Toňula Toňula komentáře u knih

Slepá spravedlnost Slepá spravedlnost Henry Denker

Příběh odehrávající se z velké části u soudu řeší otázku viny člověka,který byl donucen stát se vrahem,protože muž zodpovědný za smrt jeho dceru vinou špatného soudnictví unikl trestu. Ačkoliv se k vraždě přiznal, jeho advokát bojuje za jeho osvození, protože cítí,že spravedlnost je na straně obžalovaného. Další z pozoruhodných Denkerových příběhů řešící lidská morální dilemata.

24.10.2015 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Příběh dávné lásky, která po letech dostala šanci,ale stejně naplněna nebyla, příběh o lidské touze, odpovědnosti,pocitu viny i samotě, ale hlavně o naději..

19.10.2015 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Jodi Picoultová patří k mým oblíbeným autorům,tak jsem ze zajímavosti šáhla po knize,která u nás od ní vyšla jako první. Příběh mě nezklamal, i když byl trochu přímočarejší a sladkobolnější než její další knihy,přesto měl hloubku a opět nutil k zamyšlení,tentokrát nad tím,co všechno jsme pro lásku schopni obětovat a jak tato oběť může změnit celý náš další život.

12.10.2015 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Klasika od Jo Nesba, ve které Harry Hole opět dokazuje,že jeho postava není jednorozměrnou figurou. Kromě komplikovaného případu sériového vraha opět řeší svoje soukromí a traumata z minulosti,která zasahují do jeho práce i do vzahů k okolí.

01.10.2015 4 z 5

Dar života Dar života Henry Denker

Kniha plná lidskosti o nelehkém rozhodování lékaře dělajícího transplantace srdce. Čtivý příběh několika lidí bojujících o to nejdůležitější, o lidský život, o možnost napravit minulé chyby, také příběh o naději i smíření.

18.09.2015 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Další z napínavý příběhů dvojice Rizzoliová a Islesová, děj má spád, opět kombinuje vyšetřování s osobními příběhy ústředních postav až k napínavému finále.

09.09.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Měla jsem trochu strach,že kniha bude takové sladkobolné vyprávění, ale příjemně mě překvapila.Byla sice místy sentimentální, ale příběh mě zaujal originalitou,lidskostí i spoustou zajímavých myšlenek nad smyslem života, který se nedá žít naplno.

31.08.2015 4 z 5

Šance Šance Henry Denker

Další z lidských příběhů Henryho Denkera řešící téma zneužívaného dítětě a snahu lékařky pomoci jemu i jeho matce. Jen jsem možná možná čekala,že autor věnuje více prostoru osobnímu životu hrdinky - lékařky Corinne, která sama zažila osobní tragédii..

20.08.2015 3 z 5

Umírající dandy Umírající dandy Mari Jungstedt

O malinko slabší než ostatní autorčiny knihy, ale přesto zajímavý příběh. Opět kombinuje pátrání po pachateli vraždy s osudy hrdinů-členů gotlandského policejního sboru a též novináře Johana, jehož životní příběh se neustále vyvíjí a prolíná do právě probíhajícího vyšetřování.

20.06.2015 3 z 5

Umírající dandy Umírající dandy Mari Jungstedt

20.06.2015 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Milostný příběh dvou lidí, kteří museli ujít dlouhou a náročnou cestu nejen za štěstím a láskou, ale i za poznáním sebe sama.

16.06.2015 4 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Knihy Rosie Thomasové vždy obsahují příběh zasazený do netypického a pro nás většinou exotického prostředí,které autorka dokáže poutavě vykreslit. Díky Kašmírovému šálu jsem se dozvěděla více o Indii,o mentalitě lidí, kteří tam žijí a také o kráse tamní krajiny. Milostný příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách plynul trochu rozvláčněji, ale přesto zůstal zajímavý díky rozmanitosti postav a jejich pozoruhodných osudů.

16.06.2015 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Další ze Sparksových příběhů o podivnostech lidského života, o náhodě, která svedla dohromady dva lidi, aby v sobě našli spřízněnou duši a aby vzájemně obohatily svůj život o lásku, ve kterou už nedoufali.

05.05.2015 4 z 5

Dotkni se mě, lásko Dotkni se mě, lásko Katarína Gillerová

Čtivý příběh, který,stejně jako většina autorčiných příběhů, prolíná minulost s přítomností,aby ve finále dospěl k šťastnému konci a vyrovnání se s traumaty z dřívějška.

28.04.2015 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Knihy Tess Gerritsen mě zatím nezklamaly, tato hned od počátku rozvíjí napínavý příběh s prvky tajemna, nahlíží opět do soukromí hlavních postav a přináší nečekané rozuzlení.
Navíc jsem se opět dozvěděla něco nového, tentokrát z hodně vzdálené historie.

20.04.2015 4 z 5

Podle nových pravidel Podle nových pravidel Tilly Bagshawe

Zdařilý pokus navázat na sheldonovský příběh, děj má spád a je propracovaný, postavy dobře vykreslené, rozhodně se jedná o důstojné pokračování Mistrovské hry.

20.03.2015 4 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Po Sněhulákovi,Lovci lidí a Levhartovi jsem sáhla po autorově prvotině a přiznávám bez mučení, nedočetla jsem..Došla jsem do poloviny a stále čekala, že mě příběh vtáhne,ale marně..? Chování Harryho Hole mě tentokrát vůbec nezaujalo, ani jeho australský kolega a upřímně,vlastně mi ani nevadilo, že jsem se nedozvěděla pachatele..Každopádně na Nesba nezanevřu, zkusím další z jeho novějších děl..

20.03.2015

Lékaři Lékaři Henry Denker

Knihy Henryho Denkera vždy nabízí hluboce lidský příběh. Lékaři opět řeší otázky lidské cti,morálky i svědomí,které o to více zasáhnou, že se tu jedná o život bezbranného dítěte. Jeho mozek byl nenávratně poškozen kvůli lidské pýše a samolibosti, která málem zničila i život schopnéh mladého lékaře.

05.03.2015 4 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Další z povedených historicko-romantických ság této autorky. Děj zachycující osudy několika rodin, které přesídlily do Texasu,aby si zde vybudovali nový život, prožili bolest i lásku, zklamání i štěstí, to vše na pozadí významných historických událostí.

25.02.2015 4 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Tilly Bagshawe

Čtivý příběh se zajímavou zápletkou, jen trochu předvídatelné vyústění s trochu nepřirozeným záverem.

25.02.2015 3 z 5