Černooké Zuzany

Píše se rok 1995. Šestnáctiletá Tessie Cartwright, zdravá, šťastná, mladá hvězda školního týmu, je v blízkosti svého domova ve Fort Worth unesena. O více než 30 hodin později je nalezena zraněná, zbitá a částečně zahrabaná v hrobě na poli, které je pokryto kobercem z květin, známých jako černooké Zuzany. Není tam sama, v hrobě je nalezna další mrtvá studentka a kosti dalších dvou obětí. Senzacechtiví novináři oběti nazvou právě podle oněch květin, které na hrobě rostou. Jedinou z černookých Zuzan je i Tessie – jediná dívka, která přežila. Tak začíná brilantně koncipovaný a mistrně napsaný thriller Julie Heaberlin je o boji jediné křehké dívky proti všemocnému zlu. Tessiin příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách, jež se navzájem prolínají a po kapitolách střídají. Pohled do minulosti se točí kolem soudu s Terrellem Goodwinem, mužem, jenž je díky jejímu svědectví obviněn z únosů a vražd, současný děj se odehrává v době, kdy je Tessie 34 let, a tváří v tvář musí čelit Goodwinovi i svým pochybnostem, zda její tehdejší svědectví bylo pravdivé. Kapitoly vyprávěné dospívající Tessie se zaměřují na její sezení s psychiatrem. Dívka trvá na tom, že útočníka na vlastní oči nikdy neviděla a pamatuje si jen chvíle, kdy se napůl pohřbená musela dívat do tváře jiné mrtvé dívky. Státní zástupci však doufají, že by psychiatr mohl z její paměti dostat i další vzpomínky, které by mohly podezřelého usvědčit. Tessie však sezení u lékaře bojkotuje a odmítne se podrobit i hypnóze. Co asi skrývá? V kapitolách ze současnosti se dospělá Tessa musí rozhodnout, zda bude spolupracovat s právníky, kteří by mohli s použitím moderních testů DNA buď definitivně usvědčit, nebo naopak osvobodit Goodwina, který čeká na popravu v cele smrti. Tessa bojuje se svou pamětí i výčitkami, že možná poslala do vězení nevinného. Proč? Protože už nějakou dobu dostává výhružné zprávy a myslí se, že je posílá skutečný vrah. Nebo jsou tyto zprávy dílem někoho jiného? Do případu bylo tehdy zapleteno mnoho lidí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326971/big_cernooke-zuzany-3zh-326971.jpg 3.5383
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Omega

Black-Eyed Susans, 2015

Kniha Černooké Zuzany

martina.tim

Nejspíš jdu "zase" v názoru na knihu proti proudu od ostatních čtenářů, ale mě se kniha líbila. Po dočtení mi vše zapadlo a neshledala jsem nic, co by nebylo vysvětleno nebo co bych si nemohla domyslet. Kniha je spíše zaměřena na psychickou stránku hlavní hrdinky, která dlouhá léta se snaží vypořádat s prožitým traumatem a baží po odpovědích a klidu. Není to thriller typu, kde autor dopodrobna popisuje zvrácenosti a kule drásající boj na život a na smrt, kdy hl. hrdina vyvázne smrti jen o "kozy Keiry Knightly". Závěr se mi líbil a odhalení docela překvapivé. Jednoduše pohoda "Jazz".

jajcak

Žádná pecka. V tomhle žánru jsem už určitě četla lepší knihy. Někdy jsem se ztrácela v ději, autorka dost často něco naznačí.

LenkaGonn

Z knihy jsem lehce zmatená. Z jedné strany se mi líbila a byla jsem dlouho rozhodnutá dát jí 4 hvezdičky, ale konec mne natolik zklamal, že jsem musela dát 3. Kniha je psychologický triller. Rozhodně je příběh zajímavý, jazyk je občas květnatý a poetický, což pro mě bylo plus. Rozhodně to je promyšlený příběh a od poloviny až do rozuzlení i napínavý. Konec byl bohužel ne tolik zajímavý a šokující jak jsem si představovala.

whiolet

Ze začátku mě kniha strašně vtáhla do sebe, jenže někde v půlce se to točilo jen o tom jednom Zuzany, Zuzany, Zuzany a nakonec se ani pořádné vysvětlení nekonalo!
Je to strašná škoda, protože kniha měla, tak strašně dobře našlápnuto a konec se tak odflaknul.
Mimochodem jsem to ani moc nepochopila s tou Lydii, to bylo pro mě, tak nepromyšlené až mě to bolelo...

Majule7

Knížka se mi četla lehce, ale jak už tady ostatní čtenáři zmiňují, chybělo mi tam vysvětlení a popsání celé situace okolo "zahození".

Booky84

Zajímavě psaná detektivka - střídání minulosti a současnosti se mi velice líbilo. Škoda jen, že nebylo vše úplně vysvětleno...

KLHannah

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Potom jsem měla problém od knihy odejít, i když jsem někdy nemohla rozeznat, co jsou jen Tessiny strachy a co je pravda. Nebo co se nějakými frázemi snažila autorka naznačit. Taky to může být vlivem překladu, kdo ví. No a konec? Ten byl absolutně hloupý. Ve druhé polovině záměrné navádění na falešnou stopu. Nevím, nějak mě ten konec zklamal.
Taky mi chybělo lepší vysvětlení, jak byla Tessa unesena a jak se ocitla s černookými zuzanami a se Zuzanami v hrobě. Bohužel, jen samé náznaky.

Pdede

Zajímavý příběh