Útěk

Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65115/bmid_utek-9vn-65115.jpg 4 87 20

Psychologický román s kriminální zápletkou je určený především ženám. Rozvedená mladá žena musí zvolit riskantní cestu, aby mohla pečovat o malého synka, jehož dostal do své péče bývalý manžel s novou ženou. Hrdinka prchá do jiného státu, žije pod jiným jménem a nachází nové sebevědomí. V jejích stopách však jde soukromý detektiv najatý bývalým mužem , ale také šílený vrah, který má na svědomí řadu bombových útoků. Dramatická zápletka při níž jde o život matky i dítěte vrcholí nečekaným rozuzlením a mladá žena se nakonec znovu setkává se svou láskou z mládí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The escape artist , 1997

Youn@n
31.10.2023 4 z 5

bylo to hezké, doporučuji.

Damaj
04.12.2022 4 z 5

Zajímavá knížka o lásce matky ke svému malému synovi a co vše je ochotna pro něho ztratit a obětovat. Občas mi příběh přišel dost zdlouhavý, a konec mohl naopak být více popsaný, rozuzlení mně přišlo strašně rychlé, bez žádoucích detailů.

Smkno
09.01.2021 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, jako ostatně všechny knihy od této autorky. Konec byl víceméně předvídatelný, proto ubírám hvězdičku. Ale přečtení bych doporučila.

Jordyz
07.12.2020 4 z 5

Celkový příběh se mi líbil, i když závěr jsem předvídala. Vzhledem k tomu, že jde o starší knihu a technologie v té době byla trošku někde jinde než teď, bylo zajímavé sledovat, jak jsme se v té době dostávali k informacím a jak rychle jsem to všechno zapomněla :-)

Rania
15.11.2020 3 z 5

Pro mne nejslabší od této autorky...

angelak
12.09.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka

Květi62
23.03.2020 5 z 5

Jedna se starších knih oblíbené autorky, kterou jsem si dokoupila do knihovničky. Zajímavý příběh o lásce a odvaze hlavní hrdinky. Knihy od Diane Chamberlainové doporučuji všem ženám.

Pampelda
18.11.2018 4 z 5

Velmi pěkná kniha .

harena
27.05.2018 3 z 5

Ano, je to hlavně čtení o lásce matky ke svému malému synovi, kterého chce získat její nevěrný manžel. Ale psychologický román s kriminální zápletkou to rozhodně není. Je to takové klidné čtení opravdu jen pro ženy. Teď jsem byla čtyři dny s dětma na Slovensku v termálech a tam se příběh četl velice dobře a rychle. Ale určitě na něj také rychle zapomenu. K odpočinku dobré, proto tři hvězdičky.

Šánka
27.07.2017 4 z 5

Pěkný odpočinkový román pro ženy, přesně na takový jsem měla tu letní náladu. A Diane Ch. ho napsat umí.
Trošku napětí, hodně lásky, tady hlavně té mateřské ( ta v jejích knihách nesmí chybět ), ale také partnerské a k tomu hrdinka, která má kuráž postavit se osudu. V anotaci je psaná i detektivní zápletka, tak o té bych se detektivkářům asi ani nezmiňovala :-).
Takže spokojenost, dostala jsem, co od této autorky vždy očekávám....příjemné čtení.

micha-ella
16.07.2017 4 z 5

Čtivý románek.

helča5
02.07.2017 5 z 5

skvělé,napínavé,rychle přečtená,výborná

Danago
16.05.2017 4 z 5

Velice pěkně napsaný příběh. Knížka přečtená jedním dechem.

Toňula
22.04.2017 4 z 5

Knihy Diane Chamberlainové nedokážou zklamat, opět lidský příběh o síle mateřské lásky a o odvaze změnit život.

beva
05.04.2017 5 z 5

Veľmi pekný a napínavý príbeh, ktorý sa čítal jedným dychom.

beruska
23.12.2016 5 z 5

Nádherný příběh o síle a odvaze matky, které chtějí vzít její jediné dítě.. Příběh je laskavý, emotivní, ale nechybí zde také napětí.. Paní autorka je opravdu vyjímečná, mám ji velmi ráda :-) ...

Olivie11
16.07.2016 5 z 5

Užasná kniha,která se čte jednim dechem.Prostě supr.

Leniiis
25.05.2016 5 z 5

Opět nepřekonatelný čtení. Už ted jsem se naštvaná z toho, že mi zbývá od této spisovatelky jenom pár knížek a pak už nic. Píše prostě ohromně a tato knížka je opět jasnej důkaz.

ina77
27.12.2013 5 z 5

Paráda,nádherná četba a perfektní relax!
Už se těším na další!

hojchna
12.05.2013 5 z 5

Tako kniha, stejně jako většina od paní Chamberlainové, se čte sama od sebe. Děj zajímavý, i když už na začátku tušíte, jak to vlastně dopadne, nutí vás to číst dál a dál, dokud si svou domněnku nepotvrdíte..

Diane Chamberlain
americká, 1950