Zátiší s kousky chleba

Rebeca Winterová se v mládí proslavila sérií fotografií, které pořídila jedno obyčejné ráno u sebe doma. Pár fotografií nepořádku na kuchyňské lince… ještě dlouhé roky ji fascinovalo, jak ji kritici vynesli do nebe. Po letech úspěchů se ale Rebeca dostává opět do smyčky stereotypu, pracovního i osobního. Když jste na vrcholu, dostává se vám pozornosti, když jste za zenitem, dostává se vám ocenění – kdysi tohle někdo prohlásil a měl pravdu. Rebeca si v šedesáti letech uvědomuje, že se dostala do věku, kdy se jí onen zpropadený citát osobně týká. Opouští život v New Yorku, který je pro ni po všech stránkách náročný, a hledá novou inspiraci v zapadlém venkovském městečku. Až tam, na loveckém posedu, ve společnosti pokrývače Jima Batese, zjišťuje, že skutečný život je barvitější, než jak ho viděla přes hledáček fotoaparátu. Zátiší s kousky chleba je příběhem o nečekané lásce. Příběhem ženy, která dospěla k zjištění, že život je mnohotvárnější, než předpokládala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/247783/zatisi-s-kousky-chleba-Xgx-247783.jpg 3.5167

Still Life with Bread Crumbs (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

wiana82

Když jste na vrcholu, dostává se vám pozornosti, když jste za zenitem, dostává se vám ocenění.

Prodal hodinky, aby jí koupil krásný hřeben a ona prodala své vlasy, aby mu koupila řetízek k hodinkám.

Pro mne příjemná kniha i k zamyšlení, záleží v jaké fázi života ji čtete.

SweetbabyDi

Takové nenáročné čtení, chvílemi jsem se nudila, ale ke konci jsem si uvědomila, že je to moc pěkná kniha a že člověk může být šťastný a potkat lásku i v šedesáti a to mě dojalo. Pěkná kniha

zdenaR

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy - oddechová, nenáročná četba.

kofee

Nenucený, přirozeně volně plynoucí příběh ženy umělkyně, která v mrtvém bodě svého života udělá obrat, přetočí ho a odpinkne ho tam, kde je jí nečekaně skvěle. Celé to vypadá, že se jí změna děje, hybatelam je ale jen a jen ona. Inspirativní a krásné.

Podle mého názoru dost nudná kniha, doslova se tam skoro nic neděje. Přišla mi hodně nezáživná a o ničem. Bohužel :-(.

Pyha
19.12.2017

Příjemné, pohodové čtení.

Irsaf
18.12.2017

Líbila se mi.

BaS1972
23.11.2017

Jedno z těch klidných pohodových čtení, která mám ráda před spaním.

micha-ella
17.11.2017

Hezký sloh, pozvolný (až vleklý) děj, myšlenky podobné těm mým. Ale nečekejte žádnou napínavost.

veronika9143
31.10.2017

Po této knize jsem sáhla, protože se mi hodila do probíhající výzvy. Jsem za ní ráda, nikdy bych si takovou knihu nejspíš nevybrala. Pro mě to byl takový poklidný, plynoucí příběh. Po dočtení jsem se cítila uklidněná, v pohodě. Sice se tam zas tak moc nestane, ale je to výborná odpočinková četba.

Alma-Nacida
20.10.2017

Poklidně plynoucí vyprávění plné laskavého nadhledu. Po delší době pozitivně působící kniha, už jsem něco podobného potřebovala. :)

misaa.p
06.09.2017

Asi nejhorší knížka, kterou jsem zařadila do letošní čtenářské výzvy. Příběh mě neupoutal, nemohla jsem se do knihy začíst, žádná extra zápletka, příběh nudný. Kniha mě zklamala a velice mě to mrzí, protože jsem se na ni těšila a byla jsem zvědavá. Ode mě tedy jen jedna hvězdička a velké zklamání.

05.09.2017

Takže, když jsem v knihovně pátrala, jakou knížku si půjčit do Čtenářské výzvy a objevila jsem tuto knihu, která mě ihned upoutala svojí obálkou, bylo rozhodnuto.
Román je o zralé ženě, fotografce. Sice se po pár stránkách dá docela dobře odhadnout, jak se příběh bude odvíjet dál, ale čas s Rebecou ubíhal docela příjemně. Měla jsem i celkem brzy přečteno - podruhé bych to ale asi nečetla. Žádná velká hitparáda to nebyla.

Tess.96
15.08.2017

Od autorky jsem četla knihu Jediná správná věc, která se mi velmi líbila a vždycky si jí ráda přečtu znova. Po téhle knize znovu nesáhnu. Autorka se zaměřila spíše na starší čtenářky, které doufají v lásku v pokročilejším věku a tahle kniha by je k tomu měla navnadit nebo dodat jim k tomu kuráž. Některé kapitoly byly vyloženě mimo dějovou linii, takže byli úplně zbytečné. Postava Rebeccy se mi zalíbila, ale celkově je příběh zdlouhavý, nudný a není tam vyloženě nic zajímavého.

LimedkaMikki
13.08.2017

Tohle je knížka pro "starý". Ne že by bylo určena vyloženě jen lidem, kteří už jsou buď v důchodu, nebo jim do něj zbývá jen pár let, ale sama za sebe můžu říct že ne - už bych po ní znovu nesáhla. Když si odmyslím místy nepochopitelné pasáže (safra, vždyť to na nich nenavazovalo, jako kdybych v jednu chvíli řídila auto a v té druhé vařila svíčkovou z polenty), celkově se nedokážu vcítit do té osoby, o které se to povídalo. Nic z toho mi to neříkalo a spíš jsem na tím krčila nos.
Obálka krásná, název líbivý, ale věkový průměr čtenářek je po padesátce. Pokud jste mladšího rázu, běžte si svůj smysl života raději hledat v nějaké jiné knize.

intelektuálka
05.08.2017

Odejít z velkoměsta, poznávat krásy přírody a moudrost prostých lidí, zachytit objektivem krásu okamžiku - to je krásné stárnutí...

ajka91
26.07.2017

Kniha mi rozhodně jako oddechovka nepřijde, naopak, člověk musí nad ní hodně přemýšlet, co tím autorka chtěla říct. Určitě má hlubší význam, jen je třeba číst mezi řádky...

Ssojka42
09.07.2017

Kniha mě nenadchla. Nemohla jsem se začíst. Některé pasáže se mi zdály zmatené. Anebo to není můj šálek kávy...Ale za zamilovaný příběh a že nikdy není pozdě, dávám 2*.

jaja10
26.06.2017

Kniha se mi líbila, byla velmi mile napsána. Sice mi místami připadala trošku zmatená, ale jinak se dobře četla. A vůbec mi nepřipadalo, že by hrdinaka měla mít už 60 roku.

TaLu
05.05.2017

Silný příběh o křehkosti života.
Křehký příběh o síle života.
A platí obě ty varianty.
Četla jsem a žasla nad slovy, která mi připomínala samet.
Nebo smetanu.
Nebo sametovou chuť smetany z dětství, do které jsem si namáčela bramboráky pečené na starých kamnech u dědy a babičky.
A došel mi význam Pulitzerovy ceny, autorka si ji určitě zaslouží.

IYv
24.04.2017

mě se moc líbila. Přečteno za dva večery. Sice je to předvídatelná oddychovka, ale pěkně napsaná, milá.

Hanjimka
14.04.2017

Klidná knížka, dobře se čte a oddechovka jak má být. Mě se líbila.

JIVaJaH
13.04.2017

Nene, tak tuto knihu jsem mohla nechat v knihovně pro někoho jiného. V různých recenzích jsem četla, že má autorka vypravěčské umění....buď nerozumím tomu umění nebo vypravěčství. Nejspíš mi nerozumí obojí.

jindrich7442
29.03.2017

Na knihu jsem narazil náhodou, když jsem v knihovně procházel regály a rovnal knihy. Zaujalo mě upozornění o Pulitzerově ceně , po prověření, zda je autorka skutečně takto oceněna, jsem se pustil do čtení (čtenářská výzva 2017). Od počátku jsem věděl, že co se týká žánru, nejedná o můj šálek kávy. Nicméně musím podotknout, že nevšední styl jakým je kniha psána mi vynahradil předvídatelné rozuzlení zápletky, končící šťastnou láskou. Dalším pozitivem pro mě je obraz americké společnosti a života tamních lidí.

asam
13.03.2017

Knížka se dobře čte žádné složité dech beroucí zvraty. Prostě tak jak život plyne, se všemi radostmi i strastmi. A poučení? - Neházej flintu do žita - Nikdy není pozdě. - Na cokoliv.

Magdalena5
06.03.2017

Pěkně napsané, s přibývajícím věkem si dokážu vychutnat pocity, zápletky i popisy autorky.

rajen
04.02.2017

Tato knížka mě moc neoslovila. Nevím, co na ní mělo být světoborného, že se stala bestsellerem. Nenašla jsem tam nic extra hlubokomyslného, a nepůsobilo to na mě ani jako klasický románek. Hrdinka tam sice našla svého hrdinu, ale vývoj tohoto vztahu je tam hrozně osekaný, jakoby jen tak na okraj v ději, který taky není celkem nic moc. Prostě u mě to není ani na ten průměr. To bych se musela jiným knihám omlouvat.

amysa
03.02.2017

Knížku jsem měla rozečtenou poměrně dlouho, ale během těch delších přestávek mě ani jednou nenapadlo, že to vzdám... Možná i proto, že ji mám tak trochu spojenou s jedním příjemným letním dnem...
Příběh to není úplně špatný, má v sobě hodně hezkých myšlenek, ale opravdu vyžaduje větší dávku trpělivosti... A tak chápu, že řada čtenářek, vyžadujících spíše nějakou pořádnou "akci" ji prostě odloží, aniž by se dozvěděly, jak ta různá nedorozumění, náznaky, oťukávání, míjení a také drobná tajemství, vlastně dopadnou... Nakonec to nebylo vůbec špatné a poslední řádky jsem přečetla jedním dechem...
Zkuste dát šanci i knížkám, které mají na první pohled nižší hodnocení, třeba se vám moc hezky odmění:-)

kadgam
11.01.2017

Dobrá oddychovka aj kniha na zamyslenie sa o živote

KydlochMoris
09.11.2016

Oddechová pohodová kniha. Velmi dobře se mi četla...

fotografování láska stáří schizofrenie

Anna Quindlen