetla, nicméně souhlasím s předchozími uživateli, že autorka napsala i lepší knihy. Téma mladé dívky, která se chce dozvědět, zda neodsouzený stárnoucí možná masový vrah zabil i její sestru, a ona ho unese na deset dní, aby spolu navštívili místa, kde nechal předchozí oběti a on se posléze k vraždám přiznal, je sice atraktivní, nicméně děje zde bylo opravdu pomálu. Autorka hodně skákala v čase a místy nebylo snadné se orientovat v ději. Ač to z popisu děje vypadalo jako pohodový výlet taťky s dcerou, Grace tiká v autě časovaná bomba a ona neví, kdy Carl zaútočí. Tři hvězdy dávám za čtivost a relativně reálný konec, který byl pro hlavní hrdinku, po celou dobu adeptku na léčení, šťastný.

Evišťátko
Evišťátko
12.11.2021 4 z 5

Myslím si,že na počátku četby je dobré ke knize nepřistupovat jako k thrilleru. Na mě celý příběh působil jako drama o ztrátě milované osoby, posedlostí hledáním pravdy bez objektivity a předpojatosti a o jednom přátelství vzniklém na mezi těmi,kteří to nejméně čekali

Kkristyna00
Kkristyna00
20.05.2021 2 z 5

Tak za mě opravdu nee, celou dobu jsem měla nutkání ji odložit... Nálepka SVĚTOVÝ BESTSELLER na obalu je vážně zavádějící... Děj plný zvratů? Tak to taky zrovna moc nesedí... Celou knihu hrdinka nedostane prakticky ani jedinou odpověď na své otázky a až v posledních padesáti stránkách knihy se teda jakž takž děje něco kdy vážně čekáte že to bude mít nějaký ten zvrat.... Dle popisu člověk čeká vážně zajímavý příběh který mohl mít potenciál jen kdyby ho psal ale někdo úplně jiný s jinou myšlenkou... Za přečtení to tedy rozhodně nestálo.

LusSyNDA
LusSyNDA
17.01.2021 5 z 5

Tak tato kniha byla naprosto boží! Cesta autem dívky a Carla za poznáním, jestli je či není Carl vrahem její sestry mě neskutečně vtáhla do děje. To myšlení obouch hlavních hrdinů v knize bylo tak skvěle popsané, že mi dělalo opravdu velký problém knihu odložit.

KatieKuli
KatieKuli
01.11.2020 1 z 5

(SPOILER) Od autorky jsem prvně četla Černooké Zuzany a potom i Hraj mrtvého. Oproti předcházejícím knihám jsem se tady opravdu hodně nutila do čtení. Na straně 120 jsem už vše chtěla vzdát. Dočetla jsem, znova nikdy číst nebudu. Nevadí mi knihy s pomalým dějem, ale tady se opravdu NIC nedělo. Vůbec jsem necítila žádný důvod (kromě osobní posedlosti jen tak nezahodit rozečtenou knihu) ani touhu nebo napětí.
Většina knihy je jen výplodem fantazie velice zvláštní ženy (teď nemyslím autorku :)), která se v podstatě snaží návštěvou nejrůznějších míst a fotografiemi bezpočtu osob (ke kterým si nevytvoříte žádný vztah a vlastně vás nezajímají), přesvědčit senilního muže, že je sériovým vrahem, a to jen proto, že se vyskytoval a fotil na místech, kde ke zmizení osob došlo. Hlavní "hrdinka" mi většinu knihy přišla jako osoba, která potřebuje velice nutně psychologickou pomoc.

Veronika2692
Veronika2692
17.09.2020 3 z 5

Ze začátku mě to moc nebralo, ale časem jsem si knížku celkem oblíbila a ráda ji četla. Obě postavy mi byly sympatické, i když občas trochu přehnané a nesmyslné jednání.

Petraxxx
Petraxxx
28.08.2020 4 z 5

Čtivá a ještě o něco lepší než Černooké Zuzany

VendaS20
VendaS20
05.08.2020 4 z 5

Z počátku mne kniha zaujala a napjatě jsem čekala, jak to dopadne a co Carl chystá. Konec byla ale docela zklamání, z Carlova pletichaření vlastně nic nebylo a ani jsme se nedozvěděli jeho tajemství. Speciální výcvik hlavní hrdinky, o kterém se stále zmiňují, byl vlastně k ničemu, jelikož se vlastně nic nedělo. Překvapení bylo rozuzlení všech vražd, ale souhlasím s ostatními, že se konec osvětlil moc rychle. Kniha se četla dobře, ale rozuzlení příběhu by za mne chtělo víc doladit.

Millyf
Millyf
31.07.2020 3 z 5

Viac ako do polovice knihy som sa musela nútit cítat. V podstate kvoli Carlovi,ktorý mi bol od zaciatku paradoxne sympatický,som to nevzdala.Dej nebol tak napínavý,ako som čakala,no po tej polovici ma kniha začala celkom bavit. C
estovanie s možným seriovým vrahom mi pripadalo skor vtipné ako nebezpečné.Záver bol síce nečakaný,ale 4* dávam hlavne za Carla a Barfleyho. Mám ešte Černooké Zuzany,tak dúfam,že sa bude kniha čítat lepšie

Majdalenka
Majdalenka
18.07.2020 3 z 5

Po slibném začátku to sklouzlo na klidnou oddechovku. Díky krátkým kapitolam se kniha rychle čte. Kdyby se vyhodily strany o posedlosti hlavní hrdinky (bylo jich přespříliš) tak by se mi kniha vcelku líbila. 3-

Špekyn
Špekyn
22.04.2020 3 z 5

Kniha je čtivá a má zajímavý námět. Je napínavá a člověk opravdu neví, co se stane dál. Nicméně oproti Černookým Zuzanám je o dost slabší. A konec mě vůbec neuspokojil (nic moc nevysvětluje a vše se tak najednou rychle osvětlí...)

Izu
Izu
13.01.2020 odpad!

Tohle mě vážně nebavilo. Zápletka stylu jedu se sériovým vrahem na výlet......

Restang
Restang
12.11.2019 3 z 5

Toto je pro mne tak trochu rozporuplné dílo. Na jednu stranu mě to bavilo a nutilo číst, abych věděla jak to tedy je.. Ta psychologická linka a nápad nebyl špatný. Na druhou stranu to občas bylo méně zajímavé a trochu se vleklo. Zkusím možná ještě její jinou knihu. Za mě dobrá 3 s přimhouřením oka.

Ella_85
Ella_85
07.11.2019 2 z 5

Ja jsem tedy moc zklamana, musela jsem se nutit, abych cetla dal...nakonec jsem prelistovala az na desaty den, abych vedela jak to dopadne, udalosti predtim me ani nezajimaly. Cernooke Zuzany se cetly jedna basen, ale tohle byl mor...
Malokdy knizku odlozim, kdyz me nebavi, necham si par dni cas, aby me to zase chytlo, ale tady jsem si jen rikala: „no tak kdyz uz je rozectena, tak to nejak zdolam“...
Mam jeste dalsi knihu Hraj mrtveho, doufam, ze tou si autorka u me polepsi

Hvězdinka
Hvězdinka
27.08.2019 2 z 5

Zklamání. Černooké Zuzany se mi líbily, ale tady se od začátku do konce nic nedělo! Ano, dozvěděli jsme se, jak to bylo se sestrou hlavní hrdinky, ale za jakou cenu!

Partícia
Partícia
09.08.2019 1 z 5

Túto knihu som dostala, preto by mi bolo ľúto neprečítať ju. Musím však povedať, že to bol boj. Pri jej čítaní som bojovala s nudou a fádnosťou. Samozrejme, je to vec názoru. Ja ju rozhodne neodporúčam.

hadenka
hadenka
06.08.2019

Já jsem se od knihy nemohla utrhnout,zcela mě pohltil děj . Za mě,napínavé,poutavé čtení. Supr.

tess.de.veles
tess.de.veles
12.03.2019 odpad!

Po 100 stranách a skoro žádném ději, jsem ji odložila.