Není co ztratit

Některá rozhodnutí jsou těžká jen do té chvíle, kdy je uděláme. Pak už se jen sami sebe ptáme, proč jsme je tak dlouho odkládali. Rose Pritchardová se odhodlávala dlouho, snad až příliš dlouho. Odejít od násilnického manžela není tak snadné, jak by se mohlo nezasvěceným zdát, a tak Rose dlouhá léta setrvávala v nesnesitelném soužití. Z černé díry beznaděje ji vytáhla docela obyčejná pohlednice: pár laskavých slov od člověka, s nímž se setkala před lety, jen na pár chvil. Tak málo stačilo, aby zdeptaná Rose pochopila, že musí odejít. Že nemá co ztratit. Že může jenom získat. Utíká s několika narychlo sbalenými kousky oblečení a se sedmiletou dcerkou Maddie. Když se uprostřed noci ocitá na prahu vesnického penzionu, uvědomí si, že teď už skutečně není cesty zpět. Ve stejné chvíli se začne trápit pochybnostmi: neudělala strašlivou chybu? Nehoní se za nesmyslnou chimérou? Bude si umět vybudovat úplně nový život? Ať už bude odpověď na všechny znepokojivé otázky jakákoli, jisté je jedno: že Rose zkrátka nezbývá nic jiného, než aby se pro sebe a pro svou dceru pokusila vybudovat lepší život. I kdyby ji to mělo stát cokoli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/258663/neni-co-ztratit-jHM-258663.jpg 4.1139

Runaway Wife (2012)

Vydáno:, Domino

Kniha Není co ztratit

cérka

Já osobně hodnotím knihu mezi 2 až 3 hvězdičkami, ale čtenáři, kteří mají rádi romantiku s happyendem budou knihou nadšeni. Pro mě byl příběh až moc jednoduchý a předvídatelný.

Jirinamac

Knížka je o tom, že né vždy má člověk odvahu jít do něčeho, dlouho se bojí a raději trpí psychicky i fyzicky. Pak přijde to ale, které všechno změní. Rose je uťápnutá a bez sebevědomí, postupně se stane samostatnou a nezávislou ženou. Začátek knížky mi přišel trošku nijaký, ale pak se děj pohne a je o čem přemýšlet.

Bobina74

Moc pěkná práce. První seznámení s autorkou a na první dobrou. Velmi čtivé a dojemné - hned několikrát ;-)

Devil-Ivet
19.12.2018

Třetí kniha od této autorky. Nutno podotknout, že jsem měla veliké očekávání a byla jsem hodně zvědavá, s čím přišla tentokrát. Byla jsem mile překvapena, a přestože to mělo klasický romantický konec, příběh se mi líbil.

Anna 13
04.09.2018

Wow...

Tohle byla emotivní sonda, která zasáhne vaše srdce i myšlenky...

Já si knihu naschvál šetřila, protože jsem dlouho nečetla nic tak barvitého a hřejivého, co by se týkalo natolik bolestných témat jako jsou domácí násilí nebo umírající otec...

Strašně moc se mi líbily postavy: charismatický Frasier, odvážná Rose, malá Maddie a rozbolavělý umělec John. Vesnička Milthwaite, ve které se celý příběh odehrával dotvářela kouzlo tak nádherně propojeného příběhu plného lásky i nenávisti, o naději a snech. O trnitých cestách života... O hře osudu...

Doporučuji... Boží příběh, na který nelze zapomenout.

Jane417
12.08.2018

"Není co ztratit" vypráví úplně jiný příběh, než jaký jsem si, podle anotace, představovala. Přesto, že Rose uteče společně se svojí dcerou Maddie, od svého tyranského manžela a téma domácího násilý je vážné. Knížka je milá, je to hezky napsané životní obrodružství osamocené, smutné, zklamané, ale odhodlané ženy, která se dostává ze spárů despoty a dá se říct, že začíná rozkvétat a poprvé v životě žít. Postaví se na vlastní nohy, potkává nové přátele, staré přátele, zažívá milostná dobrodružtví a např. poprvé v životě flirtuje. Setká se i s lidmi, co jí i její dceři zméní život. Příběh je na mě docela sladký, romantický a místy dost naivní. Rose občas působí jako školačka, až přímo puberťačka. Děj se nese i na vtipném duchu, ale hodně situací je, podle mě, v normálním životě nereálných, ale třeba jen nejsem romantička. I tak hoodnotím vysoko, protože někdy je potřeba přečíst si takový pohádkový příběh.

Synysterka
01.08.2018

Krásný příběh, četlo se úplně samo.

ajla5
30.04.2018

Jazyk byl chvílemi poněkud archaický. A i když postavy hodně zažívaly, nedokázala jsem si žádnou zlidštit. To je pro mě důležité. Prostě plocho.

Kingomolka
10.04.2018

Tato knížka mně mile překvapila :) doporučuji, fakt supr.

intelektuálka
12.02.2018

Oddechová knížka s tematem domácího násilí, které je v současné době hodně zpracováváno. Po útěku od manžela Rose nachází porozumění u cizích lidí a postupně se vyrovnává s problémy z minulosti. A v závěru přichází i láska...
I takové knihy s optimistickým koncem jsou zapotřebí.

makke
08.02.2018

Vážně jsem zvažovala,že se vratím ke staré dobré klasické detektivce :-) neb tam nehrozí, že mi budou posledních několik kapitol ukapávat slzy :-) . Nicméně stálo to za to a urcite si od autorky koupím i dalsi knihu. Ono je potřeba čas od času provětrat slzné kanálky.

lucie26
06.11.2017

Kniha byla zpočátku zajímavá, postupně jsem se však ztrácela v jakési rutině a nudě.

piquillio
22.10.2017

Příjemné čtení že života. Místy trochu naivnější. A opět mám pocit, jako v knihách často, že dětská postava není dobře zvládnutá.

janasim
14.10.2017

Kniha se mi líbila, je to oddechovka, ale některé dialogy či scény mi přišly zvláštní, nereálné. Ale i tak nepovažuji čtení této knihy za ztrátu času, bavila mě.

petra4080
18.09.2017

Pro mě zde bylo několik překvapivých momentů, a i když člověk od začátku ví, jak to s Rose dopadne, je příjemné číst o jejím vývoji a proměně. A především o proměně Maddie - tahle postava mě skutečně zaujala a oblíbila jsem si ji.
Je to moje první kniha od této autorky tak nemohu srovnávat. S chutí si přečtu i další její knížky.

mrkvajda
11.09.2017

Začátek knihy mě zaujal, pak mi přišlo, že se Rose opakuje, a druhou půlku knihy, obzvláště závěr, už jsem četla s napětím, jak vše dopadne. Z postav se mi asi nejvíce líbila malá Maddie.

yetti74
09.09.2017

Téma domácího násilí mě zajímá, ale kniha mi přišla moc rozvleklá, trošku jsem se musela k dočtení nutit. Takže dávám jen tři hvězdičky.

gladya
04.09.2017

Tak trochu červená knihovna. Samozřejmě, ne všechno bylo uvěřitelné. Ale téma domácího násilí v mých očích zvedlo knížku nad běžný průměr žánru. Kéž by pomohla ženám jako Rose a její kamarádka jejich situaci řešit.

vlčice68
03.09.2017

Hlavní hrdinka Rose je žena, která našla odvahu, sílu v řešení své situace domácího násilí a u konce své cesty tolik vytoužený klid a štěstí. Co ji k tomuto kroku vedlo, kterou cestou se vydala a co ji pohánělo, to najdete na stránkách knihy.

fis.rena
20.08.2017

Zpočátku jsem zaujatě, vtažena do děje, očekávala strhující příběh honby za svobodou a nalezení nového štěstí,což zkazil prostředek knihy, kde se děj vlekl a místy mě nudil.
Příběh o hledání sebe sama, o odpuštění, ztrátách a znovunalezení, ale já bohužel nenašla cestu k příběhu tak, aby mě skutečně zaujal a bavil.
Pro mě moc zdlouhavé a bez náboje.

luciefeix
26.04.2017

Velice dobrý příběh o nalezení sama sebe a postavení se na vlastní nohy

Shardlake
06.04.2017

Kniha mimo toho, že vypráví o domácím násilí, popisuje též nalézání lásky a hledání porozumění k otci.

orson
20.03.2017

Taková oddechovka, spíše červená knihovna, ani nevím, jak se dostala na můj seznam knih na přečtení, ale četlo se to dobře.

katu9365
19.02.2017

Krásný a místy smutný příběh o týrané ženě, která sebere odvahu a uteče za vysněnou láskou přes celou zemi. Najde nejen svojí vysněnou lásku, ale také svého otce, který ji opustil jako devítileté děvče. Opravdu silný a krásný příběh.

Toňula
05.12.2016

Ani druhá autorčina kniha nezklamala, lidský příběh o hledání a nalézání vztahu k otci, o důležitosti odpuštění a síle vzepřít se násilí a sobeckosti a hlavně o lásce..

ave55
23.11.2016

Moc pěkný příběh. Přečteno na jeden zátah v době nemoci. Od této autorky už mám přečteno vše.

ještěrka38
25.10.2016

Úžasný příběh, hodně emotivní...

lucievach
23.10.2016

Není to žádný román pro ženy ve smyslu slaďárny, je to silný příběh, který ve mně ještě dlouho zůstane.

Šánka
13.10.2016

Již druhá kniha této autorky a moc se mi líbila.
Kniha o nových začátcích, ztrátách i nálezech, o tom, jak nás události z dětství formují a utvářejí v dospělosti, zanechávají v nás dobré, ale často i negativně poznamenávají. A také, jak je někdy těžké najít cestu a odpuštění člověku, který nám v dětství ublížil. Příběh, u kterého se střídá smutek s úsměvem, nadějí a romantikou mě především bavil.
A stejně jako Kniha vzpomínek, i přes vážné téma, je to kniha optimistická a krásně napsaná.

Illaa
28.08.2016

Ač byla kniha místy dojemná, nějak to pro mě nebylo to pravé ořechové. Chvílema jsem se u čtení nudila a čekala na akčnější spád děje.