Toňula Toňula komentáře u knih

Na viděnou Na viděnou Mary Higgins Clark

Další povedená Clarková, příběh má spád, napětí, nepostrádá milostnou zápletku, vnitřní monology postav a graduje k překvapivému konci.

12.09.2016 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Netradiční, velmi čtivý příběh prolínající vyprávění několika postav, který udržuje čtenáře v lehkém napětí, jak to tedy vše doopravdy bylo. Knihu jsem přečetla za pár dní, neboť jsem byla zvědavá na závěrečné vyústění. Opravdu povedené dílo autorky, kterou jsem tímto pro sebe objevila a určitě sáhnu i po dalších románech.

12.09.2016 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Tess Gerritsen opět nabízí napínavý příběh, který se částečně odehrává v exotickém prostředí Afriky, nechybí překvapivé zvraty i pohled do osobních životů hlavních hrdinek, další z povedených děl autorky.

05.09.2016 4 z 5

Aféra v Cornwallu Aféra v Cornwallu Liz Fenwick

Příjemné čtení, opět zasazené do osobité krajiny Cornwallu, kombinuje tajemství, historii a milostný příběh.

03.09.2016 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla, opět nezklamala, pojila v sobě zajímavé téma, neobvyklé prostředí a správnou dávku romantiky.

31.08.2016 4 z 5

Pravda o tobě Pravda o tobě Susan Lewis

Pohodové prázdninové čtení, hrdinka řešící rodinné problémy i svoji minulost.

31.07.2016 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Další napínavé dílko mé oblíbené autorky, opět skvěle kombinující dramatický příběh s osobní rovinou hlavních postav.

01.07.2016 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Působivý, roszsáhlý a čtivý román mapující osudy sourozenců a jejich blízkých na pozadí historických událostí Afghánistánu, země, která pro mě osobně je hodně exotická. Tím zajímavější pro mě bylo sledovat příběhy jednotlivých postav a zároveň se dovídat o mentalitě tohoto národa.

01.07.2016 4 z 5

Pamatuj na mě Pamatuj na mě Mary Higgins Clark

Zajímavý příběh kombinující různé žánry a vedoucí k překvapujícímu rozuzlení.

22.06.2016 4 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Čtivý milostný příběh, odehrávající se ve dvou časových rovinách, ale na Sparkse trochu málo propracovaný co se týče myšlenek a jednání hlavních hrdinů. Za přečtení stojí,ale kvality některých jeho starších děl nedosahuje.

22.06.2016 3 z 5

Dům v Rothschildově aleji Dům v Rothschildově aleji Stefanie Zweig

Zajímavá kniha ,která mi evokovala seriál První republika, styl vyprávění trochu těžkopádnější,ale zvykla jsem si. Mám ráda rodinné ságy na pozadí významných dějinných událostí, takže rozhodně sáhnu i po dalších dílech.

08.06.2016 3 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Jako nadšená čtenářka severské krimi jsem se nedávno zúčastnila přednášky na toto téma a zaznělo zde i jméno Karin Fossum, kterou jsem dosud neznala. Sáhla jsem tedy po první její knize, která u nás vyšla, a byla jsem docela mile překvapena. I přes otevřený konec je čtivým příběhem, který, jak už to tak u severských románů bývá, spojuje pátrání s osobními příběhy hrdinů, které se odehrávají v mikrosvětě vesnice Edelstadt. Určitě nezůstanu jen u této autorčiny knihy.

07.06.2016 4 z 5

Chybná diagnóza Chybná diagnóza Henry Denker

Opět hluboce lidský příběh o cti a zodpovědnosti versus zneužití moci. Mrzí mě, že jsem již přečetla téměř všechny autorovy knihy, které mě vždycky donutily zamyslet se nad důvody a následky jednání, které často mohou zachránit nebo naopak zničit lidský život.

01.06.2016 4 z 5

Dům v Cornwallu Dům v Cornwallu Liz Fenwick

Příjemně čtivá, pohodová kniha s poměrně předvídatelným koncem,nic převratného, ale mé ženské čtenářské "já" uspokojila.

26.05.2016 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Asi zatím nejlepší, co jsem od autorské dvojice četla. Příběh měl spád, držel čtenáře po celou dobu v napětí, neměl žádná hluchá místa, propracovaný, čtivý, napínavý od začátku do konce. Taky komisař Linna tu měl o lidštější podobu, získal si ještě více moje sympatie a už těď jsem zvědavá na další knihu.

23.05.2016 4 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Po knize jsem sáhla úplně nahodile, mám totiž ráda thrillery z lékařského prostředí. Až později jsem zjistila, že šlo o autorovu prvotinu,což mě překvapilo a smekám, protože se mu hned napoprvé podařilo napsat napínavý a čtivý příběh, který udrží čtenáře ve střehu od počátku do konce.

16.05.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem dostala jako dárek a trochu jsem její přečtení odkládala vzhledem k její velké mediální propagaci,kterou nemám ráda..Ovšem když jsem se do ní začetla, pochopila jsem,že chvála byla oprávněná. Čtivé, napínavé, prolínání několika vypravěčů a pozoruhodné,i když mnou trochu tušené, vyústění..Naprosto uspokojila mé čtenářské potřeby.

11.05.2016 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Četla jsem též bezprostředně po Ženě v kleci a také mně připadal příběh slabší. Vyprávění čtivé, komisař Morck je sice kontroverzní postavou, ale určitě zajímavou, stejně jako jeho týmové kolegové, kromě svérazného Asada též nová kolegyně Rose, kteří dohromady tvoří nesourodé,ale docela fungující společenství. I mně trochu vadilo odhalení pachatelů hned na počátku, přesto zde bylo cítít napětí z postupného odhalování jejich zločinů a narůstající strach z blížícího se trestu.

07.05.2016 4 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Další případ komisaře Dupina, opět příjemně kombinující pátrání po pachateli vraždy s popisem pozoruhodné bretaňské krajiny a s komisařovými vnitřními úvahami a pocity.

22.04.2016 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Také se připojuji k názoru, že kniha byla docela zdlouhavá, předchozí autorčiny příběhy mě zaujaly více. Ale za přečtení stála.

19.04.2016 3 z 5