Temný anděl

Ve Visby se chystá okázalá kolaudační party nové kongresové haly. Pro organizátora úspěšné velkolepé akce architekta Viktora Algårda je to však party poslední. Druhý den je nalezen mrtvý uvnitř nové budovy a brzy se ukáže, že byl otráven. Souvisí jeho smrt s utajovanou milenkou a plánovaným rozvodem? Komisař Knutas se společně s vyšetřovacím týmem vydává po stopách děsivého rodinného tajemství a rozplétá jemné nitky vražedných motivů. Sám přitom prožívá těžké chvilky se svými dospívajícími dvojčaty a před velké dilema ho postaví i kolegyně Karin Jacobssonová, když mu vyjeví své šokující tajemství. I tentokrát nás autorka nechává nahlédnout do dalších životních peripetií novináře Johanna Berga a jeho lásky Emmy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230175/temny-andel-AZ4-230175.jpg 3.863

Anders Knutas 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kniha Zlín

Den mörka ängeln, 2008

Kniha Temný anděl

janastok
09.02.2020

Dobrá oddychová detektivka. Hlavní detektiv bez vnitřních démonů a obtíží ( kromě nezvládnuté výchovy syna), na rozdíl od jiných knih v závěru bez ohrožení života, únosů či jiných protivenství od geniálních pachatelů.

rekon
03.12.2019

Další povedená kniha, je to takový náhled, jaké následky může mít matka na své děti. Závěr jsem vytušila dopředu. I soukromý život Knutase a Karin je velmi poutavý.

SoňaKábová
01.07.2019

Osobně mě kniha nijak nenadchla, ale přečíst to ztráta času nebyla. I když jsem si od ní slibovala mnohem více, nebylo to tak špatné. Za mě je to ten typ knihy, co si přečtete jednou a to bohatě stačí.

Simi
20.05.2019

Skvělá detektivka. I v ní vyplouvají stíny minulosti a o to těžší je vyšetřování. Vedlejším motivem je dospívání pubertáních Gotlanďanů a problémy, se kterými se jak oni, tak rodiče vypořádávají. S Johanem Bergem a jeho Emmou budeme v závěru prožívat další drama a bude to jen tak tak. Za mne nejlepší díl.

moudivlacek
12.12.2018

Tato kniha mě hluboko citově zasáhla. Je velice smutné, když matka má děti, které ale nejsou pro radost a potěchu, když je naopak tak "slabá", že veškeré své životní neúspěchy a nezdary si léčí prostřednictvím dětí - když se daří, je vše OK, jakmile jsou problémy, vždy je to díky nim, navíc je rozeštvává mezi nimi. Z dětí jsou citové trosky, jen velmi "odolným" dětem se podaří v dospělosti se od matky odpoutat a žít svůj vlastní normální život.
Rovněž komisař Knutas to tu nemá lehké, syn Niall si myslí, že myslí jen na práci a na ně nikdy nemá čas. Nesvěří se mu s důležitou událostí. Já prostě nesouhlasím, puberta je velmi těžké období - a dost často jsou hodně nespravedliví vůči rodičům, jde o to, překonat to bez ztráty na obou stranách.
Také Karin má pro Knutase velmi nepříjemné sdělení ze své minulosti - soukromé i služební. Knutas má problém vše strávit.
V tomto díle Knutas to opravdu nemá lehké.

SilvieSisinka
08.04.2018

Další skvělá oddechová detektivka na večer :-)

Peti
01.09.2017

Osmý díl ze série Anders Knutas, tentokrát se vraždí kyanidem. Celkový dojem z tohoto dílu mám takový prapodivný, kniha mě ani nenadchla ani neurazila. Asi nejslabší z celé série.

efka.saf
26.02.2017

Ne že by kniha byla špatná, vlastně funguje docela dobře, zápletka je uvěřitelná a nepřekonstruovaná, ale něco knize chybí. Osobně si myslím, že za pár měsíců nebudu tušit, o čem tato kniha byla. Pro mě trošku lepší průměr.