Toňula Toňula komentáře u knih

Dubnové slunce Dubnové slunce Katarína Gillerová

Další příběh mé oblíbené autorky, který nezklamal a splnil všechna má očekávání. Ráda po všech těch thrillerech a psychologických románech, které mám v oblibě, sáhnu po knize že života a z prostředí , které je mi blízké. Občas není na škodu si připomenout a uvědomit,jak se my ženy přes všechny slabosti a chyby dokážeme poprat se životem!

26.06.2021 4 z 5

Kam včely chodí spát Kam včely chodí spát Fiona Valpy

Zajímavý příběh dvou žen odehrávajíci se v různých časech, ale se stejným tématem osobní statečnosti, jejího hledání i nalézání.

25.06.2021 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Napínavá od začátku do konce, Luc a Ava opět sympatičtí, opět příběh vyprávěn z pohledu více postav a na závěr nečekané odhalení. Snad ještě lepší než první díl série.

22.06.2021 4 z 5

Tajemství mé matky Tajemství mé matky Sheila O'Flanagan

I když se mi Pohřešovaná manželka líbila více, ani tato kniha mě nezklamala. Rodinné tajemství není sice nijak originální, ale líčení rodinných vztahů a povah hrdinů mě bavilo, členové rodiny přes své slabosti byli sympatičtí a závěr příběhu milý.

15.06.2021 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Vzhledem k negativním komentářům jsem neměla velké očekávání, ale kniha mě docela příjemně překvapila. Josefína mi byla sympatická, příběh čtivý, i když některá místa byla slabší, celkově pohodová detektivka.

11.06.2021 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Autorčiny knihy nejsou rozhodně pouze thrillery - kromě napínavých příběhů ,které jsou vždy originální, jsou i psychologickými sondami do duší hrdinů a obvykle gradují do nečekaných závěrů..Ani tento román není výjimkou. Bravo, Lucy!

10.06.2021 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Milý, čtivý příběh, sympatická hrdinka, zajímavé prostředí, trochu napětí, ideální koktejl pro duši.

05.06.2021 4 z 5

Kábulská škola krásy Kábulská škola krásy Deborah Rodriguez

Chvíli mi trvalo si zvyknout,že nejde o klasické vyprávění, ale o záznamy událostí, které mapují hrdinčin život v pro nás neznámém prostředí Afghánistánu. Právě proto je kniha velmi zajímavá a čtivá a i přes dokumentární styl velmi lidská.

04.06.2021 4 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Autorky jsem objevila náhodou a byla pro mne příjemným překvapením. Její příběhy nepostrádají originalitu, přesto jsou čtivé a především plné lidskosti. Ani tato nebyla výjimkou.

03.06.2021 4 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Čtivý , lehce napínavý příběh mateřské lásky, příběh o tajemství setkání se smrtí a posedlosti, kterou nelze ovládat. Zajímavá kniha.

27.05.2021 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Zajímavá a napínavá detektivka se sympatickou dvojicí vyšetřovatelů, čtivý příběh, ve kterém se prolínají dějové linie více postav.

26.05.2021 4 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a opět velká spokojenost-poměrně originální vyprávění pohledem více postav má spád, napětí, nenechá vydechnout až k nečekanému rozuzlení.

18.05.2021 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Po Mrazu, který mě naprosto pohltil dějem i atmosférou a Kruhu, který byl neméně čtivý a napínavý jsem se u Tmy od poloviny docela trápila..Opět napínavý příběh,ale pro mě místy překombinovaný a nepřehledný až k poměrně nereálnému vyústění..Škoda,ani Martin Servaz tu neměl tolik prostoru..

17.05.2021 3 z 5

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Mohu jen potvrdit předchozí komentáře - čtivý příběh o odvaze změnit radikálně svůj život, o znovunalezení sebedůvěry, sebe sama, o staronových setkáních a nových začátcích. Opravdu příjemné překvapení.

12.05.2021 4 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Knihy autora jsou trochu odlišné od klasických detektivek nebo thrillerů, kromě příběhu tu významnou roli hraje prostředí a jeho atmosféra. V tomto docela mrazivém vyprávění o hledání pravdy je prostředí vřesovišt rovnocenným partnerem hrdinů a přidává na napětí. Zajímavý román!

09.05.2021 4 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Trochu slabší než předchozí autorčiny knihy,ale přesto příběh, který obsahoval vše, co jsem od něj čekala - čtivost, napětí, lásku a nečekané odhalení, takže spokojenost.

05.05.2021 4 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Vzhledem k množství thrillerů, které poslední dobou čtu, pro mne byla kniha milým rozptýlením. Jen ten závěr mě trochu překvapil..

03.05.2021 4 z 5

Rozbité panenky Rozbité panenky Sarah Flint

Zklamání, nedočetla jsem,oproti předchozím autorčiným knihám mě nezaujala..

02.05.2021 1 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Knihu jsem si půjčila náhodou a byla jsem mile překvapena. Zpočátku pomalý rozjezd,ale postupně příběh nabírá na napětí až k zajímavému a docela překvapivému závěru. Spokojenost!

29.04.2021 4 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

Tentokrát jsem se trochu trápila,příběh samotné Grace byl lidský a čtivý, ale ostatní pasáže byly docela překombinované a nutily mě přeskakovat,i když to běžně nedělám..škoda.

27.04.2021 3 z 5