Nejkrutější měsíc

Vítejte ve Three Pines, zapomenuté, zapadlé vísce, kde nejkrutější měsíc právě dostál své hrozbě. Jaro je idylické období: na stromech raší pupeny, čerstvě rozmrazenou půdou se prodírají první květiny. Ne všechno se však probouzí k životu... Když se pár místních rozhodne uspořádat na Velikonoce seanci ve starém domě Hadleyových, aby z něj vypudili zlo, jeden z nich zemře. Hrůzou. A patrně mu na onen svět někdo pomohl. Brilantní a empatický Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, přijíždí vyšetřovat další případ – tentokrát bude muset čelit jak nebezpečným démonům tohoto na první pohled idylického městečka, tak i svým vlastním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259839/big_pripady-vrchniho-inspektora-gamache-HUo-259839.jpg 4.4319

Případy vrchního inspektora Gamache 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Cruelest Month, 2007

Kniha Nejkrutější měsíc

yellow
13. listopadu

Začátek byl takový roztahaný, téma seancí mě moc nenadchlo, ale celkově se mi knížka líbila. A ten konec a lá Hercule Poirot... Jen doufám, že příští díl už se nebude odehrávat v Three Pines.

bupilla
04. listopadu

Tretí príbeh vrchného inšpektora Gamache a zase dokonalosť!
Definitívne som sa zamilovala do spôsobu písania a stavania príbehov tejto autorky.
Bravúrne premyslené, výrazné zaujímavé postavy, rôznorodé vzťahy, každý z hrdinov si popri hlavnej detektívnej zápletke žije svoj život a my ho prežívame s ním.
Dej ma vtiahol, pohltil... ale zároveň som čítala pomaličky (šetrila som si knihu :D), užívala si každú jednu vetu, veľa premýšľala...nakoniec som knihu aj tak mala za necelé dva dni prečítanú, ale bude vo mne ešte dlho doznievať.
Je to ten prípad, keď je kniha tak skvelá, že po jej dočítaní neviem po akej knihe siahnuť... silný, výnimočný príbeh.
Teším sa na ďalšie časti tejto série, len ma mrzí, že niektoré už je aj problém zohnať.
Za mňa dokonalá detektívka, ktorej absolútne nemám čo vytknúť. Ostáva v mojej knižnici a budem sa k nej rokmi rada vracať :)

Bedřich63

Trochu pomalejší začátek, ale pak už dále kvalita jako v předchozích dílech. Znovu zajímavý příběh a stejně jako v minulém díle je nutné hledat odpovědi na otázky v minulosti. Další díly série si nenechám ujít.

Mr.JaroCZ

Povzbuzen hodnocením (nyní) 87 % jsem se vrhl dychtivě do čtení, ale ouha. Vydržel jsem to do strany 100 a skončil. Tak rozvleklou a uměle nastavovanou kaši jsem snad ještě v životě nečetl. Je mi líto, pro mne nejnižší možné hodnocení.

felia

Skvělá detektivka, jejíž předností je vlídnost ke čtenáři

soukroma

Pro mne neskutečně zdlouhavé, ba přímo uměle prodlužované (těch duchů, přízraků, předtuch, vidin, snů a strachů u každého z nepřeberně obyvatel vesničky, v kterých se snadno nelze vyznat), nezáživné, ba až nudné, a navíc strašlivě těžké do ruky. Když do 70. stránky se nestalo nic, teprve se schylovalo k seanci ohlášené hned na začátku knihy (s mrtvolou ohlášenou v anotaci), vzala jsem to už hopem - a ejhle, na straně 150 už už se schyluje k pitvě, ale ještě pár desítek stran to vydrží. Nevydržela jsem já a přeskočila 250 stran, nic mi neuteklo, dokonce i vraha jsem si správně tipla. Závěrečná etuda o žárlení na štěstí jiných byla docela zajímavá, o to hůř jsem nesla umytí hlavy Gamacheho (a to ho nemám ani nikterak v oblibě). 50% (na dvě hvězdy jít nemůžu, to ode mne dostávají knihy nejen nedočtené, ale odhozené bez zájmu a snahy o zjištění konce)
Ne, není pro mne tahle série - třetí pokus a pouze skvělé Břicho nestvůry bylo zářivou výjimkou, asi proto, že to mělo základ v realitě.

janastok

Po nějaké době jsem se vrátila do vesničky Three Pines a bylo to jako vrátit se domů. Idylické, ztracené místo s jeho rozmanitými obyvateli mě baví, navrch tajemství, co více si přát. Trochu mi požitek kazily ty zbytečné tanečky agentů okolo Arnotova případu.

kasavubu

Krásná pohodová detektivka, z níž úplně číší lidskost a životní moudrost. Postavičky z Three Pines si prostě nemůžete nezamilovat. A Gamache o tom už vůbec nemluvě. Musím se hned pustit do dalšího dílu.