Nejkrutější měsíc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vítejte ve Three Pines, zapomenuté, zapadlé vísce, kde nejkrutější měsíc právě dostál své hrozbě. Jaro je idylické období: na stromech raší pupeny, čerstvě rozmrazenou půdou se prodírají první květiny. Ne všechno se však probouzí k životu... Když se pár místních rozhodne uspořádat na Velikonoce seanci ve starém domě Hadleyových, aby z něj vypudili zlo, jeden z nich zemře. Hrůzou. A patrně mu na onen svět někdo pomohl. Brilantní a empatický Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, přijíždí vyšetřovat další případ – tentokrát bude muset čelit jak nebezpečným démonům tohoto na první pohled idylického městečka, tak i svým vlastním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259839/big_pripady-vrchniho-inspektora-gamache-HUo-259839.jpg 4.4413
Série:

Případy vrchního inspektora Gamache 3.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Cruelest Month, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (122)

Kniha Nejkrutější měsíc

Kekik
07. března

Hned zkraje (jinak bych na to zase zapomněla) bych chtěla vyzdvihnout autorčin smysl pro humor. Přesně takový mám ráda a moc mě to baví.
Nejoblíbenější postavou se stala Ruth. Vesnička Three Pines se mi dostala pod kůži. I když se tam vraždí poměrně dost často, chtěla bych zde bydlet. Jsem šťastná, že je tolik dílů. Sem se vždy ráda vrátím. Mezi známé prostředí, známé lidičky. Beru je již jako rodinu.
Oba dva příběhy mě maximálně bavily. Nemám co vytknout.
A jako vždy na závěr- Velikou pochvalu si zaslouží obálka.

NannyOgg24
18. února

Tato série se mi líbí. Nejsou to žádné krváky, je to dobře napsané. Hlavní postavy jsou sympatické a uvěřitelné.


Kami33
28. ledna

Je to milé čtení, které má své kouzlo. Všichni obyvatelé Three Pines mají svá tajemství, touhy, obavy a radosti... A každý z nich se občas malounko nepatrně dotkne vašeho srdce. Ale opravdu jen lehce, takže to nepůsobí nijak melodramaticky, pouze to ve vás zanechá pocit - ach ano, tomu rozumím.

petraj30
27. ledna

Jestli to takhle půjde dál, tak v malebné vesničce s názvem Three Pines zůstane jen Clara s Peterem a možná Gabri. Hodně předbíhám, zvláště když jsem ještě nepřečetla všechno, ale pomalu se mi tahle série vrývá pod kůži.
Začátek začíná velice klidně a nikdo nic moc zvláštního neřeší. Teprve po vraždě začíná napětí lehce houstnout a kromě vraždy řeší Gamache nejen svoje vlastní problémy, ale i problémy ve svém pracovním týmu.
Na konci mi v kroužku s podezřelými chyběl už jen Hercule Poirot, který by to vyřešil stejně bravurně a tentokrát mě i vrah překvapil.
Bylo to velice zajímavé a příjemné čtení a brzy se pustím do čtení dalšího dílu, protože mě velice zajímá, jak Gamachův tým pracuje a rozkrývá další tajemství. Velice mě zajímá, jak se bude vyvíjet Arnotův případ. Myslím, že se ještě máme na co těšit.

VendulaB
23.11.2022

Tentokrát jsem se do příběhu příliš nedokázala začíst a prvních 200 stran jsem se do čtení musela nutit. Teprve v druhé polovině se kniha pořádně rozjede a pak už úžasně a napínavě pádí až do konce. Osobně mám problém s inspektorem Gamachem, který působí jako naprosto nereálný Mirek Dušín. Celkově ale příjemná kniha.

ladna
09.10.2022

Vysoce návykové čtení, styl autorky je brilantní a do poslední chvíle netušíte vraha.

85098211
05.09.2022

Se sympatickým inspektorem Gamachem se vždycky ráda potkám ;-) a nejinak tomu bylo i u tohoto jeho dalšího případu. Do vesničky Three Pines tentokrát dorazilo jaro a všichni se připravují na Velikonoce. Do penzionu, který vlastní (nyní již) starý známý Gabri, přijíždí jeden zajímavý sváteční host – a sice médium Jeanne. Gabri spontánně naplánuje seanci v Olivierově bistru, která se sice víceméně uskuteční, ale brzy je přerušena. A najednou se zúčastnění vesničané začnou bavit o ponurém domu Hadleyových. Jsou totiž přesvědčeni o tom, že v něm sídlí zlo. Další seance se proto koná na Velikonoční neděli večer přímo zde, aby zlé síly jednou provždy zahnala. Nejdříve všechno probíhá tak, jak má, ale potom se najednou ozvou kroky a křik – a všemi oblíbená Madeleine umírá (podle všeho) hrůzou.
A samozřejmě je k případu povolán inspektor Gamache, protože se hodně brzy ukáže, že Madeleine nezemřela náhlým šokem, ale na předávkování zakázanou drogou. Mezi vesničany je mnoho podezřelých a je na Gamachovi, aby odhalil toho správného pachatele. Zároveň ho ovšem dohání jeho vlastní minulost...
Rozuzlení případu už neprozradím, knihu opět hodnotím pěti hvězdičkami – protože si je plným právem zaslouží ;-), a další případ s inspektorem Gamachem si zase časem určitě ujít nenechám :-).

netopýrek1985
01.09.2022

No začíná to být zajímavé. Budu muset přečíst další díl jak to teda všechno bude. Do městečka bych se hned přestěhovala.

1