Poirot a já

Hercule Poirot, puntičkář s typickým knírkem, je jednou z nejlepších postav Agathy Christie a ve světě patří mezi nejoblíbenější detektivy. Více než dvacet let je s tímto „malým Belgičanem“ neodmyslitelně spjat i David Suchet, jeho představitel v seriálu britské společnosti ITV. Když mu v roce 1988 roli nabídli, nikdo nebyl pravděpodobně překvapen více než Suchet sám. Nakonec ji však přijal, přečetl všechny Poirotovy příběhy a vymyslel řadu rysů chování, jimiž svoji postavu charakterizoval. Postupně si k Poirotovi vytvořil velmi úzký vztah a zamiloval si jej. Výsledkem je sedmdesát televizních adaptací všech příběhů, které Christie o Poirotovi napsala, včetně posledního dílu Opona, kde se Suchet s velkou lítostí musel s Poirotem rozloučit. V knize Poirot a já vzpomíná, jak kultovní seriál vznikal, a přemýšlí, co pro něj detektiv po všechny ty roky znamenal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262595/poirot-a-ja-ewe-262595.jpeg 4.5145
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, Knižní klub

Poirot and Me, 2013

Kniha Poirot a já

ŠárkaT.
04. listopadu

Agathu Christie jsem začala číst velmi dávno, když jsem v televizi zahlédla první film "Poirota" v podání Davida Sucheta, doslova mě to vmáčklo do křesla, protože přesně tak jsem si ho ve své fantazii představovala. Herec David Suchet mě velice zaujal, takže jakmile vyšla tato kniha, už jsem ji hltala. Teď ho miluji ještě víc, z knihy totiž vyzařuje stejná pohoda jako z jeho Poirota. Knížku jsem hltala a byla jsem nešťastná, že co budu dělat až ji přečtu. Je to milý, skromný, pokorný člověk, který ze sebe nic nedělá. Filmy s ním, měla jsem je na videu, DVD i v televizi to opakují stále dokola, sleduji pořád, umím je i zpaměti, ale vždycky si od nich odpočinu a tak mě nějak pohladí po duši. Teď David Suchet vydal knížku "Za objektivem", už ji mám doma a těším se až se začtu...

RoBertino27

Po shlédnutí všech epizod jsem už jenom čekal, že se podobná kniha určitě objeví a naštěstí se tak stalo. Při vší úctě k Albertu Finneyovi či Peteru Ustinovovi, Poirot = Suchet a Suchet = Poirot. Především oceňuji jeho zápal pro věc a navzdory jiným hercům, kteří hudrali, že jim ta či ona postava zničila kariéru, se rozhodl zfilmovat všechny předlohy Agathy Christie, kde onen puntičkářský Belgičan figuroval.

knihomolka27

nenahraditelný Poirot a sympatický David Suchet....který je pro mě jediným Poirotem.

Knížka je nabitá spoustou zajímavostí, ke skoro každé epizodě patří nějaká pěkná historka ........např. ta s mangem( doufám, že to bylo mango)

Vesper001

David Suchet věnoval své životní roli spoustu času a sil a proto se stal nejlepším Poirotem v dějinách filmu. Když jsem zjistila, jak pečlivě studoval všechny knižní předlohy i život jejich autorky, s jakou úctou a zodpovědností ke své postavě přistupoval a s jakou pokorou přijímá slávu plynoucí z jeho vynikající práce, začala jsem si ho vážit ještě víc.

Terka10

David Suchet dokázal ztvárnit Poirota jako nikdo jiný. V této knize vypráví, jak se k němu role dostala, jak se ji pokoušel zahrát jak nejlépe uměl a jak do této malé velké role malého geniálního belgického detektiva se šedými buňkami vdechl život na filmovém plátně. Věnoval velkou část života čtením příběhů Hercule Poirota od Agathy Christie, zkoumal podstatu jeho postavy... Opravdu krásná kniha. Doporučuji.

birgitte

Nedovedu si představit nikoho jiného než Davida Sucheta v roli Poirota, prostě dokonalý gentleman. Viděla jsem i jiné herce v této roli, ale nikdo ho nepřekonal a nepřekoná. Zaslouží si velké uznání a úctu.

Martass8
30.12.2019

Poirota prostě miluju, jako miliony dalších . David ho zahrál grandiozně , David ho žil nikdo jiný ho nedokáže zahrát a vnímat jeho postavu tak jak jej Agatha vymyslela..Každý detail jeho povah a výstřelků. Je to jediný herec který natočil všechny díly Poirota.Tato kniha je užasná procházka obdobím , kdy se David a Poirot stali jedním :-)) Musela jsem ji mít.

EvaApple
28.08.2019

Neumím si nikoho jinýho na místě Hercule Poirota představit než Davida Sucheta... je stotožněním všeho, co tento detektiv představuje. Knižku jsem četla ještě v originále a přímo jsem slyšela, jak svým sametovým hlasem šmrclým francouzštinou popisuje své vtělení se do nesmrtelného detektiva z pera A.Christie

Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije