Noci v Rodanthe

Adrienne Willisová je matka dvou dospělých dětí. Sedmnáct let po rozvodu s manželem, který ji opustil kvůli mladší ženě, pomáhá dceři pečovat o rodinu. Ta prožívá nejtěžší období života. Její muž totiž zemřel na rakovinu. Adrienne už rezignovala na jakýkoliv nový milostný vztah, ale náhodou se setká s chirurgem Paulem Flannere... celý text

Adrienne už rezignovala na jakýkoliv nový milostný vztah, ale náhodou se setká s chirurgem Paulem Flannerem a okamžitě se do něj zamiluje. Paul obtížně hledá cestu k synovi, s nímž se navzájem citově odcizili. Platí krutou daň za bezohlednou honbu za kariérou, pro niž se v mládí rozhodl. Romantické prostředí konce sezony v severokarolínském letovisku Rodanthe na atlantickém pobřeží Spojených států naruší silná bouře, která se blíží z oceánu. To, co se děje v přírodě, je určitou paralelou osudů obou hlavních hrdinů. Bouře rámuje začátek jejich krátkého, tragického, ale naplno prožitého milostného vztahu.
Román Noci v Rodanthe je další Sparksovou knihou, která se dočkala filmového zpracování. Titulní roli v stejnojmenném filmu ztvárnil Richard Gere. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1319/noci-v-rodanthe-tlr-1319.jpg 4.2177

Nights in Rodanthe (2002)

Vydáno:, Ikar (ČR)

marara

Nikdy není pozdě najít sám sebe, vrátit se k sobě a začít znovu žít.

MíšaS.

Nádhera. Romantika od začátku do konce. Klasický Nicholas Sparks.

Jia

Podle mě ne úplně podařený pokus o milostný román, který se mého srdce příliš nedotkl :-) Těžko se může spisovatel - muž vžít do pocitů ženy a nevím proč se o to vlastně pokouší.

EvikU.

Je to hezký čtení. Baví mě to, je to smutný a zároveň krásný. Určitě doporučuji.

mija.chalka
19.08.2016

Krásný příběh, jen jsem se doposud nerozhodla jestli teda končí dobře nebo špatně. Ale takový je prostě život. Kniha se mi líbila, jsem ráda, že jsem ji četla. Je to teprve druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a rozhodně není poslední.

Život-s-Kačí
27.07.2016

Tahle kniha byla první,kterou jsem od autora četla. Byla jsem velice mile překvapená. Příběh byl krásný a já si ho užívala. Rozhodně to nebude poslední kniha, kterou jsem od Nicholase četla.

Lee7
19.07.2016

N. Sparks neumí zklamat. I když mi v této knize bylo jasné, jak se děj bude vyvíjet. Ale to proto, že ho mám načteného a vím co můžu očekávat. Ale i tak moc hezký příběh a situace známé ze života.

vesead
27.05.2016

Od začátku předvídatelný příběh, avšak i tak hezký. Ale myslím si, že Sparks má i hezčí knihy než je tato.

Stydia
28.04.2016

Moc hezký příběh, akorát trochu předvídatelný. Některé části mě příliš nebavily a přišly mi dlouhé, ale celkový dobrý dojem převyšuje tyto detaily.

Jana09
01.03.2016

Krásný milostný příběh, který mě "dostal". Byla to moje první kniha od Nicholase Sparkse a vím, že si v budoucnu ráda přečtu další.

Toňula
13.01.2016

Příjemné čtení na zimní večery, jen mi tam chybělo víc hlubších momentů, které jsem v mnoha Sparksových knihách nalezla

Anna 13
29.12.2015

Již třetí kniha od úžasného pana Sparkse.
Doporučuji Talisman i knihu To nejlepší z nás a těším se na další.

Tato kniha byla doslova kouzelná. Je tenoučká, má jen 150 stránek a pokud ji zvládnete přečíst za jedno odpoledne, bude ten pocit z knihy ještě hlubší. Ta krátkost toho příběhu odpovídá, těm málo dnům, kteří spolu hlavní hrdinové zažily, ale konec vám ukáže, že jejich láska byla dlouhá, opravdová a ta PRAVÁ!

Těším se i na film, který byl prý velmi povedený a Sparkse zbožňuju. Jeho postavy a láska mezi nimi je vždy jedinečná a přenádherná.

Vím, že se do Rodanthe ještě nejednou vrátím.

1v8na
16.07.2015

Příběh byl velmi dojemný. Líbil se mi. Chvílemi se mi u něj chtělo i plakat. Hodně mě to dostalo a hlavně mne dostala povaha hlavních hrdinů.
Určitě si od Sparkse přečtu i další knihy a velmi ráda bych chtěla vidět Noci v Rodanthe i ve filmové podobě.

Misha11
06.07.2015

Sparkse mám moc ráda, takže jakmile jsem uviděla tuto knížku, hned jsem si ji půjčovala.
Autor se opět předvedl - další silný příběh vměstnal do relativně malého množství stránek. Postavy opět byli milé, hned mi přirostli k srdci, prostředí taktéž, kouzelné Rodanthe - zrovna v období silné bouře. Krásný, emotivní, romantický, ale ne přeslazený příběh, tentokrát se staršími hrdiny.
Na konci nějaká ta slza ukápla, já nemám co vytknout, snad jen to, že ze začátku bylo hodně popisování a bylo to takové táhlé, ale jinak nic.
Film jsem viděla, za mě nic moc, takový průměr - nic co by mě nadchlo ale ani propadák. Ale Richard Gere alias Paul Flanner byl fajn a James Franco se mi ve své roli také líbil. :)

Nicol13
01.06.2015

Ze začátku lehce nudné, hodně popisu a děj trochu vázl. Od poloviny má kniha rychlejší spád a začala mě víc bavit.
Jinak dojemný příběh o tom, že láska může přijít v každém věku.

Mimochodem kniha mi přijde mnohem lepší než film.

Milujem
02.02.2015

Moc pěkná, kniha. Četka se dobře, ale vždy očekávám trochu jiné konce, tak jsem pokaždé překvapená. Doporučuji k přečtení.

LucyNej
24.01.2015

Úžasná kniha, která stojí za to, aby si ji člověk přečetl.

Adeli
27.06.2014

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, ale neoslovila mne. Smutný krátký příběh a někdy jsem se i nudila. Mohlo tam být víc děje...

hanča34
26.06.2014

Tento příběh mě oslovil ještě více než Milý Johne, možná i proto, že už mám pár křížků za sebou.Ale potvrzuji, že láska je krásná i ve vyšším věku, dokonce i po víceletém manželství se stále stejným partnerem. Není to samozřejmě tak závratné jako v románu nebo ve filmu. Ale myslím si, že Adrienne s Paulem (pokud by jim to osud dopřál) by spolu dožili do konce života v pěkném vztahu. Člověk se většinou nemění a první dojem bývá docela pravdivý.

Lenka.Vílka
02.06.2014

Miluju Sparkse, miluju jeho knihy, miluju jeho příběhy, miluju jeho hrdiny...

Ivanule
09.05.2014

Tak moje první přečtená kniha od N. Sparkse,a musím říct,opravdu krásný,dojemný a na konci smutný příběh.Ale naprosto mě dostal,jak prostředím,kam ho autor zahrnul,připomnělo mi to,kde manžel byl na služební cestě:),ale také i tím jak dokázal toto téma autor krásně napsat.a už teď můžu říct že to není poslední kniha,kterou od autora přečtu,zrovna mám rozečtenou jednu a v knihovně mi těch nových od něho,zatím tedy nepřečtených,taky pár leží,takže jen co se přestěhujeme,tak už vím,na co se vrhnu.

vikaa
14.04.2014

Klasická Sparksovka:-) Knížka je útlá a pro někoho se může zdát být trošku nudná, ale já mám tyhle příběhy docela ráda. Vzhledem k věku hlavní hrdinky bych ji ale doporučila spíše ženám nad 40.

Tess.96
16.12.2013

Krásný, dojemný a romantický příběh, který vás hned vtáhne do děje. Na konci knihy se pár slz objevilo. Velice mi to připomínalo Madisonské mosty. Kniha je krásná ale konec je až moc rychlý a náhlý. Jinak se mi moc líbila.

vaili
21.10.2013

Tentokrát smutná, ale jako vždy dobrá Sparksovka :)

Sidonie.j
20.08.2013

Smutný příběh, bohužel i se s mutným koncem...na konci mi i slzy ukáply...

adelinka
28.06.2013

ľahké čítanie o žene, ktorá nájde svoju veľkú lásku aj po rozvode....o svojej láske sa priznáva dcére, ktorá svojho muža stratí chvíľu po svadbe......

aša
13.06.2013

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne ní poslední. Líbila se mi.

akcinel
26.04.2013

Příjemné oddechové čtení od Nicholase Sparkse. Příběh o krátkém, tragickém, ale naplno prožitém vztahu.

pohodaaklid
24.03.2013

Krásný příběh se smutným koncem ale i takový bývá život....

Majulinek
08.01.2013

Romantický námět se smutným koncem.