Naše parta

Naše parta https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98060/nase-parta-98060.jpg 5 58 22

Prázdniny party kluků z Prahy vypadají na první pohled obyčejně. Dva měsíce s rodiči na chatě u jezera nezní nijak zvlášť lákavě a jistě si dovedete představit něco mnohem zábavnějšího. Jenže tohle nejsou ledajací kluci a prázdniny tedy taky nebudou ledajaké. Honza Čapek řečený Bimbo je šéfem party, ale má se co ohánět, aby jeho autorita vydržela. Navíc musí neustále odrážet útoky nepřátelských Pysků. A co teprve když se ukáže, že mezi chataři došlo ke krádeži, a podezření padne právě na kluky…... celý text

Turlogh
15.01.2023 5 z 5

Znamenité vyprávění o partě kluků, zažívajících příhody o prázdninách na chatové osadě u jezera. Skvělé dialogy, humorné, čtivé. Howgh.

brixie
22.04.2022 5 z 5

Kniha mého dětství, milovala jsem ji a četla ji pořád dokola. Doufám, že se mi podaří původní vydání sehnat v antikvariátu, abych v ní jednou ve stáří mohla listovat :-)

mcabr
24.10.2021 5 z 5

Úžasná knížka, příběh o partě kluků na prázdninách, něco co by chtěl prožít každý. A k tomu krásný ilustrace.

mot33
01.11.2020 5 z 5

Krásný prázdninový příběh od jezera .Kdo četl tak není co dodat.

PROCESOR
13.12.2018 5 z 5

Bimbalapindr,
To chápou jen Ti co to četli..) Nesmrtelná a kouzelná knížka, jako vzpomínka na dětství, funguje i po létech a věřím, že po ní rád šáhnu i v domově důchodců.

kristijan
22.10.2018 3 z 5

Ani zdaleka to není tak dobré, jak se tu píše. Někde v půlce jsem knížku dokonce dost otráveně odložil, protože jsem už měl plné zuby toho, jak se tam pořád někdo "válí" a "řve smíchy", přitom některá sranda na úkor ostatních lidí mi občas přišla spíš hnusná než k smíchu. Zvlášť pana Naumana mi bylo vyloženě líto. Taky 30 let stará mluva mládeže, kterou se autor urputně snažil napodobit, dneska nutně působí totálně mimo mísu.
Jsem nicméně rád, že jsem se ke knížce nakonec vrátil a dočetl ji, ať už kvůli překvapivé proměně Pysků, fackám pana doktora nebo všeobecně dobrému konci. Spoustu neduhů jsem tak knížce nakonec odpustil a ukončil její čtení s úsměvem na tváři.

Loginus
13.06.2017 5 z 5

Bezesporu jedna z nej knih mého dětství, po které s chutí sáhnu i dnes. I když už je to vlastně historické čtení. Balón nemá chybu a jeho deník je kouzelný. Hravé, zábavné lehké a letní. Top.

Skawin
25.11.2016 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih mého dětství, která mě nezklamala ani po letech...

Dagmara36
13.06.2015

Je to ta nejskvělejší knížka pro děti jaká kdy vyšla. Takové prázdniny jsem vždy toužila zažít. Teď i jako dospělá po ní ráda sáhnu a směju se stále stejně jako když jsem byla malá.

mob
16.03.2015 5 z 5

Moc lituji, že nevyšlo žádné pokračování "o rok později", tuhle knížku jsem přečetl již nejmíň 10x a doufám, že si ji, se stejnou chutí, přečte alespoň 1x i můj syn.

tlampač
04.01.2015 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší česká dětská knížka, je to "prdel", je to realita a přesto snový prázdniny. Odzkoušel jsem už na další generaci a jsou z toho naprosto stejně PAF!

Toňula
15.10.2014 4 z 5

Tuto knihu mám ve své knihovně natolik ohmatanou, že se bojím, aby se mi nerozpadla..Kniha mého dětství plná humoru, vtipných situací i trefných komentářů, že jsem po ní sahala znovu a znovu,abych opakovaně prožívala s toutou povedenou partou naprosto nezapomenutelné léto.

z.lucak
22.07.2014

Tuto knížku jsem si půjčoval z knihovny od nějaké třetí třídy a četl jí snad desetkrát,dnes je mi 34 let a díky internetu se mi ji podařilo z jednoho antikvariátu sehnat, měl sem z toho neskutečnou radost,což každej asi pochopí kdo ji někdy četl, pro mě je to ta nejlepší vzpomínka na dětství, doufam, že si ji jednou muj rok a půl starej syn přečte,fakt super knížka s vysněnýma prázdninama a s obyčejnýma klukama který snad ještě existujou, mimochodem začal sem ji číst znova, zrovna jsou všichni na návštěvě u Peteho a Andrey a Hovorka rozsedl křeslo:)

Petr101
18.05.2014 5 z 5

Bezkonkurenčně má nejoblíbenější kniha z dětství. Četl jsem ji několikrát. A jak píše Juannita, kdyby ji vydali letos, věřím tomu, že generace "Husákových dětí" by ji pro své děti pořídili. Naštěstí ji mám doma. Sice je z ní salát, ale chci si ji nechat opravit. :-)

iva23
26.02.2014 5 z 5

Tak já se přidám ke chválení téhle parádní knížky: s bratrem jsme ji četli pořád dokola, známe ji vážně nazpaměť. Jen vidím ten obal a už bych četla znovu!

juannita
18.02.2014 5 z 5

Souhlas s JaS - bohužel spousta knih, které dnes pro děti vycházejí, mi připadá naprosto děsná - škvár bez vtipu a často s podivnými ilustracemi, nemá to hlavu ani patu... a plno knížek se vydává v reedicích znovu. :-( Kdyby vydali znovu a s původními obrázky Naši partu, věřím, že by si mnoho dospělých vzpomnělo a koupilo ji, pro mne je opravdu kouzelná a moc ji miluji a nestydím se to říci.. a když je mi nejhůř, vždy pomůže. Antidepresivum do zlých časů - to je přesně Naše parta, a natotatašup to budu opakovat třeba patnáct hodin a ať jsem třeba eman a maturant! ;-)

JaS.
08.02.2014

*****
Zaregistroval jsem se na tomto webu jen proto, abych mohl panu Ptáčníkovi také poděkovat za Naši partu. Měl jsem jako dítě těžký
zápal plic a maminka mi ji u postele četla stále dokola. Objektivně si myslím, že mi zachránila život. Mrzí mě, že tuto úžasnou knížku
většina literárních encyklopedií zcela opomíjí... Jo, a víte co? Nedávno mi onemocněla maminka... a já jí říkám: tak co, mami, dáme
Bimbapindr?!

juannita
09.12.2013 5 z 5

Tak musím s radostí napsat, že se mi po dvaceti!! letech tutoo úžasnou knížku podařáilo sehnat, asi se stal zázrak a mé dlouholeté úsilí bylo korunováno úspěchem... :-) A miusím říci, že i dnes mě kniha opět "dostala", nic neztratila ze svého kouzla ani pro dospělce (který nezapomněl být trochu dítětem), smála jsem se zrovna jako kdysi a v mé obsáhlé obrknihovně má čestné místo. P/roti smutku, zimě a tesknotě - úžasný lék plný pohody a hřejivé atmosféry, slunce v deskách a s krásnými ilustracemi fantastického Mistra Maláka... Stojí to za to, shánět a pídit se. opravdu. :-)

Kefidlo
30.11.2012 4 z 5

prvni kniha , ktera me opravdu bavila :)

studentice
21.07.2012 5 z 5

Pro me nejkrasnejsi knizka spojena s mym detstvim - vzdycky kdyz jsem byla nemocna, tak mi ji mamka cetla:). Je plna laskaveho humoru, dobrodruzstvi a klukovskych lumparen. Kez by vsechny deti mely moznost stravit detstvi jako hlavni hrdinove. I kdyz uz jsem davno dospela, tak stale patri do me top 10:)

děti prázdniny parta dětí

Karel Ptáčník