Zapomenuté vzpomínky

Claire Harte- Mathiasová sdílí se svým manželem Jonem nejen osobní, ale také pracovní život a sama sebe by určitě označila za velmi šťastnou ženu. Ovšem jen do té doby než... Než se stala náhodným svědkem tragédie, jíž nedokázala zabránit. Od tohoto okamžiku ji pronásledují vidiny, které si neumí vysvětlit, ale přesto cítí, že jí cosi připomínají. Zatímco jedna část její osobnosti chce vědět, co jí vidiny mohou odhalit, druhá část se podvědomě snaží před nimi zavírat oči. Claire začíná tušit, že se přihodilo něco v její minulosti. A určitě to bylo něco děsivého. Zmatená a vylekaná marně hledá pomoc u svého manžela, a tak není divu, že propadne kouzlu muže, jenž jí nabízí upřímné přátelství. Společně s ním se vydává po stopách svých vzpomínek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61542/big_zapomenute-vzpominky-7YW-61542.jpg 4.396

Vydáno: , Knižní klub

Brass ring, 1994

Kniha Zapomenuté vzpomínky

Amifa
28.10.2021

Příběh napínavý až do konce, ale to je u knih této autorky vlastně pokaždé. Diane Chamberlain opět nezklamala ...

bezzink
18.03.2021

(+ SPOILER) Moje oblibena spisovatelka a dalsi kniha starsiho vydani ukoristena v antikvariatu. Pribeh to byl pekny a za me vysoce uveritelny. Muzu potvrdit z vlastni zkusenosti, ze potlaceni negativnich vzpominek z detstvi neni nemozne.
Kazdopadne jsem nepochopila (jako i ostatni komentujici) Clairin vztah k Randymu. Bere ho jako bratra a spi s nim? Trochu mimo. Nejak se v tom placala a to me fakt nebavilo. Proto jen 3 hvezdy. Diane to umi o moc lip.

xena2711
23.11.2020

Knížky Diane Chamberlain mám moc ráda. Je to výborná autorka, která Vás během chvilky vtáhne do děje a knížku prostě nedáte z ruky. Velmi zajímavý příběh sester, které byly od sebe násilně odtrženy a každá si žila svůj život. Až do té doby než se jim začaly vracet zapomenuté vzpomínky...Moc pěkná knížka, kterou doporučuji přečíst.

jeny-v
22.08.2020

Tajemný příběh Claire, která se stane svědkem sebevražedného činu mladé ženy. Událost na ni značně zapůsobí a tak začne pátrat po životě Margot St. Pierrové. Seznámí se s jejím bratrem Randallem. Ten jí připomíná dědečka svými vousy, dýmkou, hřejivou náručí a porozuměním. Jejich přátelství pomáhá Claire vybavit si události, které se jí zjevují a váží se k jejímu dětství. Tento vztah neunese její manžel Jon. Pomalu si vzpomíná na bouřlivý rozchod rodičů Mellie a Lena, na násilné odloučení se sestrou Vanessou, které bylo tímto ublíženo snad nejvíc, a která štěstí a pochopení našla až u Briana. Obě mají v sobě hluboko skrytou bolest, potlačované tajemství a mrazivou minulost, kterou nakonec odkryjí.
Opět kniha od D. Ch., která nezklamala. Román jsem přečetla za čtyři dny, ale je pravda, že mi dlouho trvalo, než jsem našla tu pravou chvíli se do něj pustit.

tabaluga
20.12.2019

Tuto spisovatelku mám opravdu ráda...příběh byl velice zajímavý, a bylo to napínavé až do konce...velmi mne zajímal život Claire a události její minulosti, které zapříčinily její život v odloučení od sestry i otce. Jen škoda, že svou minulost musela objevovat s někým jiným než se svým manželem...

Liduka
05.11.2019

Kniha se pěkně četla a stále jsem si říkala, co asi Claire zapomněla. Dost mi ale vadilo, že nevěděla co chce. SPOILER: Podle mě akorát Randyho využila a podvedla svého manžela. Jasně, neuměl jí naslouchat, tak jak ona potřebovala, ale když ho tolik milovala, tak ho podle mě neměla podvést. Konec jsem nečekala, ale zároveň jsem si myslela, že to bude něco jiného - třeba že někdo zabil Claiřinu babičku a ona toho byla svědkem (jak se autorka zmi'novala o tom, že babička ze sebe chrlila krev, tak to tomu dost nasvědčovalo), ale i tak jsem nakonec s knihou spokojená.

Květi62
18.02.2019

Knížka, od které nelze jen tak odejít, protože chcete vědět, jaké vzpomínky hlavní hrdinka zapomněla. Doporučuji nejen tuto knížky, ale hlavně spisovatelku Diane Chamberlain, protože každá její knížka je výborná.

Pampelda
20.07.2018

Pěkná ,zajímavá kniha i když jsem čekala trochu dynamičtější příběh.