Město na hranici

Autor podává v tomto románu příběh o zrodu nového života v severomoravském okresním městě..Života organizujícího se z chaotického a živelného procesu osidlování pohraničí a odsunu Němců v prvních poválečných měsících.

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/88272/mesto-na-hranici-88272.jpg 416
Romány, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Město na hranici

druzickaster
22.12.2019

Výborný popis osidlování poválečného pohraničí. Rok života v městečku těsně po válce. Perfektně vystavěné figury, odsun Němců, znovu zakládání politických stran, poctivci, zloději, intrikáni.... U knihy se člověk rozhodně nenudí a obdivuji otevřenost a nestrannost s jakou pan Ptáčník celý stav ve městě popsal. Těším se na volné pokračování Noc odchází ráno.

Harry
03.12.2019

Velice obsáhlá kniha o poválečném osídlování pohraničí a odsunu Němců se mi docela líbila, samozřejmě že byla načichlá komunistickou propagandou, ale nebylo to tak strašné.

Eicherik
22.04.2018

Město na hranici se zaobírá jedním z mých oblíbených témat a tím tématem je konec války v pohraničí. Město na hranici je velmi reálná kniha, která se zaobírá poválečnou dobou a mezilidskými vztahy. Město na hranici je Bruntál. Ke knize mám velmi osobní vztah a jednou velmi drobnou postavou tohoto románu je můj děda, s kterým se Karel Ptáčník kamarádil.

aktijnov
11.04.2018

Bohužel nedočteno. Předmluva skvělá, ale dorazila jsem jen na stránku 200 a na víc nemám sílu....

Pavelpi
11.09.2011

Velmi reálná kniha o osidlování pohraničí.Kupodivu ukazuje i zápory,živelnost,krádeže a další nešvary,které tehdy vládly.