Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně

Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268023/bmid_manzele-goebbelsovi-svudnik-a-vraze-268023.jpg 4 55 23

Kniha zcela obnažuje choulostivé kapitoly života Josepha a Magdy Goebbelsových. Manželé byli příklady a vzory možná jen jako národní socialisté, ovšem jejich soukromý život se ve skutečnosti nesl v duchu zvrácenosti, sexuální neukojitelnosti a cynismu. Šéf na cistické propagandy byl jen notorický sukničkář, nenasytný zvrhlík a uspokojovatel sexuálních potřeb. Proto také řada mužů nerada viděla, když se objevoval v blízkosti jejich manželek. Služby ovšem nabízel nejedné herečce a tanečnici a vedl si o tom docela detailní záznamy. Jeho avantýry byly tak rozmanité, že přesahovaly běžný rámec. Známý svůdník mnohé mladičké začínající tváře filmu či divadla ve své ložnici patřičně zaučoval – kvůli rychlé kariéře byly krásky Goebbelsovi po vůli. Téměř dvouletý milenecký vztah s českou herečkou Lídou Baarovou nakonec u Hitlera vyvolal pobouření, takže Goebbelse na nějaký čas odsunul na druhou kolej. Magda Goebbelsová od mládí poutala svým půvabným vzhledem a uhlazeným chováním pozornost vlivných a bohatých mužů. Ukázková žena režimu ovládala několik jazyků a dokonale držela krok s módou. Nacistickou propagandou byla vynášena jako dokonalý vzor německé ženy. Přes to všechno svůj osobní život spojila jak s nejbohatším německým mužem, tak i se skromným Židem a nakonec s nejzuřivějším nacistou. Přesvědčená buddhistka a posléze sionistka z dob mládí byla národním socialismem natolik okouzlená, že se mu bezvýhradně oddala. S Goebbelsem žila jako žena, když k němu pravidelně uléhala a rodila mu děti, ovšem s Hitlerem byla spřízněna jako s Bohem. Není vyloučeno, že v jednom čase přece jen s vůdcem měla intimní poměr. Jisté je, že führerovi propadla zcela, a to natolik, že byla připravena obětovat mu vše, což také nakonec učinila, když zavraždila sebe i své děti.... celý text

Komentáře 23 Recenze 0

pavlikberan
pavlikberan
17.11.2023 5 z 5

Napsaná dobře a čte se dobře, výhrady byly, ale to bych neřešil

Radecek1976
Radecek1976
14.11.2023 5 z 5

Kniha se čte dobře některé věci autor trochu přehnal těžko uvěřitelné ale čte se rychle a dobře.

Pavelmokry
Pavelmokry
10.11.2023 5 z 5

Vcelku zajímavá kniha

rutto45
rutto45
31.03.2022 5 z 5

Za každým veľkým nacistom stojí jeho nemenej veľká, nacistická, "drahá polovička".

patera9000
patera9000
07.04.2021 5 z 5

To nemá chybu. Dozvíte se v ni například to, co jinde moc nepíšou, jejich zvrhlosti. Málokterou knihu přečtu 2x, ale Magda mě bere.

19.01.2021 4 z 5

Jedna z těch lepších, co jsem četla o téhle minulosti.

Knoblova
Knoblova
21.08.2020 5 z 5

Za mě plný počet hvězd. Kniha je plná zvratů, především u Goebbelsové. Některé pasáže bych mohla podrobit kritice, ale převažuje kladné hodnocení.

03.07.2020 4 z 5

Jsem v polovině a líbí se mi to, zase něco jinýho a hlouběji do detailů. Ohodnotím až to dočtu.

bethulda
bethulda
30.06.2020 4 z 5

Kniha nezabere moc času, zato spolehlivě rozšíří obzory.

martinekczech
martinekczech
28.05.2020 5 z 5

Čtivě napsaná kniha, doporučuji všem co se zajímají o rodinu propagátora nacismu.

petrusbrezu
petrusbrezu
24.04.2020 4 z 5

Goebbels mě nepřekvapil, ale ona na 100%. Druhá polovina knihy se mi zdá lepší.

klarahav
klarahav
06.03.2020 5 z 5

Stručné, ale výstižné.

konigludvik
konigludvik
26.02.2020 5 z 5

Svižné to bylo. Jozef byl magor to jsem věděl, ale že Magda byla taková svině? to normálně nechápu. Hvězdy zaslouženě.

JurijMilkovic
JurijMilkovic
09.01.2020 5 z 5

Četlo se to pěkně, jen mi vadil ten nával událostí.

akamasu
akamasu
03.01.2020 3 z 5

četl jsem lepší

Anna27
Anna27
03.10.2019 4 z 5

Knihy pana Mika mám velice ráda, v téhle mi akorát trošku vadil občas opakující se text a občasné chyby, ale jinak určitě zajímavé informace a kdo se o tuhle tématiku zajímá, nechť si přečte.

Termina
Termina
01.03.2019 5 z 5

Výborná a svižná četba :) Je až k podivu jak moc nás vždy budou fascinovat lidé s mocí.

Trustty
Trustty
23.06.2018 5 z 5

Srozumitelně a dobře napsaná kniha o životě manželů Goebbelsových, opírající se převážně o fakta z deníku, který si sepisoval sám Goebbels. Další dva fanatici, kteří svůj život zasvětili pro ně jedinému bohu říšskému kancléři. Na jedné straně promiskuitní Joseph, na straně druhé vypočítavá Magda. Pro ty co se zajímají o 2.sv. válku určitě doporučuji k přečtení.

LadyCotton
LadyCotton
13.02.2018 5 z 5

Kniha je velice dobře napsaná, i když souhlasím s komentářem níže, že se občas myšlenky autora opakují - nicméně i přesto: celkový dojem čtenáře neruší.
Knihu mohu doporučit.

Nestorkea
Nestorkea
08.02.2018 3 z 5

Místy trochu zamotané a často se myšlenky opakují, ale nebyla to špatná kniha.

Štítky knihy

fašismus Joseph Goebbels, 1897–1945