Zátiší s kousky chleba

Zátiší s kousky chleba

Rebeca Winterová se v mládí proslavila sérií fotografií, které pořídila jedno obyčejné ráno u sebe doma. Pár fotografií nepořádku na kuchyňské lince… ještě dlouhé roky ji fascinovalo, jak ji kritici vynesli do nebe. Po letech úspěchů se ale Rebeca dostává opět do smyčky stereotypu, pracovního i osobního. Když jste na vrcholu, dostává se vám pozornosti, když jste za zenitem, dostává se vám ocenění – kdysi tohle někdo prohlásil a měl pravdu. Rebeca si v šedesáti letech uvědomuje, že se dostala do věku, kdy se jí onen zpropadený citát osobně týká. Opouští život v New Yorku, který je pro ni po všech stránkách náročný, a hledá novou inspiraci v zapadlém venkovském městečku. Až tam, na loveckém posedu, ve společnosti pokrývače Jima Batese, zjišťuje, že skutečný život je barvitější, než jak ho viděla přes hledáček fotoaparátu. Zátiší s kousky chleba je příběhem o nečekané lásce. Příběhem ženy, která dospěla k zjištění, že život je mnohotvárnější, než předpokládala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247783/zatisi-s-kousky-chleba-Xgx-247783.jpg 3.5140

Still Life with Bread Crumbs (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

micha-ella
předevčírem

Hezký sloh, pozvolný (až vleklý) děj, myšlenky podobné těm mým. Ale nečekejte žádnou napínavost.

veronika9143

Po této knize jsem sáhla, protože se mi hodila do probíhající výzvy. Jsem za ní ráda, nikdy bych si takovou knihu nejspíš nevybrala. Pro mě to byl takový poklidný, plynoucí příběh. Po dočtení jsem se cítila uklidněná, v pohodě. Sice se tam zas tak moc nestane, ale je to výborná odpočinková četba.

Alma-Nacida

Poklidně plynoucí vyprávění plné laskavého nadhledu. Po delší době pozitivně působící kniha, už jsem něco podobného potřebovala. :)

misaa.p

Asi nejhorší knížka, kterou jsem zařadila do letošní čtenářské výzvy. Příběh mě neupoutal, nemohla jsem se do knihy začíst, žádná extra zápletka, příběh nudný. Kniha mě zklamala a velice mě to mrzí, protože jsem se na ni těšila a byla jsem zvědavá. Ode mě tedy jen jedna hvězdička a velké zklamání.

Takže, když jsem v knihovně pátrala, jakou knížku si půjčit do Čtenářské výzvy a objevila jsem tuto knihu, která mě ihned upoutala svojí obálkou, bylo rozhodnuto.
Román je o zralé ženě, fotografce. Sice se po pár stránkách dá docela dobře odhadnout, jak se příběh bude odvíjet dál, ale čas s Rebecou ubíhal docela příjemně. Měla jsem i celkem brzy přečteno - podruhé bych to ale asi nečetla. Žádná velká hitparáda to nebyla.

Tess.96

Od autorky jsem četla knihu Jediná správná věc, která se mi velmi líbila a vždycky si jí ráda přečtu znova. Po téhle knize znovu nesáhnu. Autorka se zaměřila spíše na starší čtenářky, které doufají v lásku v pokročilejším věku a tahle kniha by je k tomu měla navnadit nebo dodat jim k tomu kuráž. Některé kapitoly byly vyloženě mimo dějovou linii, takže byli úplně zbytečné. Postava Rebeccy se mi zalíbila, ale celkově je příběh zdlouhavý, nudný a není tam vyloženě nic zajímavého.

LimedkaMikki

Tohle je knížka pro "starý". Ne že by bylo určena vyloženě jen lidem, kteří už jsou buď v důchodu, nebo jim do něj zbývá jen pár let, ale sama za sebe můžu říct že ne - už bych po ní znovu nesáhla. Když si odmyslím místy nepochopitelné pasáže (safra, vždyť to na nich nenavazovalo, jako kdybych v jednu chvíli řídila auto a v té druhé vařila svíčkovou z polenty), celkově se nedokážu vcítit do té osoby, o které se to povídalo. Nic z toho mi to neříkalo a spíš jsem na tím krčila nos.
Obálka krásná, název líbivý, ale věkový průměr čtenářek je po padesátce. Pokud jste mladšího rázu, běžte si svůj smysl života raději hledat v nějaké jiné knize.

intelektuálka

Odejít z velkoměsta, poznávat krásy přírody a moudrost prostých lidí, zachytit objektivem krásu okamžiku - to je krásné stárnutí...

ajka91

Kniha mi rozhodně jako oddechovka nepřijde, naopak, člověk musí nad ní hodně přemýšlet, co tím autorka chtěla říct. Určitě má hlubší význam, jen je třeba číst mezi řádky...

Ssojka42

Kniha mě nenadchla. Nemohla jsem se začíst. Některé pasáže se mi zdály zmatené. Anebo to není můj šálek kávy...Ale za zamilovaný příběh a že nikdy není pozdě, dávám 2*.

jaja10

Kniha se mi líbila, byla velmi mile napsána. Sice mi místami připadala trošku zmatená, ale jinak se dobře četla. A vůbec mi nepřipadalo, že by hrdinaka měla mít už 60 roku.

TaLu

Silný příběh o křehkosti života.
Křehký příběh o síle života.
A platí obě ty varianty.
Četla jsem a žasla nad slovy, která mi připomínala samet.
Nebo smetanu.
Nebo sametovou chuť smetany z dětství, do které jsem si namáčela bramboráky pečené na starých kamnech u dědy a babičky.
A došel mi význam Pulitzerovy ceny, autorka si ji určitě zaslouží.

IYv

mě se moc líbila. Přečteno za dva večery. Sice je to předvídatelná oddychovka, ale pěkně napsaná, milá.

Hanjimka

Klidná knížka, dobře se čte a oddechovka jak má být. Mě se líbila.

JIVaJaH

Nene, tak tuto knihu jsem mohla nechat v knihovně pro někoho jiného. V různých recenzích jsem četla, že má autorka vypravěčské umění....buď nerozumím tomu umění nebo vypravěčství. Nejspíš mi nerozumí obojí.

jindrich7442

Na knihu jsem narazil náhodou, když jsem v knihovně procházel regály a rovnal knihy. Zaujalo mě upozornění o Pulitzerově ceně , po prověření, zda je autorka skutečně takto oceněna, jsem se pustil do čtení (čtenářská výzva 2017). Od počátku jsem věděl, že co se týká žánru, nejedná o můj šálek kávy. Nicméně musím podotknout, že nevšední styl jakým je kniha psána mi vynahradil předvídatelné rozuzlení zápletky, končící šťastnou láskou. Dalším pozitivem pro mě je obraz americké společnosti a života tamních lidí.

asam

Knížka se dobře čte žádné složité dech beroucí zvraty. Prostě tak jak život plyne, se všemi radostmi i strastmi. A poučení? - Neházej flintu do žita - Nikdy není pozdě. - Na cokoliv.

Magdalena5

Pěkně napsané, s přibývajícím věkem si dokážu vychutnat pocity, zápletky i popisy autorky.

rajen

Tato knížka mě moc neoslovila. Nevím, co na ní mělo být světoborného, že se stala bestsellerem. Nenašla jsem tam nic extra hlubokomyslného, a nepůsobilo to na mě ani jako klasický románek. Hrdinka tam sice našla svého hrdinu, ale vývoj tohoto vztahu je tam hrozně osekaný, jakoby jen tak na okraj v ději, který taky není celkem nic moc. Prostě u mě to není ani na ten průměr. To bych se musela jiným knihám omlouvat.

amysa

Knížku jsem měla rozečtenou poměrně dlouho, ale během těch delších přestávek mě ani jednou nenapadlo, že to vzdám... Možná i proto, že ji mám tak trochu spojenou s jedním příjemným letním dnem...
Příběh to není úplně špatný, má v sobě hodně hezkých myšlenek, ale opravdu vyžaduje větší dávku trpělivosti... A tak chápu, že řada čtenářek, vyžadujících spíše nějakou pořádnou "akci" ji prostě odloží, aniž by se dozvěděly, jak ta různá nedorozumění, náznaky, oťukávání, míjení a také drobná tajemství, vlastně dopadnou... Nakonec to nebylo vůbec špatné a poslední řádky jsem přečetla jedním dechem...
Zkuste dát šanci i knížkám, které mají na první pohled nižší hodnocení, třeba se vám moc hezky odmění:-)

kadgam

Dobrá oddychovka aj kniha na zamyslenie sa o živote

KydlochMoris
09.11.2016

Oddechová pohodová kniha. Velmi dobře se mi četla...

regulax
29.10.2016

Ve své podstatě silný romantický příběh, který započne až v druhé půli knihy. Do té doby se musíte prokousat všemi útrapami života hlavních hrdinů. Příběh čtivý, ale ta pětiřádková souvětí mi dávala zabrat. To je snad knižní rarita!

Toňula
10.10.2016

Souhlasím s tím, že kniha je pro přemýšlivější čtenáře, autorka hodně používá přirovnání i metafory, ale i přesto se mi četla dobře a příběh mě zaujal tím, jak se snaží hledat drobné zajímavosti a mimořádnosti lidského života na příběhu stárnoucí fotografky, která nečekaně nalézá lásku a prozumění tam, kde je ani nečekala.

Anie94
13.09.2016

Kdyz jsem predtim cetla tady ty komentare k teto knize byla jsem rozladena. Nikdo z nich nemel pravdu. Je to moc krasny pribeh plny emoci a s tajemstvim od zacatku do konce. Nuti ctenare se zamyslet nad svym zivotem. Neni to zadny prvoplanovy romanticky cajdacek typu zili stastne az do smrti ale ten pribeh je skryty mezi radkky a tak.kniha vyzaduje ponekud chytrejsiho ctenare a rozhodne bych ji nezaradila mezi oddechovky.

eiramka
29.08.2016

Původně jsem myslela, že se možná něco "ztratilo v překladu" , ale po přečtení recenzí na goodreads si to už nemyslím. - čekala jsem poctivý krajíc chleba ,ale dostala jsem americký fast food :) Jako - "hluboký vhled do ženské psychiky" (citace z obálky knihy) - leda tak možná do psychiky bohaté stárnoucí Američanky - a i tam o té hloubce docela pochybuji.
Nejvíc mě takové knihy štvou tím, že se tváří jako něco, co nejsou - a já pitomec čtu a ztrácím tím čas a hledám a hledám a na konci zjistím, že prostě z fast foodu svíčkovou neuvaříš:)
Na druhou stranu - -zamilovaná oddychovka - proč ne, když právě na tohle máte chuť. A ještě něco - za tenhle román Pulitzera (právem )nedostala!

Imor
14.08.2016

Dlouho jsem po knize pokukovala a nakonec koupila, ale mělo zůstat jen u toho pokukování :-)

stanza
18.07.2016

A mě se kniha moc líbila. Jsem moc ráda, že jsem nedala na rozmanité a někdy až nenávistné komentáře. Nejsem ani ve věku hlavní hrdinky, ale jsem ráda že jsem příběh o stárnutí, životních změnách, lásce a vzpomínkách četla právě teď. A to nejen pro to že i já mám syna Benjamína. Také jsem si připomněla spisovatelku povídek Alici Munro.

Denika
12.07.2016

Těžké zklamání. Ještě jsem zbytečně utratila 5 korun ( :D ) za rezervaci v knihovně. Mám pocit, že Pulitzerova cena je dnes udělena kdejakému povrchnímu braku s líbivým názvem a pokud možno pěknou obálkou. Nuda, šeď a průměrnost.

Mermaida
21.05.2016