Toňula Toňula komentáře u knih

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Asi jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Objevila jsem tuto autorku nedávno a všechny dosud přečtené knihy mě vždy oslovily hloubkou myšlenek, které jsem v nich našla. Tento nevšední příběh vyprávěný z pohledu všech účastníků je plný emocí, úvah o smyslu života, mateřské a bratrské lásky, o poznání sebe sama, o schopnosti přežít a prožít, i když nás duševní porucha o určité schopnosti připravila.

25.02.2015 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Po přečtení první autorčiny knihy jsem byla zvědavá na další detektivní případ komisaře Gamache. Nebyla jsem zklamaná, i když jsem trochu tušila,kdo by mohl být případným pachatelem. Každopádně jsem si opět užila atmosféry městečka, jeho svérázných obyvatel i setkání s již známými postavami z minula,to vše na pozadí mrazivé zimy,která ovlivňuje a ovlivnila života lidí,kteří v příběhu vystupují.

11.02.2015 4 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Katarína Gillerová

Čtivý ženský příběh o minulosti,která ovlivňuje hrdinčin současný život i život její matky - smrt otce i sestry, narušené vztahy s blízkými příbuznými, nezodpovězené otázky..to vše je třeba postupně vyjasnit,aby mohla pokračovat dál smířená a vyrovnaná s tím, co se stalo.

28.01.2015 4 z 5

Řekni mi svůj sen Řekni mi svůj sen Sidney Sheldon

Další příběh z pera mého oblíbeného autora zpracovávající pozoruhodné téma nepříliš známé psychické poruchy a jejich důsledků na lidských život. Opět nechybí napětí, kulisa rozmanitých prostředí a nečekanost odhalení.

17.01.2015 4 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Další z pozoruhodných děl Tess Gerritsenové, tentokrát s průnikem to minulosti, která ovlivňuje život současných hrdinů a jejich pátrání po totožnosti osoby, jejíž ostatky nalezla hlavní postava na své zahradě.

06.01.2015 4 z 5

Rozmarná léta Rozmarná léta Jiří Menzel

Upřímně-knihu jsem četla téměř celý rok,ale ne proto, že by byla nudná, spíše jsem se snažila vychutnat skládanku života a tvorby mého oblíbeného režiséra, o kterém jsem svého času psala svoji absolventskou práci. Dozvěděla jsem se tu spoustu zajímavého ze zákulisí vzniku jednotlivých filmů, z Menzelova soukromého života, dále o politickém vlivu na jeho tvorbu i jeho samotného, o jeho přátelích a kolezích a v neposlední řadě také o ohlasech na jeho tvorbu, kterou netvoří jen filmy, ale i bohatá herecká a divadelní filmografie. Jsem ráda, že kniha je součástí mojí knihovny, budu se k ní moci kdykoliv vrátit.

02.12.2014 4 z 5

Klinika Klinika Henry Denker

Další zajímavá kniha mého oblíbeného autora, jen mě neoslovila tolik, jako jeho předešlé příběhy..Kniha o lásce, boji se závislostí, o lidské slabosti i odvaze, o moci slávy a traumatu z minulosti..

27.11.2014 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milá knížka plná vzpomínek z jednoho období naší historie viděné očima malého kluka, který prožíval radost a smutek a naučil se chodit " po strništi bos".

27.11.2014 4 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Druhá kniha,kterou jsem od autorky četla, opět mě zaujala příběhem kombinujícím více dějových linek, jen rozuzlení mě hodně překvapilo, ale to je u detektivky jen dobře..Zajímavý byl pro mne i popis prostředí - ostrova a jeho pamětihodností, který děj obohatil. Těším se na další díla této autorky a další případ komisaře Knutase.

27.11.2014 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Opravdu pozoruhodná kniha, první, kterou jsem od autorky četla. Zajímavý způsob vyprávění i téma, příběh plný otázek, na které nelze jednoznačně odpověď a překvapivý závěr..

12.11.2014 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Dle kladných recenzí ostatních uživatelů jsem ze zvědavosti sáhla po této prvotině švédské autorky. Zklamaná jsem nebyla, děj překvapivý, totožnost pachatele též, osobní příběhy aktérů, které se prolínaly dějem oživovaly vyprávění..co dodat, doporučuji a těším se na další.

29.10.2014 4 z 5

Naše parta Naše parta Karel Ptáčník

Tuto knihu mám ve své knihovně natolik ohmatanou, že se bojím, aby se mi nerozpadla..Kniha mého dětství plná humoru, vtipných situací i trefných komentářů, že jsem po ní sahala znovu a znovu,abych opakovaně prožívala s toutou povedenou partou naprosto nezapomenutelné léto.

15.10.2014 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Vzhledem k mé náklonnosti k Agathe Christie jsem sáhla i po této prvotině zmíněné spisovatelky. Nebyla jsem zklamaná, propracovaný příběh s překvapivým rozuzlením, kulisa poklidného venkova a někde na pozadí přítomnost zla..Jsem zvědavá na další případ inspektora Gamache.

15.10.2014 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Knihy Kate Mortonové nemohou nikdy zklamat, pozoruhodně kombinují minulost s přítomností a obvykle na závěr překvapí nečekaným rozuzlením celého příběhu. Těším se na další knihy

09.09.2014 5 z 5

Bojíš se tmy? Bojíš se tmy? Sidney Sheldon

Další pozoruhodný sheldonovský příběh, svižné tempo vyprávění, překvapivé dějové zvraty a nečekané vyústění příběhu.

09.09.2014 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Po trochu nepodařené Vraždě s vůní mandlí přichází autorka s dalším propracovaným příběhem plným nečekaných zvratů, zajímavých postav a jejich osobních příběhů, které se tradičně proplétají a směřují k překvapivému vyústění.

27.08.2014 5 z 5

Domov pro Kathy Domov pro Kathy Henry Denker

První kniha, kterou jsem četla od tohoto autora. Oslovila mne zajímavým, i když smutným příběhem o bolestném hledání nové rodiny pro dospívající dívku i boji s těžkou nemocí, zároveň odhodláním neztrácet naději. Určitě se poohlédnu po dalších autorových dílech.

27.08.2014 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Další povedená detektivka z pera oblíbené autorky, opět skvěle kombinuje pátrání s osobními životy a smýšlením hlavních postav.

11.08.2014 4 z 5

Penzion Růžový přístav Penzion Růžový přístav Debbie Macomber

Hezké čtení na léto, ráda si přečtu i další z děl autorky.

11.08.2014 4 z 5

Pod ochranou noci Pod ochranou noci Linda S. Howington

Zajímavý příběh od mé oblíbené autorky, jen souhlasím s ostatními, že by neuškodilo méně popisu plánování akce na obklíčení místních obyvatel a více pozornosti budování vztahu mezi hlavními hrdiny.Ale jinak čtivé, propracovaná charakteristika prostředí i postav.

16.06.2014 3 z 5