Toňula Toňula komentáře u knih

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Opravdu zajímavý příběh především způsobem vyprávění, originální a přesto čtivý, přináší spoustu podnětů k zamyšlení nad smyslem lidského života a důležitosti lásky. Mnohem lepší než autorčin předchozí román. Pokud vyjde další, rozhodně si ho nenechám ujít.

05.06.2014 4 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Další zajímavá kniha s promyšleným dějem, kombinující několik žánrů dohromady a výsledkem je čtivý,mnohovrstevnatý příběh, který dokáže oslovit široké spektrum čtenářů.

29.05.2014 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Další z pozoruhodných Sparksových příběhů, nezapůsobil na mě tak silně jako např. Milý Johne, ale určitě je tu mnoho témat k zamyšlení, především nad hodnotou lidského života, který může být krátký, ale o to intenzivněji prožitý

20.05.2014 4 z 5

Nic netrvá věčně Nic netrvá věčně Sidney Sheldon

Stejně jako ostatní ze Sheldonových knih nezklamala, ale děj mi oproti jiných připadal poněkud jednoduchý a postavy méně prokreslené,ale příběh byl čtivý,prostředí zajímavé.

16.04.2014 4 z 5

Čertovo kopyto Čertovo kopyto Jan Sviták

Dcera zakoupila knihu přímo od autora v rámci besedy a hned se do ní pustila. Přečetla ji jedním dechem,což u ní není obvyklé, proto mi to nedalo a přečetla jsem ji také. Byla jsem hodně překvapena, příběh propracovaný, plný zvratů a překvapení, místy i humorný, úžasná kombinace detektivky,thrilleru a pohádky.

12.04.2014 5 z 5

Pekelný advent Pekelný advent Jan Sviták

Po přečtení Čertova kopyta jsem si od autora objednala i jeho pokračování, které jsme s dcerou opět shltly jedním dechem. Příběh je stejně napínavý a propracovaný jako v předchozí knize, snad je jen o kapku temnější.

12.04.2014 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Byla jsem opravdu zvědavá na knihu autora,se kterým jsem kdysi navštěvovala stejné přednášky a musím přiznat,že zklamaná jsem nebyla. Když pominu pár chyb v textu, příběh byl čtivý, kromě detektivní linie tu byly zapracovány i životní příběhy hlavních postav, celkem dobře vyjádřeny jejich osobní pocity a v neposlední řadě také prostředí, kde se děj odehrával a které dobře znám. Určitě si přečtu i jeho další.

11.04.2014

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Pro mě jedna z nejlepších sheldonovských knih, pozoruhodný a propracovaný příběh plný zvratů, postavy nejsou jednoznačné co se týče charakteristiky, zajímavé prostředí,v němž se odehrává i nečekané vyústění některých dějových linií. Mimořádně čtivé!

11.04.2014 5 z 5

Strážce Strážce Nicholas Sparks

Po Johnovi trochu změna, ale rozhodně příjemná, zajímavá kombinace milostného příběhu a detektivky,v závěru až thrilleru.

11.04.2014

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Tuto knihu jsem četla jako druhou od tohot autora,první byl Zápisník jedné lásky. Upřímně řečeno, tato mě oslovila více. Obdivuji,jak autor dokáže vykreslit uvažování mužských hrdinů,dokáže milostný příběh povýšit na něco víc než jen sladkou romantiku,nutí přemýšlet a vyvolává otázky o zásadních věcech v lidském životě.

11.04.2014 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Také jsem četla tuto knihu jako první od zmiňované autorky, souhlasím s ostatními, je nejslabší,ale naštěstí mě to neodradilo, zkusila jsem Vlastní spravedlnost a byla příjemně překvapena. Další jsem začala číst chronologicky a vždy jsem byla nadšena.

11.04.2014 2 z 5

Sny o vůni citronů Sny o vůni citronů Kajsa Ingemarsson

Na základě pozitivních ohlasů jsem si i já přečetla tento příběh, nebyla jsem zklamaná, lidský příběh o zklamání i naději. Doufám,že vyjdou i další tituly autorky.

11.04.2014 4 z 5