Černooké Zuzany

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1995. Šestnáctiletá Tessie Cartwright, zdravá, šťastná, mladá hvězda školního týmu, je v blízkosti svého domova ve Fort Worth unesena. O více než 30 hodin později je nalezena zraněná, zbitá a částečně zahrabaná v hrobě na poli, které je pokryto kobercem z květin, známých jako černooké Zuzany. Není tam sama, v hrobě je nalezna další mrtvá studentka a kosti dalších dvou obětí. Senzacechtiví novináři oběti nazvou právě podle oněch květin, které na hrobě rostou. Jedinou z černookých Zuzan je i Tessie – jediná dívka, která přežila. Tak začíná brilantně koncipovaný a mistrně napsaný thriller Julie Heaberlin je o boji jediné křehké dívky proti všemocnému zlu. Tessiin příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách, jež se navzájem prolínají a po kapitolách střídají. Pohled do minulosti se točí kolem soudu s Terrellem Goodwinem, mužem, jenž je díky jejímu svědectví obviněn z únosů a vražd, současný děj se odehrává v době, kdy je Tessie 34 let, a tváří v tvář musí čelit Goodwinovi i svým pochybnostem, zda její tehdejší svědectví bylo pravdivé. Kapitoly vyprávěné dospívající Tessie se zaměřují na její sezení s psychiatrem. Dívka trvá na tom, že útočníka na vlastní oči nikdy neviděla a pamatuje si jen chvíle, kdy se napůl pohřbená musela dívat do tváře jiné mrtvé dívky. Státní zástupci však doufají, že by psychiatr mohl z její paměti dostat i další vzpomínky, které by mohly podezřelého usvědčit. Tessie však sezení u lékaře bojkotuje a odmítne se podrobit i hypnóze. Co asi skrývá? V kapitolách ze současnosti se dospělá Tessa musí rozhodnout, zda bude spolupracovat s právníky, kteří by mohli s použitím moderních testů DNA buď definitivně usvědčit, nebo naopak osvobodit Goodwina, který čeká na popravu v cele smrti. Tessa bojuje se svou pamětí i výčitkami, že možná poslala do vězení nevinného. Proč? Protože už nějakou dobu dostává výhružné zprávy a myslí se, že je posílá skutečný vrah. Nebo jsou tyto zprávy dílem někoho jiného? Do případu bylo tehdy zapleteno mnoho lidí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326971/big_cernooke-zuzany-3zh-326971.jpg 3.5383
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Omega
Originální název:

Black-Eyed Susans, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (146)

Kniha Černooké Zuzany

martina.tim
15. září

Nejspíš jdu "zase" v názoru na knihu proti proudu od ostatních čtenářů, ale mě se kniha líbila. Po dočtení mi vše zapadlo a neshledala jsem nic, co by nebylo vysvětleno nebo co bych si nemohla domyslet. Kniha je spíše zaměřena na psychickou stránku hlavní hrdinky, která dlouhá léta se snaží vypořádat s prožitým traumatem a baží po odpovědích a klidu. Není to thriller typu, kde autor dopodrobna popisuje zvrácenosti a kule drásající boj na život a na smrt, kdy hl. hrdina vyvázne smrti jen o "kozy Keiry Knightly". Závěr se mi líbil a odhalení docela překvapivé. Jednoduše pohoda "Jazz".

jajcak
06. září

Žádná pecka. V tomhle žánru jsem už určitě četla lepší knihy. Někdy jsem se ztrácela v ději, autorka dost často něco naznačí.


LenkaGonn
17. června

Z knihy jsem lehce zmatená. Z jedné strany se mi líbila a byla jsem dlouho rozhodnutá dát jí 4 hvezdičky, ale konec mne natolik zklamal, že jsem musela dát 3. Kniha je psychologický triller. Rozhodně je příběh zajímavý, jazyk je občas květnatý a poetický, což pro mě bylo plus. Rozhodně to je promyšlený příběh a od poloviny až do rozuzlení i napínavý. Konec byl bohužel ne tolik zajímavý a šokující jak jsem si představovala.

whiolet
23. května

Ze začátku mě kniha strašně vtáhla do sebe, jenže někde v půlce se to točilo jen o tom jednom Zuzany, Zuzany, Zuzany a nakonec se ani pořádné vysvětlení nekonalo!
Je to strašná škoda, protože kniha měla, tak strašně dobře našlápnuto a konec se tak odflaknul.
Mimochodem jsem to ani moc nepochopila s tou Lydii, to bylo pro mě, tak nepromyšlené až mě to bolelo...

Majule7
05. dubna

Knížka se mi četla lehce, ale jak už tady ostatní čtenáři zmiňují, chybělo mi tam vysvětlení a popsání celé situace okolo "zahození".

Booky84
14. března

Zajímavě psaná detektivka - střídání minulosti a současnosti se mi velice líbilo. Škoda jen, že nebylo vše úplně vysvětleno...

KLHannah
07. února

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Potom jsem měla problém od knihy odejít, i když jsem někdy nemohla rozeznat, co jsou jen Tessiny strachy a co je pravda. Nebo co se nějakými frázemi snažila autorka naznačit. Taky to může být vlivem překladu, kdo ví. No a konec? Ten byl absolutně hloupý. Ve druhé polovině záměrné navádění na falešnou stopu. Nevím, nějak mě ten konec zklamal.
Taky mi chybělo lepší vysvětlení, jak byla Tessa unesena a jak se ocitla s černookými zuzanami a se Zuzanami v hrobě. Bohužel, jen samé náznaky.

Pdede
30. ledna

Zajímavý příběh

1 ...