Toňula Toňula komentáře u knih

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Milé, lidské příběhy z prostředí, které sice nenavštěvujeme rádi, ale o to více jsme pak vděční, když tu narazíme na spřízněnou duši, která nám pomůže.

15.12.2021

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Zajímavý psychologický román odkrývající nečekaná tajemství v rámci jedné rodiny, ale i tajemství dalších lidí, kteří se ocitají v její blízkost. Ve středu všeho stojí komplikovaná Emma, která svým chováním nenávratně zasáhne do životů ostatních a ovlivní zásadně jejich budoucnost.

11.12.2021 4 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Poslední díl ságy je stejně čtivý a romantický jako předchozí, sympatická hrdinka překonávající těžkosti osudu, jen v závěru trochu moc sladkobolné, ale v dnešní smutné době působící jako pohlazení na duši.

30.11.2021 4 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Každý další případ inspektora Fawleyho je o něco lepší než ten předchozí.. Děj rychle graduje, vyprávění je ozvláštněno o různé vsuvky v podobě zápisů výslechů, internetových příspěvků a jiných zpráv.. Vše přispívá k zajímavosti a čtivosti tohoto napínavého příběhu.

25.11.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Opět velká spokojenost, autorčin styl psaní mi sedí, příběh zajímavý a hrdinky blízké svým charakterem i způsobem myšlení, bonus bylo místo děje, které mám spojené se svým dětstvím.

21.11.2021 4 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Čtivý, napínavý thriller o různých podobách sesterské lásky. Dvě hrdinky, dva pohledy a do toho tragédie, která navždy změnila jejich život..

17.11.2021 4 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Další zajímavý příběh se silným tématem, opět lidská slabost soupeřící se zodpovědností, láskou a důvěrou..hlavně ve vztahu matky a dítěte.

14.11.2021 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Zajímavý příběh o touze po lepším životě , i když prostředí člověka předurčuje k jinému způsobu života, o naději a o lásce v nehostinném New Orleans 50.let.

10.11.2021 4 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Milá knížka české autorky, která mě příjemně překvapila. I když zápletka nebyla příliš originální, dokázala jsem se úplně ztotožnit s hrdinčinými pocity, s jejím přístupem k životu i k řešení problémů, se kterými se potýká..

08.11.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Zajímavá, čtivá detektivka se sympatickou hrdinkou..skvělé pokračování příběhů s Josií Quinnovou.

02.11.2021 4 z 5

Dohoda s ďáblem Dohoda s ďáblem Simona Ahrnstedt

Po románech ze současnosti jsem zkusila autorčin historický román. Opět spokojenost-čtivý milostný příběh o síle žen, proradnosti, ješitnosti a krutosti některých mužů a hloubce lásky. Jen ten závěr byl na mne trochu moc sladkobolný

27.10.2021 4 z 5

Chyba jejího manžela Chyba jejího manžela Sheila O'Flanagan

Určitě nejde jen o tzv. oddechovku na dovolenou - za mě čtivý příběh o odvaze změnit svůj život, najít sama sebe a své sebevědomí, zkrátka věci, které trápí spoustu žen, jen ne každá dokáže udělat to, co hrdinka Roxy, mimochodem hodně sympatická..

27.10.2021 4 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Další zajímavé setkání s inspektorem Gamachem, tentokrát v nové roli velitele policejní akademie, ale ve společnosti starých přátel a v prostředí kouzelné vesničky Three Pines, která jakoby přitahovala tajemství a záhady.

23.10.2021 4 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Zajímavý, poměrně originální námět a čtivý způsob vyprávění, za mě moc dobré..

19.10.2021 4 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Čtivý příběh tří generací žen, z nichž každá něco skrývá a každá chce v životě najít štěstí, přitom všechny jsou dostatečně silné, aby dokázaly pomoci i jiným ženám.

16.10.2021 4 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Po Kyselých třešních, které mě hodně oslovily hlubokým příběhem jsem zvolila úplně jiný žánr. I tento příběh z pera stejné autorky nebyl špatný, nedosahoval sice takové hloubky jak u zmíněné předchozí knihy, ale i tak byl čtivý, napínavý a opět odhalující lidské slabosti i silné stránky v rámci propletence vztahů v jedné rodině.

10.10.2021 4 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Po delší době setkání se známými hrdiny, tentokrát v nelehké předválečné době. Opravdu zdařilé pokračování rodinné ságy Melzerů s jedinou chybou, že jsem si již po takové době úplně nepamatovala osudy hrdinů a jejich vzájemné vztahy..Ale nevadí, i tak pěkné počtení.

02.10.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

O něco slabší než předchozí knihy, ale přesto čtivá, napínavá a přes trochu překombinovaný závěr mě nezklamala. Zkrátka mám ráda knihy Shari Lapeny..

24.09.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Mám ráda autorčiny romantické útěky a i přes to, že tento příběh byl trochu slabší, byl čtivý a pro změnu nás zavedl do pro mě exotického Japonska.

18.09.2021 4 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Docela povedená a vtipná česká detektivka se sympatickou Josefínou.

18.09.2021 4 z 5