Toňula Toňula komentáře u knih

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Čtivý příběh, i když souhlasím, že trochu předvídatelný, přesto jsem se nenudila, protože styl vyprávění J.Fieldingové mi sedí.

02.01.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Po předchozích příbězích jsem nemohla vynechat ani Stalkera, opět Kepler nezklamal, příběh měl spád, spoustu zajímavých momentů i překvapivý závěr.

02.01.2017 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Čtivý, lidský příběh o nelehkém osudu jedné ženy, která se musela těžce probíjet životem, přesto se vždy dokázala vzchopit a pokračovat dále, aniž by se musela zpronevěřit vlastní cti.

22.12.2016 4 z 5

Má rád hudbu, rád tančí Má rád hudbu, rád tančí Mary Higgins Clark

Trochu slabší, hlavně vzhledem k množství postav, ve kterých jsem se poněkud ztrácela, ale příběh zajímavý a napínavý.

22.12.2016 3 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Ani druhá autorčina kniha nezklamala, lidský příběh o hledání a nalézání vztahu k otci, o důležitosti odpuštění a síle vzepřít se násilí a sobeckosti a hlavně o lásce..

05.12.2016 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Zajímavá prvotina, děj měl spád a držel čtenáře v napětí. Určitě sáhnu po další autorčině knize.

21.11.2016 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné, oddechové čtení o důležitosti jednoduchých věcí v našem životě, o maličkostech, které potěší a vztazích, které mají či nemají smysl.

09.11.2016 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

V poslední době jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Silný příběh, který se skládá jako mozaika z vyprávění hlavní hrdinky a jejích nejbližších, prolínání více časových rovin, více pohledů, ale hlavně plný lidskosti, síly přez nepřízeň osudu bojovat o lásku i štěstí nejen své, ale svých nejbližších.

07.11.2016 5 z 5

Cizinec z Cornwallu Cizinec z Cornwallu Liz Fenwick

Příjemné čtení, příběh dvou žen na pozadí krásné cornwallské přírody, prolínání minulosti s přítomností formou zápisků starší z hrdinek. Nezklamala..

02.11.2016 4 z 5

Soukromé vztahy Soukromé vztahy Diane Chamberlain

Pěkný příběh plný lidskosti o vztahu a hledání se dvou lidí, kteří se milují, ale musí projít nelehkými situacemi, aby pochopili, že jeden bez druhého prostě nemohou žít.

25.10.2016 4 z 5

Za bílého dne Za bílého dne Mary Higgins Clark

Další ze čtivých a napínavých příběhů M.H.Clark. Děj měl spád, napětí, jen trochu předvídatelné vyústění.

24.10.2016 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Velmi čtivý a docela neotřelý příběh, který nás od začátku drží v napětí. Jen závěrečné vyústění mi k hrdince nesedělo, ačkoliv po tom, jak se jí od začátků změnil život, se možná není čemu divit. Každopádně stojí za přečtení.

19.10.2016 4 z 5

Noc nad Reykjavíkem Noc nad Reykjavíkem Arnaldur Indriðason

Kniha nebyla špatná, děj byl srozumitelný, hrdina zatím trochu nemastný,neslaný, ale věřím, že v dalších dílech se o něm dozvím více. Klidná, příjemná detektivka, snad jen trochu studená, jako vítr ze severu..

13.10.2016 3 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a mohu říci, nijak zvlášť mě neoslovila. Příběh byl čtivý, ale hrdinové jaksi plošší a prvoplánoví,příběh docela plytký.. No, asi jsem si napoprvé nevybrala nejlépe, autorka prý nepíše špatně, tak uvidíme..

10.10.2016 3 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Souhlasím s tím, že kniha je pro přemýšlivější čtenáře, autorka hodně používá přirovnání i metafory, ale i přesto se mi četla dobře a příběh mě zaujal tím, jak se snaží hledat drobné zajímavosti a mimořádnosti lidského života na příběhu stárnoucí fotografky, která nečekaně nalézá lásku a prozumění tam, kde je ani nečekala.

10.10.2016 4 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Po Dvojím životě jsem sáhla po další knize autorky a opět jsem nebyla zklamaná. Čtivý, lidský příběh o hrdince řešící velmi těžké dilema. Je pronásledována stíny minulosti, které ji v určitém momentu dostihnou a musím se jim zodpovědně postavit.

07.10.2016 4 z 5

Nejtěžší zkouška Nejtěžší zkouška Henry Denker

Opět hluboce lidský příběh z lékařského prostředí řešící konflikt moci a cti, upřímnosti a přetvářky, slabosti i statečnosti a v neposlední řadě tu hraje velkou roli i láska, jak mezi mužem a ženou, tak mezi dcerou a rodiči.

05.10.2016 4 z 5

Návrat do Rothschildovy aleje Návrat do Rothschildovy aleje Stefanie Zweig

Trochu jiné počtení, které nás vrací do těžké poválečné doby v Německu a líčí další nelehké osudy rodiny Sternbergových. Pro mě docela poučná kniha, psaná zajímavých stylem, přesto čtivá.

03.10.2016 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Další pozoruhodný případ Carla Morcka, příběh má svižné tempo, nepostrádá opět napětí ani překvapivé momenty, i přes rozsáhlost knihy jsem ji přečetla za pár dní a mohu opět jen doporučit..

02.10.2016 4 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Jako milovnice příběhů Agathy Christie jsem si s chutí přečetla vyprávění nejlepšího hereckého představitele Hercule Poirota - Davida Sucheta, který poutavě líčí vznik a okolnosti všech filmových adaptací podle jejích děl. Přidává své postřehy a zmiňuje i jiné role,které v tu dobu hrál a které ovlivňily jeho hereckou tvorbu.

26.09.2016 4 z 5