Aféra v Cornwallu

Útěk z vlastní svatby nikdy nepřináší nic dobrého Román plný intrik, lásky, okouzlení a nabízí čtenáři odpočinek od problémů běžného života. Když začíná Jude pociťovat přílišný tlak z nadcházejícího manželství, uteče z kostela, kde nechává u oltáře skvělého muže, rozzuřenou matku a spoustu hostů, kteří budou mít léta o čem mluvit. S pocitem viny a studu odlétá Jude na Pengarrock, rozpadající se honosné sídlo na útesu v Cornwallu, kde získá práci v rozsáhlé knihovně rodiny Trevillionů. Dům je pro Jude vítaným únikem z minulosti, a navíc je plný tajemství a historie, ale když přijíždí jeho majitel, je více než jasné, že Pengarrock není každým tak milován. Jak Jude propadá kouzlu domu, dovídá se o rodinné záhadě pramenící z tragédie, která se tu udála před staletími. Když je Pengarrock na prodej, vypadá to, že Jude bude muset dům opustit. Volné pokračování bestselleru Liz Fenwick Dům v Cornwallu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275105/afera-v-cornwallu-o9X-275105.jpg 3.850

Cornwall (2.)

Vydáno:, Brána

A Cornish Affair (2013)

Kniha Aféra v Cornwallu

_Janina_

Aféra byla o něco lepší, než Dům v C., takže za mě 4* s mínusem, ale zaokrouhlím nahoru :-).

JankaK

Skvělá kniha, moc mě překvapila oproti prvnímu dílu, který mi místy přišel dost nezáživný a dlouhý. Oproti tomu Aféra v Cornwallu se četla lehce, jedním dechem. Celý příběh logicky plyne, autorka umí úžasně popisovat charakter krajiny, jednotlivé proměny počasí. Stejně tak znalosti cornwallských květin mě velmi zaujaly.

pip11

Kniha se mi líbila a dobře jsem se bavila, bylo to příjemné čtení. Byla snad ještě o něco lepší než první díl.

Kamiliana

S autorkou nás spojuje jen láska ke Cornwallu, který hraje v jejích knihách důležitou roli. Jinak mi však její příběhy připadají nudné a povrchní.

knihovnička007
04.12.2018

Odpočinková literatura. Děj se odehrává v krásném prostředí Cornwallu, úplně jsem se tam po autorčině líčení viděla.
Na druhou stranu se jedná o červenou knihovnu, kde člověk tuší hned od začátku, jak to dopadne, včetně útěku nevěsty z vlastní svatby. Ale to, jak si spolu Tristan s Johnem rozuměli, už bylo vážně moc...
Jude se našla, zazvonil zvonec a pohádky byl konec, včetně happy endu.
Jako odpočinkovou literaturu s dobrým koncem doporučuji romantickým duším milující Anglii a rodinná tajemství. Přidávám * za hezkou obálku a krásné prostředí, ve kterém se děj odehrává.

Janča089
20.08.2018

Oproti knize Dům v Cornwallu je tato slabší, má chudší děj/zápletku. Přibližně asi 100 prvních stran vypráví o tom, co víme z obálky. Na přebalu se také píše, že se jedná o volné pokračování právě knihy Dům v Cornwallu. To je ale opravdu hodně volné, knihy můžete číst v klidu i obráceně. Ale jako odpočinkovou romantickou knihu pro chvíle pohody ji doporučuji.

Peršanka
24.02.2018odpad!

Totálně plytké, ztráta času.

ctenarkaEva
09.07.2017

Pohodové čtení na letní dny. Kniha nijak nenavazuje na předcházející Dům v Cornwallu, pouze se odehrává na podobném místě v Anglii, v části Cornwall.

Liz Fenwick
anglická