Vnitřní kruh

Gotland uprostřed léta. Mezinárodní skupina studentů archeologie se potí na vykopávkách v místech, kde se právě odkrývá tisíc let starý vikinský přístav. Nálada mezi studenty je vynikající, téměř každý den pořádají společné večírky. Klid je však náhle přerušen zmizením Holanďanky Martiny Flochtenové. Kolují zvěsti o tajném milenci. Zanedlouho je studentka objevena mrtvá. Nahá, visící na stromě. Stopy na těle poukazují na rituální vraždu. Komisař Knutas zahajuje vyšetřování mezi blízkými zavražděné. Kdo je ten tajemný milenec? A jaký je význam znamení na mrtvém těle? Možná existuje nějaká souvislost s bestiální vraždou koně, která před nedávnem pobouřila veřejnost. Komisař s celým týmem usilovně pátrá. Vrah ale brzy zaútočí znovu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154103/anders-knutas-vnitrni-kruh-2CY-154103.jpg 3.895

Anders Knutas 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kniha Zlín

Den inre kretsen, 2005

Kniha Vnitřní kruh

vikyna9
12.10.2020

Moje autorčina prvotina . Ale Joo, dalo se číst. I jsem se zase těšila, až budu mít knihu v ruce. Jen tomu chyběl takový ten náboj, nebo jak se lépe vyjádřit.

Ava365
22.12.2019

Všechny detektivky této autorky jsou sobě podobné, velice solidní, hezky se čtou, nepostrádají napětí, ale trochu mi tam vadil vložený, rádoby romantický příběh novináře Johanna a Emmy. Zajímavé prostředí švédského ostrova Gotland.

LutherKing
01.10.2019

Pěkný švédský příběh.

Ivana2342
02.06.2019

Opravdu špatné. Dialogy nezajímavé, k žádné z postav nemá čtenář šanci utvořit si nějaký vztah. Nakonec jsem už jen prolistovala ke konci, abych věděla, kdo je vrah. Jinak moc nechápu, jak může být autorka "nejprodávanější ve Švédsku". Četla jsem i jiné díly, ale je to spíše sestupná tendence. Nedoporučuji.

Simi
20.04.2019

Výborná detektivka. Mystický námět, tězké pátrání v kouzelném ostrovním švédském ráji na Gotlandu.

loskatos
27.11.2018

Tak tohle byl ještě větší průšvih, než předchozí díly. Ploché dialogy, nezajímavé postavy, vyšetřování nula. Pachatel opět objeven v podstatě náhodou na konci knížky. Spisovatelce by víc slušela červená knihovna, ostatně třetina knihy popisuje zidealizovaný vztah novináře k postavě z prvního dílu, která k ději nemá žádné propojení.
Je vidět, jak hrozně moc by autorka chtěla, aby onen novinář měl v příběhu větší slovo, výsledek je kočkopes, kdy čtenář neví, kdo vlastně vyšetřuje.
V biu autorky si je možno přečíst, že její manžel ja novinář, takže asi proto.
Dalšími díly už se nebudu zdržovat.

SilvieSisinka
04.04.2018

Skvělá oddechová detektivka na večer :-)

moudivlacek
16.05.2017

Další skvělý příběh Anderse a Johana. I když má každý jinou profesi, nakonec si vzájemně pomohou. Zde je od začátku cítit zlo vraha, to se táhne celou knihou. Tentokrát jde o život i jednoho z nich.
Už se těším na další díl.