Noci v Rodanthe

Adrienne Willisová je matka dvou dospělých dětí. Sedmnáct let po rozvodu s manželem, který ji opustil kvůli mladší ženě, pomáhá dceři pečovat o rodinu. Ta prožívá nejtěžší období života. Její muž totiž zemřel na rakovinu. Adrienne už rezignovala na jakýkoliv nový milostný vztah, ale náhodou se setká s chirurgem Paulem Flannerem a okamžitě se do něj zamiluje. Paul obtížně hledá cestu k synovi, s nímž se navzájem citově odcizili. Platí krutou daň za bezohlednou honbu za kariérou, pro niž se v mládí rozhodl. Romantické prostředí konce sezony v severokarolínském letovisku Rodanthe na atlantickém pobřeží Spojených států naruší silná bouře, která se blíží z oceánu. To, co se děje v přírodě, je určitou paralelou osudů obou hlavních hrdinů. Bouře rámuje začátek jejich krátkého, tragického, ale naplno prožitého milostného vztahu. Román Noci v Rodanthe je další Sparksovou knihou, která se dočkala filmového zpracování. Titulní roli v stejnojmenném filmu ztvárnil Richard Gere....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1319/big_noci-v-rodanthe-tlr-1319.jpg 4.2255

Vydáno: , Ikar (ČR)

Nights in Rodanthe, 2002

Kniha Noci v Rodanthe

KarinNechvata
předevčírem

Autora jsem objevila díky filmům, které mě vždycky dostanou. Jeho příběhy jsou vždy propletené, svým hrdinům nakládá opravdu do hloubky a tu lásku jim věřím. Jen bych jim občas přála lepší konec. Noci v Rodanthe jsou jeden z mých nejoblíbenějších.

Knihomolka223

Romantické, pěkné, odlehčené čtení. Sentimentální, ale tak, aby to nevadilo, trošku smutné, ale právě pro to to bylo tak dobré.

Mišule_11
02.05.2020

Krásný a silný romantický příběh s kapkou napětí a mnoho lásky, u kterého nelze nechat oči suché! Jako tomu je vždycky u jeho knih! :)

Bibi23
23.08.2019

Škoda, že nejde udělit více *. Velmi dojemný příběh, který byste chtěly a zároveň nechtěly prožít. Opět jsem "zaslzela". Stojí za to přečíst.

raty
06.08.2019

Napadá mě jedno slovo: "doják". Krátká, smutná, romantická kniha.

Aleh
05.05.2019

Romantický příběh ženy, která ve svém životě po rozvodu již rezignovala na milostný vztah a smysl svého další života vidí v pomoci své dceři s malými dětmi. Osud jí však připravil setkání s Paulem. A tak Adrienne prožije v jednom romantickém letovisku na atlantickém pobřeží intenzivní milostný a pro ni osudový, leč krátký příběh. Romantika pro ženy.

pingu1
24.02.2019

Kdo si chce oddechnout a trochu poplakat, neudělá chybu, když sáhne po další pěkné knize od Nicholase Sparkse :-) Má i lepší, ale i tak je pěkná :-)

Janule809
31.01.2019

Romantické knihy moc nečtu, ale tato stála za to..krásné a smutné zároveň