Papíroví duchové

Papíroví duchové https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373065/bmid_papirovi-duchove-gLP-373065.jpg 3 137 46

Carl Louis Feldman kdysi býval uznávaným fotografem. Pak ho ale obvinili z vraždy mladé ženy a následně zprostili obžaloby. Ve stáří se stal pacientem pečovatelského ústavu pro lidi postižené demencí. Nyní za ním přichází jeho dcera, aby ho vzala na výlet. Jenomže ve skutečnosti to jeho dcera není. Navíc pokud splní, co si předsevzala, Carl se už do ústavu nikdy nevrátí… Staříka dohnala minulost. Mladá žena za volantem auta je přesvědčená, že muž vedle ní je skutečný vrah, který má na svědomí smrt několika dívek včetně její sestry Rachel. Jejím cílem je zjistit, zda si Carl na vraždy pamatuje, a pokud ano, chce, aby se k nim doznal. Nejvíc jí vrtá hlavou, co se doopravdy stalo s Rachel. Vážně Carl zapomněl na to, co provedl, nebo to jen předstírá? Možná je dokonce nevinný a ona je tou, kdo lže. Ať tak či tak, mladá žena podstupuje obrovské riziko – pokud je Carl skutečně sériovým vrahem, v texaské divočině se nikdo pomoci nedovolá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Omega

Paper Ghosts: A Novel of Suspense , 2018

SimonaP
05.02.2019 1 z 5

Ach jo, to byla naprostá ztráta času, celou dobu knížka o ničem. A jak mohli na obálku napsat kniha plná zvratů? Já tam nenašla snad ani jeden, když tedy pominu, SPOILER
kdo byl vrah, ale i to bylo bez nějakého překvapení, protože ten člověk tam nebyl celou dobu zmíněn, nebo mi to možná uteklo?
A styl psaní? Divný, občas jsem nerozuměla.

Soofi
04.02.2019 3 z 5

Komentáře, které na obálce románu slibovaly temný příběh s mnoha zvraty a mistrovský thriller, jemuž nechybí napětí, mě uvádějí v pochybnost, zda nebyly vytištěny pro jinou knihu jiného autora.

Samotný příběh domnělého sériového vraha a ženy, jejíž sestra mohla být jednou z jeho obětí, kteří spolu putují texaskou divočinu, navádějí k velkým očekáváním, přesto fotograf Carl není žádným Hannibalem Lecterem, jehož zmatené chování a halucinace by mohly být, jak promyšleným tahem chladného kalkulátora, tak i prostým důsledkem jeho nemoci. Nedochází k žádným výraznějším konfrontacím a postupným průlomům v jednotlivých případech, celé putování budí spíše dojem zmateného rodinného výletu, bez ohledu na to, jak pečlivě byl hlavní hrdinkou naplánován.

Když se ale čtenář odprostí od faktu, že očekává napínavý temný thriller, který v této knize nedostane, může ocenit zajímavé texaské reálie, sofistikovaný styl psaní, relativitu vnímání dobra a zla, a v neposlední řadě i důstojný závěr.

Daduška
20.01.2019 4 z 5

Příběh mi přišel dost napínavý, líbila se mi silná hrdinka, která neváhala své posedlosti odhalením vraha své sestry (a vlastně i jejího osudu) přizpůsobit celý svůj život, včetně brutálního nácviku dovedností pro přežití. Sice mi její jednání dost často přišlo nelogické, ale to tak v životě bývá, někdy se člověk řídí jinými principy, než jen rozumem. Příběh byl zajímavý a četl se dobře.

Dashmo
16.01.2019 2 z 5

Oceňujem zaujímavý príbeh ako taký(meno hlavnej rozprávačky neznáme takmer do konca, výletíky s možným vrahom)..BUT: na obálke knihy (tej slovenskej) sa píše ,,román plný napätia,,. Tak toto si ja nemyslím.Bolo to veľmi nezáživné, hlavne čítať časti o náramnej predstavivosti hlavnej postavy, všetky jej úžasné schopnosti, nudné opisy divných myšlienok..neviem nechytilo ma to. Trpezlivo som to dala do konca a ani ten koniec ma nezaujal. Kupodivu mi odzačiatku bol veľmi sympatický Carl a vďaka Bohu za Tuláka a Balóna.. takže im tých pár hviezdičiek

JitkaHambi
23.12.2018 2 z 5

Čekala jsem něco víc.Kniha mě nebavila, nelíbil se mi styl psaní a celkově mi nesedl ani děj.

111moni
09.12.2018

Začnu jedním slovem - mazec. Jiný styl psaní, jinak podaný příběh, několikrát jsem měla chuť knihu odložit,ale otázka, tak sakra, jak to je, byla silnější. Praštěný nápad , připravovat se celý život na výlet s vrahem...a následně plán uskutečnit. A přesto, hra kočky s myší, kdy se role chvílemi mění a nevíme, kdo je kočka, kdo myš.
Kdo chce změnu, jiný druh psaní, kniha pro něj.

adela2230
08.12.2018 4 z 5

Zvláštní kniha, první díl se mi líbil více, tenhle je také velmi zajímavě pojaty, a člověk neví co do konce má čekat.

katicaj
04.10.2018 3 z 5

Zvláštní kniha, ze které mám rozporuplné pocity. Do čtení jsem se vyloženě nemusela nějak nutit, ale na jeden nádech jsem ji taky nepřečetla. Souhlasím s názorem, že knížka začala být zajímavější až ke konci. Stále nevím, co byl autorčin záměr a celkově jsem z ní taková zmatená. Měla jsem v plánu si přečíst i Černooké Zuzany, ale s takovou je asi odložím na později.

pastelka53
27.09.2018 5 z 5

Černooké Zuzany se mi líbily, ale Papíroví duchové jsou pro mě mnohem lepší.

Co za blázna se vydá na výlet s potencionálním vrahem své sestry?!?! Takové rozhodnutí chtělo hodně elánu...

Dopředu mě dost hnala touha vědět, jak se hlavní postava ve skutečnosti jmenuje a také zda-li je Feldman opravdu vrahem ..

Skvělé popisy přírody, které mi v jiných knihách vadí, ale tady byly jak třešnička na dortu.

alnahu
05.09.2018 3 z 5

Zvláštní kniha ani já jsem se nějak nemohla do této knihy začíst i když námět byl zajímavý přesto na mne působila kniha dost chaoticky.

ArwenAragorn
04.08.2018 4 z 5

Její sestra Rachel už je řadu let nezvěstná a ona je přesvědčená, že ji a ještě další ženy zavraždil potencionální sériový vrah Carl, který nikdy nebyl odsouzen. Vydává se za jeho dceru a vyjedou spolu na výlet po místech, kde podle ní Carl zanechal své oběti a také po místech, kde fotografoval. Carl byl totiž uznávaný fotograf.
Kniha se docela dobře čte, nepostrádá napětí a zvraty, ale závěr se mi moc nelíbil, připadal mi hodně uspěchaný. Za ten ubírám jednu*.
A opět (jako u Černookých Zuzan) musím pochválit obálku.

saez
30.07.2018 5 z 5

Námět byl bezesporu vynikající, ovšem místy se to vleklo, místo to kulhalo a na konci jsem musela přemýšlet, abych pochopila, co autorka zamýšlela. Nicméně jsem knihu zhltla za tři dny, což dokazuje, její kvality :-)

petula22
25.07.2018 2 z 5

Knihu jsem dočetla, ale spíše díky principu, že knihy dočítám, první dvě třetiny, nuda, zmatené, až poslední třetina knihy byla zajímavá, měla spád.

josska
06.07.2018 3 z 5

Knížka trochu lepší, než černooké zuzany,ale taky nic moc.Sice se četla líp,ale moc mě to nebavilo....

Dezra
28.06.2018 5 z 5

Naprosto mě uchvátila. Až do konče jsem neměla ponětí, kdo co udělal nebo neudělal. Pro mě jedna z nejlepších.

TerkaM
17.06.2018 5 z 5

Když jsem od autorky četla Černooké Zuzany, musím uznat, že jsem se nudila. Četla jsem ji dokonce tak dlouho, že jsem v daném měsíci v loňském roce přečetla snad jenom je. Od Papírových duchů jsem ale čekala cosi víc. Netuším proč, ale každopádně mohu potvrdit, že to bylo naplněno. Tenhle příběh mě vážně bavil a hltala jsem ho a ač bych vyjmenovala lepší thrillery, které jsem v tomto roce četla, tenhle se za nimi řadí jen těsně.

Hodně mě například bavilo i to, že vlastně celou dobu nevíte, jak se hlavní hrdinka jmenuje - autorka si z nás všech udělala takového Carla a z ženy, které někdo zabil sestru, blíže neurčitou vypravěčku, kterou si ale i tak můžete zamilovat. Mně se to skutečně hodně líbilo a pokud se vám od autorky líbily Černooké Zuzany (vlastně i kdyby se vám nelíbily, ale máte prostě jen rádi thrillery), jděte do toho.

Veve721
01.06.2018 4 z 5

Když jsem si poprvé přečetla anotaci, okamžitě mě napadlo, že tuhle knížku musím mít! Autorka přišla s pořádně originálním nápadem, který musí nadchnout každého správného milovníka thrillerů. Těšila jsem se na pořádně šílenou a temnou jízdu, kdy budu napjatá při každé stránce. Jenže ono to tak drsné nakonec nebylo...

Abyste mě chápali, tahle knížka mě ve výsledku bavila. Jenže první tři čtvrtiny knížky plynou spíše pomalu, hlavní hrdinka se pitvá v minulosti a ve výsledku spíš než o smrtící jízdě s kruťáckým vrahem čteme o veselém rodinném výletu plném jídla a hraní s kameny a zvířátky. Zhodnotit výsledné dílko je pro mě složité, protože bylo pojato úplně jinak, než jsem očekávala. Na jednu stranu šlo z tématu určitě vytěžit víc a místy mi přišlo, že se autorka zabývá mnohem víc vizuální stránkou textu než obsahovou. Na druhou stranu se jí podařilo vytvořit výjimečně realistické postavy, jejichž osud čtenáře zajímá do poslední strany. A ten závěr! Nebýt toho dokonalého zakončení, váhala bych mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale takhle jsem nepochybovala ani na chvíli. Kvůli tomu konci se tuhle knížku rozhodně oplatí přečíst!

žvejka
26.05.2018 3 z 5

Výborné, autorka nezklamala. Kniha sice neutíká tak jako Černooké Zuzany, nicméně se čte velmi dobře a místy z toho milého senilního staříka mrazí. Škoda jen, že závěr byl tak rychlý... S klidným svědomím doporučuji...

Arnien
21.05.2018 4 z 5

Kniha mě moc bavila - už od první stránky. Chvílemi je sice děj trochu rozvláčnější, ale za dočtení až do konce rozhodně stojí! Takový závěr jsem nečekala!

Trustty
20.05.2018 2 z 5

Je mi líto, ale knihu jsem odložila.......nedočteno. Na mě příliš moc zdlouhavé. Nedokázala jsem se začíst do děje. Kniha mě nebavila. Po 150 stránce odloženo. Možná až budu v důchodu a nudit se, dočtu jí :)