Nejkrutější měsíc

Nejkrutější měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259839/bmid_pripady-vrchniho-inspektora-gamache-HUo-259839.jpg 4 465 135

Vítejte ve Three Pines, zapomenuté, zapadlé vísce, kde nejkrutější měsíc právě dostál své hrozbě. Jaro je idylické období: na stromech raší pupeny, čerstvě rozmrazenou půdou se prodírají první květiny. Ne všechno se však probouzí k životu... Když se pár místních rozhodne uspořádat na Velikonoce seanci ve starém domě Hadleyových, aby z něj vypudili zlo, jeden z nich zemře. Hrůzou. A patrně mu na onen svět někdo pomohl. Brilantní a empatický Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, přijíždí vyšetřovat další případ – tentokrát bude muset čelit jak nebezpečným démonům tohoto na první pohled idylického městečka, tak i svým vlastním.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Cruelest Month , 2007

Ulala
03.04.2016 5 z 5

Opět nezapomenutelná atmosféra vesnice Three Pines, jejíž obyvatelé si žijí svým životem. Jejich osudy narušené náhlým úmrtím se neustále vyvíjejí a otevřené konce knihy slibují další zajímavé čtení. Inspektor Gamache kromě řešení vraždy čelí svým „nočním můrám“ a druhá linie příběhu odtajňuje i jeho život. Dávám zasloužených pět hvězdiček a těším se na další pokračování.

Toňula
14.03.2016 4 z 5

Další pro mě příjemné,ale současně napínavé a tajemné setkání s obyvateli Three Pines, tentokrát v čase velikonočním. Trochu předvídatelné vyústění záhadného úmrtí, za které ve finále nenesly odpovědnost temné síly,ale lidská závist, do toho se prolínající události z minulosti vrchního komisaře, které mu znepříjemňují nynější vyšetřování,to vše tvořilo zajímavý koktejl, který mě jako čtenářku uspokojil.

marketa8129
12.03.2016 5 z 5

Výborná, napínavá. Vřele doporučuji! Teď se vrhám na kanadskou kuchyni:-)

Andy6
11.03.2016 5 z 5

Opět dobrá detektivka z Three Pines. Ve všech třech knížkách bylo pár hrubek, což mi to trochu kazilo. První dva díly se mi líbily trošku víc. Ale jinak pěkný čtení.

Izu
09.03.2016 5 z 5

Kdyz zemrel Poirot v Opone, nasla jsem konecne nahradu.Gamasche, stejne jako obyvatele visky si musite zamilovat.

hanap
02.03.2016 4 z 5

Opět skvělé, nemá to chybu.

Gibis
27.02.2016 5 z 5

Do inspektora Gamache jsem se zkrátka zamilovala :) A přijde mi díl od dílu lepší a lepší...

gad
15.02.2016 5 z 5

Již třetí pokračování osudů obyvatel Three Pines. Je jaro, které autorka popisuje tak věrně, že cítíte i vůni květů. Tentokrát se příběh točí kolem "duchařiny" a vražda na sebe nenechá dlouho čekat, takže tým inspektora Gamage má opět plné ruce práce. Jídlo je tentokrát popisováno méně, o to více se autorka soustředí na přiblížení zákulisního boje v Súreté. Opět skvěle napsáno, moc pěkné počtení. :-)

Belatris
06.02.2016 4 z 5

Velikonoční gamachovka je v mnohém stejná jako předchozí díly. Všechny kmenové postavy se vracejí s tradičními problémy, radostmi i názory. Začlenění hororových prvků do stylu Pennyové pro mě osobně moc nevyšlo (scény s "přepálenou" naléhavostí, která má budit napětí a strach, z celku hodně trčí), ale nutno dodat, že k žádné literární katastrofě nedošlo. Pennyová je přece jen zkušená autorka, jež si dokáže uhlídat dílo pod rukama. Alespoň zatím. Velikonoční díl je příjemným návratem do známého prostředí. Objevují se náznaky nových linií, které by mohly být rozvinuty v dalších dílech, ale také se vracíme k rozjetým záležitostem z minula. Napětí okolo Arnotova případu graduje, útoky na Gamache jsou veřejné a zasahují i jeho rodinu. Rozhodně příjemné čtení, které nesklouzává k lacinosti a prvoplánovosti.

David_Vesely
10.01.2016 5 z 5

Kniha byla příjemná na čtení a moc se mi líbila. Doporučuji hlavně kvůli skvělému popisu a dialogu postav. Těším se na další díly této série.

amenta
29.12.2015 4 z 5

Příjemná klasická detektivka pro ty co nemusí severské trillery. A místo jako THREE PINES a jeho obyvatele včetně "souseda" Gamache bych ráda poznala, třeba na večeři u Gabriho ;-)

Babouš
23.12.2015 5 z 5

Autorce lze vytknout zbytečnou emotivitu (např. když stránku stráví popisem toho, jak dveře do domu, kde došlo k vraždě, působí zle, a jak je policisté raději přelepili páskou, aby zlo nemohlo ven) a upovídanost, na druhou stranu píše čtivě a já - ač čtu detektivky celkem dost - nikdy neuhádnu vraha, takže proč ne. Objektivně si těch 5 hvězdiček kniha nezaslouží, ale já si tuhle sérii prostě oblíbil, takže je rád dám. (Celou moji recenzi najdete v záložkách)

Modrina
07.12.2015 5 z 5

Třetí příběh inspektora Gamache se mi líbil víc než oba předchozí. Na rozdíl od předchozího komentáře mě komisařovy problémy nerušily, naopak mi připadalo, že se děj krásně ucelil. Moc pěkné, už se těším na další díl. :)

kneslova
08.11.2015 4 z 5

Dobrá detektivka jako vždy, ale tentokrát mě tam ty problémy komisaře Gamache, které příliš nesouvisely s vyšetřováním prostě zavazely a rušily mě od příběhu, ale jinak klasika

eiramka
20.10.2015 3 z 5

Městečko Three Pines uprostřed lesů a v něm plejáda zajímavých postav - člověk se neubrání srovnání s Midsummers - a sympatický inspektor Gamache, který tentokrát nejen vyšetřuje vraždu, ale sám musí čelit útokům na sebe a svoji rodinu - dobrá detektivka