Cizinec z Cornwallu

Cizinec z Cornwallu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301498/mid_cizinec-z-cornwallu-ZKl-301498.jpg 4 62 14

Cornwall série

< 3. díl >

Román plný romantiky a intrik, odehrávající se na nádherném pobřeží Cornwallu. Když je její samotářská babička již neschopná se o sebe starat sama, Gabriella se odstěhuje do daleké chaty ve Frenchmanově zátoce, která byla babiččiným domovem po celá léta. Babička Jaunty je sice uznávaná umělkyně, ale stále jí tíží vzpomínky na minulost – na válku a zejména na potopení lodi Lancasterie. Vše se zdá být v pořádku, dokud se neobjeví uprostřed bouře cizinec, který hledá pomoc. Fin je okouzlen prostředím a postupem času je vtažen do života Gabe a Jaunty a objevuje s nimi jejich příběh plný zrady a otázek týkajících se identity.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Brána

A Cornish Stranger , 2014

Firstovka
Firstovka
29.01.2024 5 z 5

Krásný silný příběh o lásce, vzpomínkách a o osudech lidi za války, pro mě asi nejhezčí z celé série.

bábuška
bábuška
13.02.2021 4 z 5

Kdo má rád romantické příběhy se zaměřením na lásku k přírodě, toho pohladí na duši popis ranního oparu nad řekou, přílivy a odlivy v ústí řeky do moře, zpěv ptactva. Neméně krásný je příběh staré výtvarné umělkyně Jaunty, která se zabývá ve svých posledních dnech života na vzpomínání, co ve svém životě tajila do posledních dnů. Dojemný příběh je i její vnučky Gabrielly, vynikající sopranistky, která své umění rovněž tajila po mnoho roků. Hezké čtení.

Martina023
Martina023
23.02.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když jsem měla občas problém se zorientovat. Pozdeji, až jsem se začetla se mi kniha líbila a byla to taková romantika

Knihomolka506
Knihomolka506
24.01.2020 5 z 5

Krásný příběh stejně jako deska knihy. Romantický příběh o jednom deníku, vzpomínání na minulost a válku. Třetí díl série Cornwall :-)

raty
raty
06.04.2018 4 z 5

Krásný romantický příběh, který můžu jen doporučit. Babička s tajemstvím, zajímavé střídání současnosti a minulosti a dobře zvolené prostředí. Rozhodně nenudí.

ctenarkaEva
ctenarkaEva
09.07.2017

Pohodové čtení na letní dny. Kniha nijak nenavazuje na předcházející Dům v Cornwallu a Aféru v Cornwallu, pouze se odehrává na podobném místě v Anglii, v části Cornwall.

jluky
jluky
01.02.2017 2 z 5

Podľa mňa najslabší diel zo série: bolo to také nemastné, neslané.

Kacula8
Kacula8
30.01.2017 2 z 5

Cetlo se to dobre, ale nejak moc me to neuchvatilo. Milostny pribeh na muj vkus malo propracovany, proste se mi chlapik zabydli v kulne a je z toho laska jak tram, i kdyz o nem nic nevim...

alnahu
alnahu
12.12.2016 2 z 5

Opět kniha kde se prolíná současnost s minulostí , trvalo mě déle nežli jsem se orientovala.

Toňula
Toňula
02.11.2016 4 z 5

Příjemné čtení, příběh dvou žen na pozadí krásné cornwallské přírody, prolínání minulosti s přítomností formou zápisků starší z hrdinek. Nezklamala..

anunulinka
anunulinka
10.10.2016 4 z 5

Taky jsem měla trochu problém s pomalým a hodně popisným začátkem, ale kniha pak dostala celkem spád a dočetla jsem ji na jeden zátah.

Ivana11
Ivana11
02.09.2016 5 z 5

Moc se mi čtení libilo.

bookcase
bookcase
26.08.2016 5 z 5

Potvrzuju trošku pomalejší rozjezd - to než jsem se začala v ději a časových liniích trochu orientovat, ale pak - nádhera.

mariva
mariva
04.08.2016 4 z 5

Po trochu pomalejším začátku, kdy mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, se s příchodem "cizince" vše změnilo a děj byl stále zajímavější, takže ve výsledku se mi kniha líbila. Jen nějak nevím, proč je kniha zařazená v trilogii, když jsem kromě Cornwallu v názvu nenašla jinou souvislost s předcházející.

Štítky knihy

Anglie láska vzpomínky RMS Lancastria (loď), 1922-1940