Umírající dandy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na ostrově Gotland panuje zima. Nejsou tu žádní turisté, obchody jsou většinou zavřené. Jenom v malé galerii na náměstí se usilovně pracuje. Egon Wallin připravuje vernisáž. Následujícího rána ale čeká město šok. Známý galerista je nalezen zavěšený v jedné z bran středověkého opevnění. Přišla jeho manželka na to, že vedl dvojí život, a pomstila se? Nebo jen stál v cestě bezskrupulózním zlodějům? Komisař Knutas se s celým týmem pouští do vyšetřování a opět musí ustát dotěrný dohled švédských médií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176773/umirajici-dandy-176773.png 3.371
Série

Anders Knutas 4.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Den döende dandyn, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Umírající dandy

Přidat komentář
Simi
07. května

Zajímavý námět z prostředí světa uměleckých galerí, dražebních síní a honby za talenty. Ale chybělo mi to podstatné, nepochopila jsem motiv vraha, prostě to závěrečné propojení, kdyz se najednou zableskne a my víme. Johanův a Emin svět opět postihne rána za ranou a můžeme do budoucna jen doufat. Pro mne zatím nejslabší.

MarieH
09.08.2018

Zdařilá detektivka, celá série je čtivá, baví mne i soukromí vyšetřovatelů. Teď jdu na další díl. dávám za 4 hvězdičky.

SilvieSisinka
06.04.2018

Knihy od Mari mě baví a to hodně.Ale tento díl mě připadl nudnější.....hlavně žádné konečné rozuzlení proč se to stalo.

moudivlacek
16.06.2017

Tento díl se mi zatím líbil nejmíň. Občas mi totiž při čtení připadalo, že každý umělec musí být zároveň i homosexuál.
Jinak samozřejmě zajímavé je vyšetřování, které dlouho stagnuje, pak stačí maličkost a detektivové sledují zajímavé stopy.
Vyvíjí se i vztah Johana a Emmy, zde mi občas Emma přišla, že vlastně neví, co chce, a obdivovala jsem Johana, že ji stále miluje, i když mu odtahováním dost ubližuje. A ten závěr, to tedy bylo něco. Přece netrpěla jen ona!
Jsem zvědavá na další díl.

Peti
11.03.2017

Čtvrtý díl ze série o komisaři Andersovi. Tento díl má v sobě hodně umění a homosexuality, Vyšetřování je náročné a novinář Johan se vyšetřovatelům opět plete do cesty, až to ohrozí život jeho dcerky. Ale nakonec vrah je dopaden, dítě zachráněno, jen vztah Emmy a Johany utrpí velkou trhlinu.

vekune
03.03.2017

Z první knihy jsem byla nadšená, postupně to slábne a slábne a slábne. Motiv divnej, postavy ztrácejí na přitažlivosti a vrah už je tak nějak očekávanej.

Aymira
15.02.2016

Vůbec jsem nepochopila motiv, kdo koho s kým viděl/neviděl atd. Rozhodně slabší kniha od autorky, trošku jsem se v těch mužských postavách ztrácela, kdo s kým proč pro koho...

creassy
03.10.2015

Zase nezodpovězené otázky. ach jo :( Jinak námět mi přišel hezký i celkově příběh, ale strašně málo popisované, co ty ukradené obrazy? Nějak jsem to nepochopila.

1

Štítky

severská krimi

Autor a jeho další knihy

Mari Jungstedt
švédská, 1962

všech 6 knih autora

Kniha Umírající dandy je v

Právě čtených1x
Přečtených109x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených3x
Knihotéce74x
Chystám se číst26x
Chci si koupit4x
dalších seznamech1x