Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně

Kniha zcela obnažuje choulostivé kapitoly života Josepha a Magdy Goebbelsových. Manželé byli příklady a vzory možná jen jako národní socialisté, ovšem jejich soukromý život se ve skutečnosti nesl v duchu zvrácenosti, sexuální neukojitelnosti a cynismu. Šéf na cistické propagandy byl jen notorický sukničkář, nenasytný zvrhlík a uspokojovatel sexuálních potřeb. Proto také řada mužů nerada viděla, když se objevoval v blízkosti jejich manželek. Služby ovšem nabízel nejedné herečce a tanečnici a vedl si o tom docela detailní záznamy. Jeho avantýry byly tak rozmanité, že přesahovaly běžný rámec. Známý svůdník mnohé mladičké začínající tváře filmu či divadla ve své ložnici patřičně zaučoval – kvůli rychlé kariéře byly krásky Goebbelsovi po vůli. Téměř dvouletý milenecký vztah s českou herečkou Lídou Baarovou nakonec u Hitlera vyvolal pobouření, takže Goebbelse na nějaký čas odsunul na druhou kolej. Magda Goebbelsová od mládí poutala svým půvabným vzhledem a uhlazeným chováním pozornost vlivných a bohatých mužů. Ukázková žena režimu ovládala několik jazyků a dokonale držela krok s módou. Nacistickou propagandou byla vynášena jako dokonalý vzor německé ženy. Přes to všechno svůj osobní život spojila jak s nejbohatším německým mužem, tak i se skromným Židem a nakonec s nejzuřivějším nacistou. Přesvědčená buddhistka a posléze sionistka z dob mládí byla národním socialismem natolik okouzlená, že se mu bezvýhradně oddala. S Goebbelsem žila jako žena, když k němu pravidelně uléhala a rodila mu děti, ovšem s Hitlerem byla spřízněna jako s Bohem. Není vyloučeno, že v jednom čase přece jen s vůdcem měla intimní poměr. Jisté je, že führerovi propadla zcela, a to natolik, že byla připravena obětovat mu vše, což také nakonec učinila, když zavraždila sebe i své děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268023/big_manzele-goebbelsovi-svudnik-a-vraze-268023.jpg 4.144

Kniha Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně

rutto45

Za každým veľkým nacistom stojí jeho nemenej veľká, nacistická, "drahá polovička".

patera9000
07.04.2021

To nemá chybu. Dozvíte se v ni například to, co jinde moc nepíšou, jejich zvrhlosti. Málokterou knihu přečtu 2x, ale Magda mě bere.

Minarikova443
19.01.2021

Jedna z těch lepších, co jsem četla o téhle minulosti.

Knoblova
21.08.2020

Za mě plný počet hvězd. Kniha je plná zvratů, především u Goebbelsové. Některé pasáže bych mohla podrobit kritice, ale převažuje kladné hodnocení.

Minarikova443
03.07.2020

Jsem v polovině a líbí se mi to, zase něco jinýho a hlouběji do detailů. Ohodnotím až to dočtu.

bethulda
30.06.2020

Kniha nezabere moc času, zato spolehlivě rozšíří obzory.

martinekczech
28.05.2020

Čtivě napsaná kniha, doporučuji všem co se zajímají o rodinu propagátora nacismu.

petrusbrezu
24.04.2020

Goebbels mě nepřekvapil, ale ona na 100%. Druhá polovina knihy se mi zdá lepší.