Toňula Online Toňula komentáře u knih

Útěk Útěk Diane Chamberlain

Knihy Diane Chamberlainové nedokážou zklamat, opět lidský příběh o síle mateřské lásky a o odvaze změnit život.

22.04.2017 4 z 5

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

Stejně milá jako předchozí díl - čtivý, laskavý příběh se známými hrdiny, kteří od předchozího dílu ušli kus cesty a opět udělali nová poznání o sobě i o druhých.

12.04.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Druhá kniha,kterou jsem od autorky četla, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na její styl a způsob vyprávění (prolínání výpovědí postav s dějem,který předcházel), ale brzy jsem byla vtažena do děje a jen jsem si užívala příběh vyprávěný z několika úhlů pohledu. Zajímavá knížka, určitě sáhnu i po dalších.

08.04.2017 4 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Čtivá,oddychová, na mě trochu jednoduchý příběh, ideální na odreagování od starostí všedního dne.

30.03.2017 3 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Zatím nejlepší z Indridasonových knih,které jsem dosud přečetla, příběh propracovanější, napínavější, hrdinové na můj vkus trochu chladní a odtažití, zkrátka seversky chladní, ale nevadilo mi to.

28.03.2017 4 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Sparks mě opět nezklamal, příběh čtivý, nejen o prohlubování vztahu mezi hlavními hrdiny, kteří pochází z různých prostředí a jsou odlišných povah, přesto svým způsobem podobní v hledání místa v životě a lásky,ale též s prvky napětí a tajemství.

28.03.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Nakonec jsem dala 4 hvězdičky, ačkoliv jsem váhala, po předchozích knihách jsem čekala další hluboce lidský příběh, tento mi připadal trochu plytší, ale přesto mě oslovil a zaujal, protože od poloviny nabyl na zajímavosti a propracovanosti.

22.03.2017 4 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Ne že by to byla úplná bomba, ale příběh měl spád, hvězdička navíc je za vyprávění z několika úhlů pohledu, které je pro autorku typické a které se mi líbí, protože obvykle zdůrazní rozdílnost hlavních postav. Samotný děj je mírně překombinovaný, obzvlášť v závěru, jak už tu bylo řečeno, ale přesto jsem byla čtenářsky spokojena a určitě sáhnu i po dalších autorčiných knihách.

13.03.2017 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

První kniha, kterou jsem od autorky četla, zajímavý příběh, který měl spád, zvlášť, když byl vyprávěn ze tří úhlů pohledu hlavních hrdinek.

08.03.2017 4 z 5

Oheň a déšť Oheň a déšť Diane Chamberlain

Jsem ráda, že jsem před časem objevila tuto autorku, jejíž knihy jsou plné lidskosti a pochopení pro lidské slabosti, které nám dokážou zkomplikovat život. Stejně tomu bylo i v tomto příběhu , kde všichni hrdinové trpí pro své chyby z minulosti, ale dokážou se jim postavit, aby se jejich budoucí život stal lepším. Doporučuji

02.03.2017 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Na doporučení kolegů jsem si přečetla tuto prvotinu autora a potvrzuji spokojenost. Zajímavý příběh zasazený do pro mě trochu exotického prostředí severského ostrova a okolí. Vše korunovalo nečekané rozuzlení dramatického příběhu.

21.02.2017 4 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Nenáročný, čtivý příběh, ideální na dovolenou.

16.02.2017 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další zajímavý případ Carla Morcka, příběh ženy, kterou společnost nespravedlivě odsoudila do role vyhnance a následky tohoto rozhodnutí, které se staly osudným pro několik dalších lidí.

09.02.2017 4 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Zajímavý, lidský příběh líčený očima několika postav, zpočátku mě trochu odrazovalo vulgární vyjadřování manžela hrdinky, ale jak děj plynul a postava se vyvíjela, odrazilo se to i v jeho projevu. Čtivá kniha s trochu sladkobolným závěrem, který mi ale nijak nevadil. Určitě sáhnu po dalších knihách autorky.

03.02.2017 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Působivý příběh o ztrátách a nalézání, o síle lidské lásky, která zůstává i přes to, že mozek postihla zákeřná Alzheimerova nemoc.

30.01.2017 4 z 5

Zapomenuté vzpomínky Zapomenuté vzpomínky Diane Chamberlain

Další kniha, díky níž se Diane Chamberlainová se zařadila mezi mé oblíbené autorky. Opět silný příběh řešící traumata z minulosti, sílu partnerského vztahu, v nemž jeden z nich je upoután na invalidní vozík, sílu odpuštění a hodnotu přátelství.

24.01.2017 4 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Upřímně řečeno, po Knize vzpomínek a Není co ztratit jsem se těšila na další, podobně zajímavý a silný příběh a byla jsem hodně zklamaná. Pro mně to byl docela plytký příběh, hlavní hrdinka mě nijak nezaujala,situace s dětmi mi připadaly spíše trapné než směšné, škoda, musela jsem knihu odložit..

24.01.2017

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Po Sedmikráskách jsem sáhla po další knize v sérii, stejně jako první nezklamala, zajímavě vystavěný příběh, vyšetřování zločinu se proplétá s životními příběhy vyšetřovatelů, celek tak působí velmi lidsky a uvěřitelně.

23.01.2017 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Stejně čtivá kniha jako předchozí díl, pokračování životního příběhu zdravotní sestry potýkající se s problémy v rodinných vztazích i na pracovišti, přesto neztracející životní sílu a nadhled.

17.01.2017 4 z 5

Růže smrti Růže smrti Arnaldur Indriðason

Trochu zklamání, první polovina knihy měla docela spád, ta druhá byla pomalejší a jakobych najednou četla úplně jiný příběh. No, uvidíme, co další Erlendur..

13.01.2017 3 z 5