Toňula Toňula komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Ani tato druhá kniha,kterou jsem od autorky četla,mě nezklamala.Dojemný příběh osudové lásky prolínající se s příběhem současné hrdinky, pozadí dvou různých časových období a vyprávění očima různých postav vytvořili dohromady nevšední příběh.

04.04.2016 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Trochu slabší než ostatní z autorových knih, přesto čtivý příběh dvou osudových lásek, jedné z minulosti, druhé současné, které se v jednom okamžiku protnou.

01.04.2016 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Opět zajímavá kniha mé oblíbené autorky, podobně jako u Vypravěčky kombinuje vyprávění hlavních postav, zpracovává originální téma chování a života slonů a lidí,kteří o ně pečují a zasvětili jim život. Celkově mě však tolik neoslovila jako předchozí knihy, také závěr,i když překvapivý,mě docela zklamal, jsem spíše realista, tak jsem věřila nějaké logické vyústění příběhu..

21.03.2016 3 z 5

Bílá touha Bílá touha Janey King

Knihu jsem četla již před nějakou dobou, ale dodnes si pamatuju, že mě velmi oslovila jak příběhem, tak líčením drsné přírody a útrap, které hrdinové museli překonávat

17.03.2016 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Další pro mě příjemné,ale současně napínavé a tajemné setkání s obyvateli Three Pines, tentokrát v čase velikonočním. Trochu předvídatelné vyústění záhadného úmrtí, za které ve finále nenesly odpovědnost temné síly,ale lidská závist, do toho se prolínající události z minulosti vrchního komisaře, které mu znepříjemňují nynější vyšetřování,to vše tvořilo zajímavý koktejl, který mě jako čtenářku uspokojil.

14.03.2016 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak jsem díky této knize objevila dalšího autora severské krimi, který mě docela oslovil. Zajímavý a napínavý příběh, kde se opět prolíná více časových rovin, komisař,který není typicky kladný hrdina, ale spíše rebel, který dohromady s arabským kolegou tvoří docela netypickou dvojici vyšetřovatelů. Rozhodně sáhnu po další knize série.

23.02.2016 4 z 5

Volba Volba Henry Denker

Opět lidský příběh řešící věčný boj člověka s nevyléčitelnou nemocí, bezmoc i naději, vítězství i prohry lékařů, jejichž úsilí ne vždy bývá korunováno úspěchem. Knihy Henryho Denkera snad nemohou nikdy zklamat, jediné,co mě mrzí, že jsem je již téměř všechny přečetla.

08.02.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Čtivý příběh, ve kterém se prolíná více dějových linií, z nichž asi nepozoruhodnější je Minčino vyprávění, ale ani příběh Josefa a Sage mě nenechal chladným. Kniha splnila všechna má očekání, možná je Aniin příběh mě trochu rušil, ale celkově velká spokojenost.

08.02.2016 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knihu jsem v půli musel odložit, stále jsem čekala, čím mě osloví, ale to se nedostavilo..Občas sice nějaký záblesk ve Válečkových úvahách, ale jinak se mi to jeho vyprávění a teenagerovské tlachání zdálo docela nudné.. Škoda

01.02.2016 2 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Opět čtivý a napínavý příběh z pera mé oblíbené autorky, tentokrát okořeněný o útržky z čínské historie i mytologie, která sehrává v ději důležitou roli.

30.01.2016 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

O chlup lepší než předchozí případ inspektora Dupina.Opět klasická dektektivka,která se obejde bez krvavých a akčních scén, vystačí si s dedukcí a logikou, dialogy a líčením bretaňské krajiny,vše protkáno myšlenkami a vnitřními komentáři inspektora, který se neobejde bez pravidelného přísunu "café".

18.01.2016 4 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Příjemné čtení na zimní večery, jen mi tam chybělo víc hlubších momentů, které jsem v mnoha Sparksových knihách nalezla

13.01.2016 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tak jsem objevila dalšího pozoruhodného autora,tedy autory, jejichž knihy mají spád, ačkoliv jejich děj je spletitý a vystupuje v něm velké množství postav. Hypnotizér mě možná zaujal více, ale Paganiniho smlouva rozhodně stála za přečtení a ráda sáhnu po dalším případu J.Linny.

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Opět napínavé, místy docela syrové a drsné vyprávění o zlu, které dokáží někteří lidé spáchat a které je nutné zastavit, což je nelehký úkol pro obě hlavní hrdinky. Tess Gerritsen opět udržuje čtenáře v napětí až do poslední chvíle.

Robert, můj syn Robert, můj syn Henry Denker

Další z lidských příběhů řešící téma vztahu rodičů a adoptovaného syna, který musí bojovat s depresívními stavy,zděděnými po biologické matce. Adoptivní rodiče tak čeká nelehký úkol -být oporou chlapci,který není jejich,ale kterého přesto milují. Zejména otec,který se více věnuje práci než synovi, musí přehodnotit svůj dosavadní život a uvědomit si, co je pro něj v životě nejdůležitější.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha autorské dvojice, po které jsem sáhla na základě ohlasů zde. Nezklamala mě, příběh mě zaujal svou originalitou, děj měl spád a ačkoliv tu vystupovalo poměrně hodně postava, neměla jsem problém se v nich orientovat. Zajímavé bylo i retrospektivní vyprávění hlavního hrdiny. Jen možná komisař Joona Linna by zasloužil větší propracovanost, ale té se snad dočkám v jeho dalších příbězích.

15.12.2015

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Čtivý příběh, zajímavá zápletka a sympatičtí hrdinové. Patří k těm lepším příběhům mé oblíbené autorky.

15.12.2015 4 z 5

Temný anděl Temný anděl Mari Jungstedt

Bezprostředně po přečtení Vražedného léta jsem sáhla po poslední knize mé oblíbené autorky. Opět zajímavý příběh v jehož centru je vyšetřování vraždy s kořeny v minulosti, vše prolínané dalšími osudy nám již známých postav. Trochu tušené vyústění, přesto jsme nebyla zklamaná a těším se na další knihu.

21.11.2015 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Milá knížka,jejíž příběh se odehrává v prostředí jiné kultury, která významně ovlivňuje životy hlavních hrdinů. Jak zmiňuje komentář na přebalu - styl vyprávění hodně připomíná Maeve Binchy a její příběhy plné lidskosti. Závěr byl možná trochu moc idealistický, ale v dnešní rozporuplné době je takové pohlazení na duši docela žádoucí.

16.11.2015 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Klasická detektivka bez akčních scén, pomaličku směřující k rozuzlení a to vše na pozadí krásné bretaňské krajiny. Mě nezklamala a těším se na další díly.

10.11.2015 4 z 5